pracuś

Nadgodziny bibliotekarzy

środa 16 kwie 2008, 12:42

Moi Drodzy!
Czy ktoś z bibliotekarzy ma przyznane nadgodziny? A jeśli tak, to jak są płacone, bo u mnie wystąpił następujący problem. Jeśli w ciągu tygodnia wystąpi święto, to odbijają mi z nadgodzin. I tak za miesiąc marzec, gdzie były Święta, wzięłam tylko połowę tego, co powinnam dostawać, za 4 soboty po 5,5 godz. każda i 2 godz. w każdy wtorek (dodatkowo mam 1/4 etatu). Wyjaśniałam to u dyrektora, więc powiedział mi, że tak oblicza nadgodziny nauczycielom, więc nie rozumie, o co mi chodzi.
Jeśli ktoś mógłby mi wyjaśnić, jak to być powinno, to będę wdzięczna. Może są jakieś uregulowania prawne, bo dobrze byłoby podeprzeć się takowymi. Pozdrawiam. J.

Badas
Posty: 316
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 11:11
Kontakt: Strona WWW

Re: Nadgodziny bibliotekarzy

środa 16 kwie 2008, 13:11

pracuś pisze:Moi Drodzy!
za 4 soboty po 5,5 godz. każda i 2 godz. w każdy wtorek (dodatkowo mam 1/4 etatu). .
Nie rozumiem, pracujesz w soboty?

Ja mam nadgodziny, ale dydaktyczne i jak jest wolne to mi przepadają.
My obliczamy tak:
Etat tygodniowy 30
przypada święto-jeden dzien wolny: 30g dzielisz na 5 dni (tyle pracujemy), wypada po 6 g dziennie:; dalej od 30 odejmujesz 6 godzin, wychodzi 24-tyle wynosi etat przy jednym wolnym dniu, jeżeli pozostaje ci coś ponad to to są nadgodziny z tygodnia w którym przypada wolne.

pracuś

czwartek 17 kwie 2008, 08:01

Tak, w soboty pracuję 5,5 godziny (zaoczne).
Badasie, piszesz, że masz dydaktyczne i te Ci przepadają, lecz gdy masz je np. we wtorek, ale we wtorek pracowałaś, bo święto było np. w środę, to te dwie też Co przepadają?, bo przecież je przepracowałaś. Natomiast co do sobót, to pracuję w te soboty, kiedy odbywają się zajęcia (np. w kwietniu było ich 4), a zapłacono mi za dwie. Sama nie wiem, jak tojest, ale widzę nielogiczność.

Badas
Posty: 316
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 11:11
Kontakt: Strona WWW

czwartek 17 kwie 2008, 08:48

Pracusiu- nadgodziny historii przepadają mi tylko wtedy kiedy ich nie mam czyli kiedy jest wolny dzień. A jak to jest z sobotami to pojęcia nie mam.

Badas
Posty: 316
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 11:11
Kontakt: Strona WWW

czwartek 17 kwie 2008, 10:06

A i jeszcze:PRACUSIU wejdź sobie tutaj: http://www.oskko.edu.pl/forum/watek.php ... pst=4#pst4 mam wrażenie, że to o tobie!!!

PollyAnna
Posty: 289
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 08:18

wtorek 06 maja 2008, 20:10

Ja oprocz calego , 30 godzinnego etatu w Bibliotece Szkolnej , mam jeszcze 10 godzin nadliczbowych w tej samej bibliotece .
Jesli w ciagu miesiaca rozliczeniowego wypracuje wszystkie godziny nadliczbowe , to tak je wpisuje , czyli 30 godz. wymiarowych i te iles tam ponadwymiarowych . Jesli natomiast w ciagu miesiaca rozliczeniowego wypadnie swieto , czy zwolnienie lekarskie, to przy rozliczeniu w kazdym dniu tygodnia wpisuje faktyuczna ilosc przepracowanych godzin wymiarowych i ponadwymiarowych i podliczam je na koncu .
Jesli w danym dniu wypadalo swieto- wowczas za godziny wymiarowe dostaje srednia, natomiast za godziny ponadwymiarowe nie dostaje nic (bo przeciez ich nie bylo )

Marcin
Posty: 21
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 13:40

czwartek 23 paź 2008, 11:12

Podepnę się pod tą dyskusję ponieważ mam pytanie związane z tematem.

Na umowie o pracę mam pół etatu historii + pół etatu biblioteki. Teraz tak się porobiło że dyrekcja dała mi nadgodziny czyli dodatkowe pół etatu w bibliotece. Moje pytanie brzmi. Ile wynosi stawka za jedną nadgodzinę w bibliotece dla nauczyciela kontraktowego? Dodam że googlowałem ale jakoś nie moge znaleść tej informacji.

Gość

czwartek 23 paź 2008, 11:50

Wartosc godziny oblicza asie tak :

Pobory zasadnicze dzielisz [przez wskaznik 125 i juz masz :-)

Marcin
Posty: 21
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 13:40

czwartek 23 paź 2008, 11:54

Coś za mało wychodzi! :) Napewno tak?

Badas
Posty: 316
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 11:11
Kontakt: Strona WWW

czwartek 23 paź 2008, 12:06

Bardziej by Cię opłacało jak miałbyś nadgodziny z historii. Ja tak mam( etet w bibl. i kilka godzin historii)

Gość

obliczanie nadgodzin

czwartek 23 paź 2008, 12:42

Właściwie to ten wątek już był - sama go założyłam. Przypomnę więc:
jak są interperetowane przepisy:
1. Stawka osobistego zaszeregownia jest czym innym niż pensum. Niejednokrtonie spotkłam się, że mylono te dwa pojęcia, czyli mówiono o np. 18 godzinach jako osobistym zaszeregowaniu a ono dotyczy stopnia awansu itd.
2. Ważne jest uśrednianie pensji bo:
- nauczciel realizujący 30 godzin + nadgodziny dydaktyczne ma dzielone przez 125 (niewłaściwe przepisy OP)
- nauczyciel realizujący 18 godzin + nadgodziny biblioteczne ma dzielone przez 75 (baaaardzo korzystne).
3. Starać się o uśredniania lub o dwie umowy. Niestety.

Marcin
Posty: 21
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 13:40

czwartek 23 paź 2008, 12:45

O dwie umowy? Czyli jedna normalną a druga na same nadgodziny czy jak?
Anonymous pisze: - nauczyciel realizujący 18 godzin + nadgodziny biblioteczne ma dzielone przez 75
A na jaki przepis mogę się powołać żeby udowodnić to co napisałaś wyżej?

Gość

czwartek 23 paź 2008, 13:26

Przepisów to tak szybko nie znajdę. Ale konkretnie na Twoim miejscu siedziałabym cicho bo: jeśli dobrze zrozumiałam na umowie masz 9/18 i 15/30 a nadgodziny z 30. W takim razie może dyrektor się pomyli i nadzgodziny bedzie liczył dzieląc przez 75 co byłoby dla Ciebie zdecydowanie korzystniejsze. Jeśli tak by zatwierdził to miałbyś wypłacone bez możliwości zwracania. A nie mówić o nieprawidłowym naliczaniu bo w przszyłym roku da Ci 30/30 na umowie + nadgodziny dydaktyczne, które podzieli przez 125 (co często jest tak interpretowane a bardzo niekorzystne dla bibliotekarzy w szkole bo za dydaktyczne maja mniej płacone niż dydaktyczni).
Na Twoim miejscu (jesli dobrze zinterpretowałam Twoja sytuację) siedziałabym cicho - a nóz się pomyli ....

Marcin
Posty: 21
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 13:40

czwartek 23 paź 2008, 13:33

Dokładnie tak. Wszystko się zgadza.

Tyle tylko że jak sie nie pomyli to będę stratny.

Sytuacja z moimi 15godzinami nadliczbowymi w bibliotece będzie trwała do czasu aż nie znajdzie się jakis nauczyciel. Dyrekcja ponoć szuka takiego. (Oby nie znalazła;)) Niemniej dziękuję za pomoc. A jak się znajdą odpowiednie przepisy które mogły by być argumentem w mojej sparwie to byłbym dozgonnie wdzięczny.

Dziekuję!

do Marcina

czwartek 23 paź 2008, 13:34

Kontarktowy - stawka osobistego zaszeregowania.

Obliczanie nadgodzin trzeba sprawdzić jeszcze jak ustalił organ prowadzący (choć mają niezgodne z KN przepisy).
Prawidłowo naliczać tobie powinni wg kontraktowego dzieląc przez 125 (bo to nadgodziny biblioteczne). Jesli wg kontraktowego podzielą (pomyłkowo) przez 75 to się ciesz!

////na dzisiaj kończe gdyby co////

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości