Piotr
Posty: 2
Rejestracja: środa 22 sty 2020, 17:28

MOL net+ - problem z podwójną numeracją

środa 22 sty 2020, 17:35

Kłaniam się nisko Koleżankom i Kolegom po fachu,
mam pewien problem. We wrześniu objąłem pod swoją pieczę szkolną bibliotekę. Zostałem obdarzony zadaniem wprowadzenia systemu mol net+. Nawet mi to idzie, z czego się cieszę. Jednak co rusz jakieś kwiatki wyskakują. Do tej pory radziłem sobie, ale teraz mam nie lada zagwozdkę. Otóż w papierowym inwentarzu została zdublowana numeracja (cała strona, całe 20 numerów). I stało się to dawno. I o ile papier wszystko może przyjąć, o tyle Mol Net+ nie daje mi możliwości wprowadzenia podwójnej numeracji (zrozumiałe). Próbowałem dodać literkę do numeru (np. A), ale nie ma zgody systemu. Rożne pomysły mi przychodzą do głowy, ale żaden konstruktywny. Najłatwiej byłoby nadać nową numerację, ale to trochę dziwnie by wyglądałoby po środku inwentarzu. Na poprzedniej i następnej stronie 2xxx, a tu nagle 7xxx. Stąd też zwracam się do Was z prośbą o wskazanie sugestii, jak należy rozwiązać problem.
Z wyrazami Szacunku
Piotr

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL net+ - problem z podwójną numeracją

czwartek 23 sty 2020, 01:18

To, że system nie pozwala dodać wyróżnika literowego to normalka, pozostaje wprowadzić je pod nowymi numerami ze stosowną adnotacją. Nie ma znaczenia jak co wygląda , raczej chodzi o porządek. Możesz się zastanowić, czy to są pozycje, które warto mieć w zbiorach, czy bez żalu ubytkować. Ciekawe czy książki tez mają podwójną numerację, czy tylko takowa figuruje w inwentarzu, warto sprawdzić.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 75 gości