Roza016
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 20:39

Wynagrodzenie nauczycieli bibliotekarzy

czwartek 26 mar 2020, 11:51

Witam!
Czytam wszystkie rewelacje na temat niepełnego wynagrodzenia nas bibliotekarzy, bo rzekomo nie prcujemy zdalnie i możemy dostać pomniejszone pensje o dodatek stażowy i motywacyjne!!!! tylko pytam się wszystkich ...jakim prawem chcą zabrać nam MOTYWACYJNE SKORO JEST TO DODATEAK ZA POPRZEDNI SEMESTR!!!! jakim prawem pytam się!
Brak mi słów!

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Wynagrodzenie nauczycieli bibliotekarzy

czwartek 26 mar 2020, 14:09

A gdzie znalazłaś takie informacje? Ja mam pracę zdalną, złożyłam wniosek i codziennie składam raport dyrekcji.

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Wynagrodzenie nauczycieli bibliotekarzy

czwartek 26 mar 2020, 14:26

https://biblioteka.pl/artykul/Bibliotek ... glosc/9589

Tutaj wszystko zostało omówione przez prawnika. Nie posługujmy się zasłyszanymi rewelacjami, bo wprowadzą wszystkich w błąd :)

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Wynagrodzenie nauczycieli bibliotekarzy

czwartek 26 mar 2020, 15:20

To wszystko nie jest takie proste. Wg. ministerstwa jeśli nie wykonujesz pracy zdalnej należy się tylko wynagrodzenie zasadnicze bez dodatków w tym bez dodatku stażowego. Dodatek motywacyjny płaci OP i tu nie wiem jak będzie. Na stronie biblioteki mamy spis tego co możemy robić jako praca zdalna. W moim przypadku praca z uczniem odpada. Dyr zabroniła bo i tak nikt a niczym się nie wyrabia. Sytuacja potrwa pewnie kilka tygodni (nie czarujmy się, ze do świąt wszystko się skończy). 30 godzin tygodniowo do wypełnienia czytaniem forów, pisaniem scenariuszy czy czego tam jeszcze. Pisanie teraz planu pracy to taka sztuka dla sztuki. No i jak to udokumentować. Do pracy nie pójdę by tam zająć się nowym programem bo po prostu się boję. Jestem w wieku ryzyka, choroby towarzyszące itd, itp.
Na domiar złego kod do biblioteki. pl został w pracy i nie mam dostępu do materiałów. Może mogę go uzyskać ponownie na domowego maila.

mazia
Posty: 1
Rejestracja: piątek 20 mar 2020, 20:38

Re: Wynagrodzenie nauczycieli bibliotekarzy

czwartek 26 mar 2020, 15:26

Witam i pozdrawiam serdecznie! Jakieś propozycje odnośnie pracy zdalnej mogła bym poprosić?


Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Wynagrodzenie nauczycieli bibliotekarzy

czwartek 26 mar 2020, 15:35

Anna pisze:
czwartek 26 mar 2020, 15:20
Dodatek motywacyjny płaci OP i tu nie wiem jak będzie.
Nikt nie wie, ale jeśli dyrektor formalnie zleci nauczycielowi wykonywanie konkretnych czynności, a on będzie się to wykonywać, to OP trudno to będzie zakwestionować.

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Wynagrodzenie nauczycieli bibliotekarzy

czwartek 26 mar 2020, 16:21

Anna pisze:
czwartek 26 mar 2020, 15:20
Na domiar złego kod do biblioteki. pl został w pracy i nie mam dostępu do materiałów. Może mogę go uzyskać ponownie na domowego maila.
Oczywiście, dostajemy dziesiątki takich próśb :)
Prosimy o mail na adres agencja@sukurs.edu.pl

AM2020
Posty: 1
Rejestracja: piątek 27 mar 2020, 12:15

Re: Wynagrodzenie nauczycieli bibliotekarzy

piątek 27 mar 2020, 12:41

Nauczanie zdalne przez nauczyciela bibliotekarza to dokładanie uczniom kolejnego materiału do przejrzenia przed komputerem. Dzieciaki i tak będą miały dużo treści do opanowania. Przygotowane materiały przesyłam nauczycielom do wykorzystania-mam z nimi stały kontakt. Ale mogę również, moim zdaniem zgodnie z zapisami Karty Nauczyciela, przygotowywać sobie różne materiały do wykorzystania w pracy z uczniem w późniejszym terminie - scenariusze zajęć z edukacji czytelniczej, medialnej, olimpijskiej, tworzyć zestawienia bibliograficzne, pisać regulaminy konkursów, przygotowywać materiały na gazetki ścienne, przeszukiwać zasoby Internetu pod kątem zajęć z czytelnikiem – jest to przecież praca na rzecz ucznia. W czasie, gdy mamy okrojone etaty w bibliotekach, jest to jak najbardziej wskazane. Mam zgodę Dyrektora. A czy KTOŚ weźmie to pod uwagę naliczając moją pensję....? Na to pytanie nie uzyskamy na razie odpowiedzi. Trzeba robić swoje.
Nauczanie zdalne - jeśli ja, w porozumieniu z nauczycielem, przesyłam materiały do zajęć, a on wykorzystuje je w pracy z uczniami, to jest to moim zdaniem z naszej strony nauczanie zdalne (pośrednie). W Statutach szkół mamy zapisy o współpracy z nauczycielami. Jeśli nie zapłacą - to wszystkim nauczycielom bibliotekarzom, jeśli pozostawią to w gestii dyrektora (uzna lub nie uzna), no to nastąpi czas próby.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Wynagrodzenie nauczycieli bibliotekarzy

piątek 27 mar 2020, 17:13

Dlatego warto (powinno się) - tak jak napisaliśmy w pierwszej części poradnika - uzyskać polecenie dyraktora o pracy zdalnej. A jeśli dyrektor sam takiego polecenia nie wydał, to zaproponować wykonywanie konkretnych zadań podczas zawieszenia pracy szkoły i uzyskać od dyrektora akceptację.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 138 gości