wiesz
Posty: 1
Rejestracja: środa 22 sty 2020, 09:49

zmiany w przepisach dotyczące makulatury

środa 22 sty 2020, 09:56

Od 2020 roku nastapily zmiany w przepisach oddawania makulatury. W punkcie skupu dowiedzialam sie, ze szkola musi zaplacic za to, ze oddaje makulature. Czy ktos wie jakie to przepisy. Mam po selekcji duzo pudel, ktore mialy byc oddane na makulature. teraz mam problem czy szkola bedzie chciala zaplacic a musze to przekazac zgodnie z przepisami. Musze dolaczyc do protokolow i dokument potwierdzajacy przekazanie

Anna11
Posty: 18
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 14:19

Re: zmiany w przepisach dotyczące makulatury

środa 22 sty 2020, 13:00

Już w zeszłym roku miałam identyczny problem. Książki - za darmo - zabrał mi pan, który przyjechał po sprawdziany (szkoła zapłaciła za utylizację). Na szczęście przywiózł mi potem potwierdzenie odbioru.

Piotr
Posty: 2
Rejestracja: środa 22 sty 2020, 17:28

Re: zmiany w przepisach dotyczące makulatury

środa 22 sty 2020, 19:18

Miałem ten sam problem w tym tygodniu. Albo dopłacić miałem albo za friko albo nie chcieli. No więc poklikałem w internecie i wyszło, że obowiązuje zaostrzona ustawa oraz Chińczycy nie chcą już europejskiej makulatury. Ale jest i dobre info. Otóż są skupy, które skupują makulaturę. Sęk w tym, że tylko książki i gazety. Nic ponad to. W Pabianicach stawka za książki wynosiła 10 gr za 1kg. W Łodzi ok. 8 gr za 1 kg. Ale trzeba podzwonić po skupach. Ja tak zrobiłem.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 76 gości