wichrowe wzgórze
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 12:31

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

wtorek 26 paź 2021, 12:57

Poddałyście się , taka jest prawda.
To jest Wasza wolność: maseczki, dystans, dezynfekcja, kwarantanny, izolacje, choroba bezobjawowa, pozamykane gabinety, ponad nadmiarowy zgony, ....depresje, samobójstwa

To niewola !!!!!

Sąsiad to był sarkazm, a Fakt: to proszę jeszcze raz przeczytać zdanie ze zrozumieniem:)

To na koniec statystyka 2021 r.
1-7 października - 115 814 grypa
8-15 października - 128 461 grypa = ponad 18 tys. dziennie
źródło: pzh. gov

Ogłaszam pandemię grypy, wszyscy się szczepić !!!!!! Pozamykać kraj, szkoły, parki !!!!! Ludzie są przerażeni !!!!! Nie wychodzić z domu, drugi człowiek, to śmiertelne zagrożenie, nie odwiedzać rodziny, wszyscy stanowią zagrożenie !!!!!!

Teraz chyba dobrze napisałam, bo przecież o to Wam chodzi . Jesteście zadowoleni ???? :lol: :lol: :lol: :lol:
Czy znowu źle ? bo już sama nie wiem :mrgreen:

Pozdrawiam WOLNYCH NAUCZYCIELI !

wichrowe wzgórze
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 12:31

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

wtorek 26 paź 2021, 13:08

xandre pisze:
wtorek 26 paź 2021, 11:11
wichrowe wzgórze pisze:
wtorek 26 paź 2021, 10:31

Czekam na hejt, oczytane koleżanki :)
Długość Twojego wywodu świadczy, że jednak masz z czymś problem. Stwierdzenie "Oczytane koleżanki" już świadczy o poziomie i kulturze tu prezentowanej. Myślę, że nikt tu nie będzie hejtował. Sama o sobie wydałaś świadectwo. A takie zachowania w miejscu pracy jak Twoje, ktoś powinien zgłosić przełożonym.
A Twój wywód taki króciutki..... brakuje argumentów ??
OOOO UWAGA
MAMY W GRONIE KAPUSIA. takie postawy to trzeba piętnować, żenada. Teraz TY o sobie wystawiłaś piękne świadectwo.

Czyli donosisz na koleżanki w pracy ? oj nie ładnie ...

Moja wspaniała Pani Dyrektor nie lubi takich ja TY :mrgreen:

Juliusz Wasilewski
Posty: 901
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

wtorek 26 paź 2021, 14:55

Uprzejmie proszę o trzymanie się w wypowiedziach tematyki zawodowej naszego forum oraz o przestrzeganie elementarnych zasad i form dyskusji, jakie powinny obowiązywać na forum nauczycielskim. Naprawdę jest bardzo dużo miejsc w internecie (i nie tylko), w których można wypisywać co się chce i jak się chce. Nie ma sensu przenosić tutaj tych obyczajów.
Zachęcam do uspokojenia nerwów, refleksji, może jakiegoś wycofania się z niektórych epitetów, przeprosin...
Posty, które łamią zasady będziemy zmuszeni kasować

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

wtorek 26 paź 2021, 15:37

wichrowe wzgórze pisze:
wtorek 26 paź 2021, 13:08


OOOO UWAGA
MAMY W GRONIE KAPUSIA. takie postawy to trzeba piętnować, żenada. Teraz TY o sobie wystawiłaś piękne świadectwo.

Czyli donosisz na koleżanki w pracy ? oj nie ładnie ...

Moja wspaniała Pani Dyrektor nie lubi takich ja TY :mrgreen:
Wichrowe Wzgórze, też uważam, że jeśli czujesz potrzebę dyskutowania na temat szczepionek, WHO, koncernów farmaceutycznych, zasadności noszenia maseczek, to spokojnie znajdziesz właściwe miejsca. Zresztą z Twoich wpisów wynika, że już znalazłaś, bo piszesz dokładnie to samo, co moja koleżanka, która się wciągnęła w te różne teorie spiskowe. Postuluję jednak, żebyś się spróbowała powstrzymać przed obrażaniem innych, bo to jest bardzo słabe. Przemyśl. Przecież jesteś na tym forum od dawna i nigdy nikt nie dał Ci chyba powodu do agresji

A nawoływanie ba forum zawodowym dla nauczycieli (którzy są pracownikami instytucji publicznych) do nieprzestrzegania publicznych zaleceń (szczególnie dotyczących zdrowia) nie jest rozsądne . Możesz sobie myśleć, co chcesz i w zżyciu prywatnym kierować się dowolnymi zasadami. Jednak w sferze publicznej jakieś zasady obowiązują.

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

wtorek 26 paź 2021, 16:13

wichrowe wzgórze pisze:
wtorek 26 paź 2021, 10:31

Rodzicom dziecka będzie bardzo trudno udowodnić, że dziecko zaraziło się w szkole. Mogło np. w sklepie. Mam nadzieję, że wszystkim placówkom, w których dziecko przebywało przed zakażeniem, rodzice wytoczą proces, nie tylko szkole. To chyba logiczne i sprawiedliwe.
Niestety mylisz się . I nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo ktoś może uwierzyć i potem mieć poważne kłopoty.
Rodzić zgłasza do sanepidu, że szkoła nie przestrzega zasad, w związku z czym mogła doprowadzić do zakażenia. Sanepid przychodzi na kontrolę, żeby sprawdzić, czy rodzic ma rację. Jeśli kontroler stwierdza, że szkoła nie przestrzega obowiązujących zasad, to w pierwszej kolejności jest kara dla dyrektora (czyli swoim działaniem już narażasz dyrekcję na poważne nieprzyjemności). Jeśli dyrektor - broniąc się - udowodni, że on wszystkie zasady ustalił prawidłowo, jednak konkretny nauczyciel bez jego wiedzy tych ustalonych zasad nie przestrzega, to pod celownik idzie ten nauczyciel.

Oczywiście wiem, że można wierzyć w zalecenia jakichś mądrali dorabiających na dezinformacjach i liczyć na to, że jak się powie, że wytyczne to nie prawo lub że gdzieś nie jest napisane, że covid to choroba zakaźna, to wówczas każdemu urzędnikowi z sanepidu opada szczęka i nie wie , co odpowiedzieć, ale ja nie radzę w to wierzyć.
Wiem też, że można się odwoływać do sądu i tam próbować cytować internetowych mędrców żyjących z dezinformacji, ale też nie radzę wierzyć w skuteczność takich działań.
Klikać w internecie można różne bzdury, ale w realu ich weryfikacja może być nieprzyjemna.

madzi
Posty: 79
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 12:52

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

wtorek 26 paź 2021, 16:30

Nie liczyłabym na refleksję, ponieważ przypominam sobie dyskusję na inny temat i kultura wypowiedzi wichrowych wzgórz była taka sama jak prezentowana tutaj. I naprawdę nie ma sensu dyskutować dalej.

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

wtorek 26 paź 2021, 16:49

Czasem człowieka coś poniesie, ale potem się reflektuje. Takie nerwowe czasy...

KalinowskaK
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 03 maja 2020, 01:35

Re: Biblioteka szkolna a pandemia

czwartek 28 paź 2021, 15:33

Wichrowe Wzgórza - ręce opadają. Jak wykształcony człowiek może pisać takie rzeczy... Co do niewolnictwa - jak ktoś ładnie napisał "Wolność to jedynie długość łańcucha". Całe nasze życie to dostosowywanie się do norm społecznych i robienie tego na co nie zawsze mamy ochotę. Przeszłam covida i do dziś odczuwam skutki . I nie - po żadnej grypie, anginie, półpaścu czy innym świństwie na które chorowałam NIE BYŁO AŻ TAK ŻLE. Znałam ludzi, którzy zmarli - covida - nie anginę, grypę czy z powodu zaniedbania lekarskiego. Przykro mi - ale jeśli tak myślisz - zastanów się nad zmianą pracy. Bo z tym stanem umysłu w szkole pracować nie powinnaś.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 66 gości