mch
Posty: 2
Rejestracja: piątek 01 lis 2019, 09:18

Drukarka kodów do MOL-a

piątek 01 lis 2019, 09:24

Jaką polecacie drukarkę kodów kreskowych do MOL-a Optivum z Vulcana? Gdzie kupujecie etykiety?

mch
Posty: 2
Rejestracja: piątek 01 lis 2019, 09:18

Re: Drukarka kodów do MOL-a

niedziela 03 lis 2019, 10:34

Mam na myśli samodzielne drukowanie.

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: Drukarka kodów do MOL-a

niedziela 03 lis 2019, 11:39

Ja mam Librusa (ebiblio). Drukuję na starej drukarce, ksero, bez znaczenia. Kupuję papier A4 z papierem do naklejek (100 arkuszy). Najprościej wydrukować etykiety na zwykłym i skserować na grubym (do naklejek). Trzeba samodzielnie pociąć etykiety. Można kupić papier już pocięty, ale czasem można nie trafić w okienko.

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Drukarka kodów do MOL-a

poniedziałek 04 lis 2019, 09:09

Beata 8 pisze:
niedziela 03 lis 2019, 11:39
Ja mam Librusa (ebiblio). Drukuję na starej drukarce, ksero, bez znaczenia. Kupuję papier A4 z papierem do naklejek (100 arkuszy). Najprościej wydrukować etykiety na zwykłym i skserować na grubym (do naklejek). Trzeba samodzielnie pociąć etykiety. Można kupić papier już pocięty, ale czasem można nie trafić w okienko.
Podepnę się pod pytanie, bo widzę, że masz Librusa. Zastanawiam się nad przejściem na e-biblio (mamy dziennik Librus), a teraz pracuję na starej Bibliotece Progmana. Czy w e-biblio można używać drukarki do kodów do samodzielnego drukowania kodów? Mam taką i nie wiem, czy się nada.

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Drukarka kodów do MOL-a

poniedziałek 04 lis 2019, 11:49

mch pisze:
niedziela 03 lis 2019, 10:34
Mam na myśli samodzielne drukowanie.
W MOLU nie ma opcji drukowanie kodów. Musisz kupić kody na stronie Vulcana. Adres strony internetowej podał Kuba.

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: Drukarka kodów do MOL-a

poniedziałek 04 lis 2019, 20:02

sylv pisze:
poniedziałek 04 lis 2019, 09:09
Czy w e-biblio można używać drukarki do kodów do samodzielnego drukowania kodów? Mam taką i nie wiem, czy się nada.
Nie znam takiej drukarki, trzeba zapytać w Librusie. Ja używam zwykłej na papier A4.

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: Drukarka kodów do MOL-a

wtorek 05 lis 2019, 14:43

sylv pisze: Czy w e-biblio można używać drukarki do kodów do samodzielnego drukowania kodów? Mam taką i nie wiem, czy się nada.
Wg instrukcji: "to bibliotekarz decyduje czy drukować etykiety na specjalnej drukarce dedykowanej do takiej pracy, czy też produkować je na zwykłej drukarce dostępnej w bibliotece. Wtedy wystarczy wykorzystać arkusze etykiet dostępne na rynku i odpowiednio skonfigurować nowy szablon"

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Drukarka kodów do MOL-a

środa 06 lis 2019, 08:23

Rozumiem. Mając Progmana na początku drukowałam na zwykłym papierze samoprzylepnym, ale było za dużo roboty z odklejaniem :evil: ciężko szło i marnowałam bardzo dużo czasu na to, bo drukowałam na formacie A4. Kartki z gotowymi etykietami się nie sprawdziły, bo nigdy nie mogłam wpasować się w etykietę i coś było ucinane.

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: Drukarka kodów do MOL-a

środa 06 lis 2019, 22:25

Ja kupiłam etykiety razem z czytnikiem na stronie Librusa. Drukuję na zwykłej drukarce. Ustawiłam sobie swój szablon i wszystko drukuje idealnie. Bardzo szybko wszystko się odkleja. Oczywiście zanim ustawiłam swój szablon to na zwykłym papierze musiałam kilka razy na próbę drukować i sprawdzać. W końcu się udało i teraz idzie szybko. Na etykiecie mam skróconą nazwę szkoły, numer inwentarzowy kod kreskowy i nr kodu kreskowego.

Mariam_43
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 10:39

Re: Drukarka kodów do MOL-a

piątek 15 lis 2019, 09:30

Julia65 pisze:
poniedziałek 04 lis 2019, 11:49
mch pisze:
niedziela 03 lis 2019, 10:34
Mam na myśli samodzielne drukowanie.
W MOLU nie ma opcji drukowanie kodów. Musisz kupić kody na stronie Vulcana. Adres strony internetowej podał Kuba.
Bzdura. Drukuję kody drukarką do kodów Intermec pc43t. Kupiłam ją 10 lat temu. Mol współpracuje z kodami EAN 8, wię trzeba kupić drukarkę, która takie kody drukuje. Trzeba przemyśleć sobie jaki rozmiar ma mieć etykieta, zakupić potrzebną ilość, do tego kalka, czytnik i gotowe. Wydrukowałam już wiele tysięcy kodów.

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Drukarka kodów do MOL-a

piątek 15 lis 2019, 12:00

Mariam_43 pisze:
Julia65 pisze:
poniedziałek 04 lis 2019, 11:49
mch pisze:
niedziela 03 lis 2019, 10:34
Mam na myśli samodzielne drukowanie.
W MOLU nie ma opcji drukowanie kodów. Musisz kupić kody na stronie Vulcana. Adres strony internetowej podał Kuba.
Bzdura. Drukuję kody drukarką do kodów Intermec pc43t. Kupiłam ją 10 lat temu. Mol współpracuje z kodami EAN 8, wię trzeba kupić drukarkę, która takie kody drukuje. Trzeba przemyśleć sobie jaki rozmiar ma mieć etykieta, zakupić potrzebną ilość, do tego kalka, czytnik i gotowe. Wydrukowałam już wiele tysięcy kodów.
Bzdura ! Ten wyraz nie został chyba właściwie użyty :?: . Nigdy nie spotkałam się z informacją, że można drukować kody do Mola Optivum i Mola Neta, chociaż szukałam jej wszędzie. Nawet tutaj na forum bardzo często padało to pytanie. Ale .....całe życie człowiek się uczy. Możliwość drukowania kodów to super sprawa. A jaki masz czytnik kodów? I kalka??? Po co?

Mariam_43
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 10:39

Re: Drukarka kodów do MOL-a

poniedziałek 18 lis 2019, 10:49

Kody zaczęłam drukować jakieś 10 lat temu, kiedy korzystaliśmy z Mola Optivum. Wtedy na stronie producenta znalazłam informację, o tym, co jest potrzebne do drukowania kodów. Ta informacja dalej znajduje się w sieci: https://www.mol.pl/pl/mol-optivum
Tu jest wszystko napisane. Poszłam do sklepu z akcesoriami komputerowymi, zadałam kilka pytań, miły pan doradził, szkoła zakupiła i mam. Dwa lata temu szkoła zaktualizowała Optivum do Net +. Skoro Mol Net + jest kontynuacją Optivum, to metoda wprowadzania kodów jest taka sama. Nie jestem informatyczką, tylko ciekawską bibliotekarką. Produkcja kodów to nic trudnego, każdy sklep to robi. A firma jak to firma, chce zarobić na drukowaniu swoich kodów i nie podaje informacji o tym, że są inne możliwości. Po co mieliby to robić?
Słowa "bzdura" nie wycofuję, gdyż jest reakcją na podanie nieprawdy.

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Drukarka kodów do MOL-a

poniedziałek 18 lis 2019, 11:24

Mariam_43 pisze:
poniedziałek 18 lis 2019, 10:49
Kody zaczęłam drukować jakieś 10 lat temu, kiedy korzystaliśmy z Mola Optivum. Wtedy na stronie producenta znalazłam informację, o tym, co jest potrzebne do drukowania kodów. Ta informacja dalej znajduje się w sieci: https://www.mol.pl/pl/mol-optivum
Tu jest wszystko napisane. Poszłam do sklepu z akcesoriami komputerowymi, zadałam kilka pytań, miły pan doradził, szkoła zakupiła i mam. Dwa lata temu szkoła zaktualizowała Optivum do Net +. Skoro Mol Net + jest kontynuacją Optivum, to metoda wprowadzania kodów jest taka sama. Nie jestem informatyczką, tylko ciekawską bibliotekarką. Produkcja kodów to nic trudnego, każdy sklep to robi. A firma jak to firma, chce zarobić na drukowaniu swoich kodów i nie podaje informacji o tym, że są inne możliwości. Po co mieliby to robić?
Słowa "bzdura" nie wycofuję, gdyż jest reakcją na podanie nieprawdy.
Dobrze, że nie wszyscy na tym forum "nieprawdę" lub " pomyłkę" nie określają jako bzdury. I cieszy mnie, że obowiązuje tutaj tzw. kultura wypowiedzi", chociaż niektórzy jej nie przestrzegają. Ale są to tylko jednostki.

Mariam_43
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 10:39

Re: Drukarka kodów do MOL-a

poniedziałek 18 lis 2019, 11:41

W pełni zgadzam się z przedmówczynią w sprawie kultury wypowiedzi. Udzieliłam wszystkich informacji na zadane pytania, ale słowa "dziękuję" nie doczekałam się.

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Drukarka kodów do MOL-a

poniedziałek 18 lis 2019, 11:54

Mariam_43 pisze:
poniedziałek 18 lis 2019, 11:41
W pełni zgadzam się z przedmówczynią w sprawie kultury wypowiedzi. Udzieliłam wszystkich informacji na zadane pytania, ale słowa "dziękuję" nie doczekałam się.
Wydaje mi się, że ta "rozmowa" nie ma sensu i czas najwyższy ją zakończyć. A kulturę wypowiedzi i "obrażanie/urażanie" ludzi każda z nas rozumie inaczej.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości