wpjoker
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 01 mar 2007, 16:22
Kontakt: Strona WWW

Awans i obawy

wtorek 15 paź 2019, 17:47

Witam wszystkich forumowiczów. Zakończyłem staż na nauczyciela dyplomowanego i czekam co dalej. Sprawozdanie złożone, ocena jest ale... Czy w obecnej sytuacji jaka jest w polskiej oświacie i jej finansowaniu czy organy prowadzące nie będą szukały oszczędności gdzie popadnie? Czy nagle nauczyciele dyplomowani nie będą "za drodzy" niż mianowani. Czy po podniesieniu godzin pensum (a to zbliża się wielkimi krokami) nauczycielom tablicowym nam też nie podniosą ? Okaże się wtedy że będzie trzeba obniżyć np. do 3/4 etatu dyplomowanym żeby etaty utrzymać. Niby polityka państwa w kierunku czytelnictwa i bibliotek ale jakoś mało to widać w życiu codziennym. Może ktoś z Was podpowie mi czy awans w tej sytuacji (która obecnie jest) ma sens.
Lepiej szybciej niż za późno, lepiej więcej niż za mało.

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: Awans i obawy

wtorek 15 paź 2019, 19:49

wpjoker pisze:
wtorek 15 paź 2019, 17:47
Może ktoś z Was podpowie mi czy awans w tej sytuacji (która obecnie jest) ma sens.
Nie wiem, skąd wątpliwości. Awans zawsze ma sens. Czy zmienią zasady, czy nie, warto. Nie będą obcinać etatów dyplomowanym, bo poloniści, matematycy, wychowawcy świetlicy, edukacja wczesnoszkolna...Tylko wyjątki z odpowiednim stażem nie mają ostatniego stopnia awansu. My, bibliotekarze też jesteśmy nauczycielami, chyba, że likwidacja bibliotek, teoretycznie. Może myślisz, że zostawią bibliotekarza mianowanego, a zwolnią dyplomowanego. Każdy ma inne kryteria, właśnie dyplomowany powinien zostać, bo jest najlepszy, jego awans opierał się na solidnej, rzetelnej pracy. Nie wiem, czy znajdzie się ktoś inny na Twoje miejsce, bo nauczycieli brak...Oczywiście nie uwzględniam pomysłów MEN. Jak wszystko masz, to na co czekać. Co będzie, to będzie, tego się nie przewidzieć. Zawsze to jest wyższa pensja, szczególnie dla bibliotekarza bez nadgodzin. Życzę powodzenia.

wpjoker
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 01 mar 2007, 16:22
Kontakt: Strona WWW

Re: Awans i obawy

piątek 25 paź 2019, 10:38

A czy wnioskować o przedstawiciela związków zawodowych? Czy ma to wpływ na obliczanie średniej oceny ?
Lepiej szybciej niż za późno, lepiej więcej niż za mało.

wpjoker
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 01 mar 2007, 16:22
Kontakt: Strona WWW

Re: Awans i obawy

czwartek 12 gru 2019, 20:11

Dziś odbyła się moja "rozmowa kwalifikacyjna" na nauczyciela dyplomowanego. Wszystko przebiegło (prawie) po mojej myśli ale niedosyt pozostał.
Po pierwsze komisja w której nikt nie miał pojęcia o działalności biblioteki i pracy nauczyciela bibliotekarza. W komisji ekspert od informatyki, metodyki i biologii. Chyba nawet dokładnie nie przeczytali wniosku, tylko ktoś "rzucił okiem" że jestem również magistrem biologii więc dali eksperta od biologii. A wystarczyło sprawdzić stanowisko. Nawet przed rozmową szykowali pytania o lekcje biologii i dobrze że dyrekcja moja zareagowała.
Po drugie miałem swoje notatki, które miały mi ułatwić przedstawienie jednego z punktów aby rzetelnie wszystko przedstawić to usłyszałem od ekspertki biologii że "proszę nie korzystać z kartki" ... ale jakoś nigdzie nie doszukałem się w rozporządzeniu że nie wolno oraz jaka jest forma tego przedstawienia.
Tak więc wychodzi na to, że jaka komisja takie obyczaje. A chyba powinno być to jakoś unormowane a jeśli nie ma to każdy "zdający" powinien sam decydować w jakiej formie chce się zaprezentować.
Lepiej szybciej niż za późno, lepiej więcej niż za mało.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Awans i obawy

piątek 13 gru 2019, 10:39

Smutno czytać takie słowa... Bibliotekarz nauczycielem drugiego sortu? Nie ma go o co zapytać, trzeba na siłę szukać - a nuż uczy jeszcze jakiegoś "normalnego" przedmiotu. Komisja wykazała wysokiego stopnia nieprofesjonalizm.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 71 gości