Strona 1 z 1

Skontrum w e-Biblio

: poniedziałek 16 mar 2020, 19:28
autor: sp4nau
Mam pytanie, czy ktoś robił już skontrum w ebiblio, nie mogę sobie poradzić. Po próbie wczytania książki do skontrum, wyświetla "Nieprawidłowy kod lub numer inwentarzowy" co robić? :shock:

Re: Skontrum w e-Biblio

: czwartek 10 wrz 2020, 10:41
autor: Basia S
Też mam ten problem, ale dopiero teraz zaczynam skontrum. Czy jest z tego jakieś wyjście??

Re: Skontrum w e-Biblio

: piątek 22 sty 2021, 14:04
autor: Jakub Salamon
Dzień dobry,

przed zrobieniem skontrum, do systemu powinny być wprowadzone wszystkie egzemplarze, uruchomiona wypożyczalnia oraz wprowadzone braki względne z poprzedniego skontrum. System musi wiedzieć które z egzemplarzy są teoretycznie w bibliotece a które na zewnątrz (u czytelników).
Następnie tworzymy nowe skontrum wpisując wszystkie wymagane przez system dane:
Obrazek
Po utworzeniu skontrum należy do niego pobrać wszystkie egzemplarze z bazy z wybranej księgi inwentarzowej, lub ze wszystkich ksiąg inwentarzowych:
Obrazek

Dopiero jak system pobierze do skontrum wszystkie egzemplarze z bazy (tabela na dole powinna być wypełniona egzemplarzami) można rozpocząć porównywanie (sczytywanie) egzemplarzy ze stanem w bibliotece.

Pozdrawiam
Jakub Salamon
Trzecia Strona
Architekt Systemów Bibliotecznych
(e-biblio, Alfios, Bibliografia)

Re: Skontrum w e-Biblio

: poniedziałek 09 sty 2023, 07:14
autor: fiolkastop
Dzień dobry. Podczas przygotowania skontrum miałam już dodane egzemplarze i omyłkowo ponowiłam tę czynność. Teraz w części "dodawanie egzemplarzy do skontrum" nie mogę zatrzymać tego zadania. Na ekranie widnieje: krok 3 z 3 postęp 1% i się nie zmienia. Nie mogę wrócić do innych funkcji i zakończyć zadania. Co robić? Pozdrawiam, Wioletta.

Re: Skontrum w e-Biblio

: piątek 24 lis 2023, 11:34
autor: Comenis
fiolkastop pisze:
poniedziałek 09 sty 2023, 07:14
Dzień dobry. Podczas przygotowania skontrum miałam już dodane egzemplarze i omyłkowo ponowiłam tę czynność. Teraz w części "dodawanie egzemplarzy do skontrum" nie mogę zatrzymać tego zadania. Na ekranie widnieje: krok 3 z 3 postęp 1% i się nie zmienia. Nie mogę wrócić do innych funkcji i zakończyć zadania. Co robić? Pozdrawiam, Wioletta.fnaf games
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: Skontrum w e-Biblio

: poniedziałek 08 kwie 2024, 12:36
autor: Dora 67
Czy do skontrum muszą być w systemie wpisane wszystkie wcześniejsze ubytki, które były przed wprowadzeniem e-biblio?