aga_jamp
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2016, 08:56

biblioteka.pl

czwartek 05 mar 2020, 22:35

Wczoraj otrzymałam kod do portalu (dziś odkryłam to przypadkowo? :o a na pewno szczęśliwie :wink: w spamie). Weszłam na stronę i zostałam na dłuuuuuugo. Jestem zachwycona :D - w końcu miejsce dla nowoczesnego nauczyciela bibliotekarza. Chapeau bas. Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.

PS. Do bazy TIK dodałabym bibliotekę Wolne Lektury i portal edukator.pl

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: biblioteka.pl

czwartek 05 mar 2020, 22:42

Dziękujemy, będziey sukcesywnie uruchamiać dalsze, zapowiedziane, funkcje.
Zapraszamy wszystkich do współtworzenia tego miejsca.

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: biblioteka.pl

piątek 06 mar 2020, 12:13

Bardzo dziękujemy za miłe słowa.
Chciałbym tylko przypomnieć wszystkim osobom zalogowanym na forum, że nie ma potrzeby zakładania nowego konta w portalu. Wszystko działa na jednym koncie.

Teraz czekamy na naszych czytelników, którzy - miejmy nadzieję - tłumnie się zalogują. Wtedy będziemy mogli stopniowo nadawać stronie coraz bardziej społecznościowego charakteru.

Zachęcam do przeczytania wstępu wyjaśniającego, o co nam w tym wszystkim chodzi :)
https://biblioteka.pl/artykul/Zacznijmy-od-tego/9537

W razie jakichś problemów lub wątpliwości zapraszam do sekcji "Pomoc" w górnym menu, gdzie znajdują się:
- pytania i odpowiedzi: https://biblioteka.pl/artykul/Portal-Bi ... iedzi/9539
- instrukcja: https://biblioteka.pl/instrukcja
- wykaz funkcji: https://biblioteka.pl/funkcje-portalu

Zachęcam też do wymiany uwag i opinii w tym wątku. Jeżeli ktoś z forumowiczów byłby chętny do pomocy przy tworzeniu jakiegoś działu, to serdecznie zapraszamy.

---

A baza TIK jest jeszcze w trakcie budowy, oczywiście dodamy te strony i sporo innych :)

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: biblioteka.pl

poniedziałek 09 mar 2020, 11:18

Proszę jeszcze o dokładne wyjaśnienie, jak wygląda sytuacja przy obsadzie wieloosobowej.
Pracujemy we dwie w jednej bibliotece, mamy wykupioną przez szkołę oczywiście jedną prenumeratę. Każda z nas ma swój login na forum. W jaki sposób powinnyśmy korzystać z portalu?

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: biblioteka.pl

poniedziałek 09 mar 2020, 11:32

A jeśli chodzi o bazę. Gdzie mogę znaleźć plik Excel z protokołem ubytków?
Przedtem link był na stronie głównej

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: biblioteka.pl

poniedziałek 09 mar 2020, 15:41

Prenumeratę mam, kodu dostępu nie otrzymałam. Próbowałam tak jak opisane w poradach uzyskać kod wpisując dane faktury i zamówienia - nie udało się.

Rudolfina
Posty: 618
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: biblioteka.pl

wtorek 10 mar 2020, 10:38

Otrzymałam kod dostępu, zalogowałam się. Od razu rzucił mi się w oczy komunikat, że mogę użyć loginu i hasła stosowanego do wejścia na obecne tu forum. Spróbowałam - działa!

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: biblioteka.pl

wtorek 10 mar 2020, 13:18

Anna pisze:
poniedziałek 09 mar 2020, 15:41
Prenumeratę mam, kodu dostępu nie otrzymałam. Próbowałam tak jak opisane w poradach uzyskać kod wpisując dane faktury i zamówienia - nie udało się.
Może poszedł mail z kodem dostępu na adres mailowy szkoły?

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: biblioteka.pl

wtorek 10 mar 2020, 13:18

1) @Basia:
Do jednej prenumeraty przydzielany jest jeden kod. Poza tym, że technicznie nie mamy innej możliwości, to gdybyśmy zaczęli przydzielać dodatkowe kody, stracilibyśmy nad nimi kontrolę i kody zaczęłyby krążyć w internecie. Więcej piszemy o tym tutaj: https://biblioteka.pl/artykul/Portal-Bi ... a-urzadzen
W przypadku kilku osób pracujących w bibliotece proponuję wybrać osobę, która będzie miała dostęp.

2) @Basia:
Wystąpił jakiś błąd i w części artykułów brakuje załączników. Postaramy się to naprawić do końca tygodnia.

3) @Anna
Kod jest wysyłany na adres podany przy składaniu zamówienia. Może trafił do sekretariatu lub księgowej? Czy to prenumerata zamawiana u nas (w Wydawnictwie Sukurs) na cały rok? Jeśli tak, to bardzo proszę o kontakt: agencja@sukurs.edu.pl

4) @Rudolfina:
Tak, właśnie o to nam chodziło, żeby nie trzeba było się ciągle przelogowywać między stroną i forum oraz żeby obecni użytkownicy forum nie byli zmuszani do zakładania nowych kont. Strasznie skomplikowało nam to kwestie techniczne, ale uznaliśmy, że warto zachować na forum ciągłość, by nie zakładać go od nowa.

aga_jamp
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2016, 08:56

Re: biblioteka.pl

piątek 13 mar 2020, 09:25

Anna pisze:
poniedziałek 09 mar 2020, 15:41
Prenumeratę mam, kodu dostępu nie otrzymałam. Próbowałam tak jak opisane w poradach uzyskać kod wpisując dane faktury i zamówienia - nie udało się.
U mnie wiadomość z kodem trafiła do spamu. Szczęśliwie odnaleziona

Kalina
Posty: 78
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:19

Re: biblioteka.pl

sobota 21 mar 2020, 18:19

Panie Juliuszu, bardzo proszę o informację, na jakiej zasadzie możemy korzystać w obecnej sytuacji z materiałów ( chodzi mi głównie o testy, zagadki, quizy i inne zadania dla uczniów) zamieszczonych na portalu Biblioteka.pl. Pod materiałami znajduje się dopisek ,,Materiał przeznaczony wyłącznie do użytku prywatnego lub pracy z uczniami. Udostępnianie materiału w internecie i przesyłanie go jest zabronione". Ponieważ nie możemy zrobić zajęc czytelniczych w pomieszczeniu biblioteki, czy zatem możemy wykorzystać te materiały w zajęciach zdalnych, przesyłając zadania w sieci, czy to pocztą, czy na stronie biblioteki?
p.s.przekleiłam tu pytanie, które zadałam również w wątku ,, biblioteka szkolna , a pandemia,,

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: biblioteka.pl

wtorek 24 mar 2020, 17:16


Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 78 gości