Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Skontrum w Mol Optivum

wtorek 19 maja 2020, 12:30

Jesteśmy w trakcie skontrum. Czy możemy nie zamykając skontrum odpisać książki czytelnikowi albo zmienić sygnaturę?

migaweczka
Posty: 75
Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 08:11
Kontakt: Strona WWW

Re: Skontrum w Mol Optivum

wtorek 23 cze 2020, 09:24

Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że nie. My nie przyjmujemy w czasie skontrum, ewentualnie odkładamy na bok i po zakończeniu skontrum będziemy odpisywać, żeby się nic nie pozajączkowało :lol:

Mam jednak pytanie odnośnie programu. Mam w księdze w MOL wpisane książki o konkretnych numerach. W księdze papierowej też widnieją, nie są zubytkowane. Stoją na półce, więc wpisuję w trybie skontrum numer i "nie wchodzi", komputer go nie przyjmuje. Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje? Ubytki rozumiem, ale w przypadku prawidłowo wpisanych książek? :shock:

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: Skontrum w Mol Optivum

wtorek 23 cze 2020, 22:35

Z Mola dostałam taką odpowiedź:
"Skontrum zapisuje stan księgozbioru w chwili rozpoczęcia, późniejsze zwroty i wypożyczenia nie mają wpływu na listę zasobów w nim zawartą.
Mogą Państwo przyjmować zwroty - proszę tylko odłożyć te książki na bok, bo nie będzie ich na liście książek do zainwentaryzowania."
Sprawdziłam: odpisywałam np. odnalezione książki, które w systemie były jako wypożyczone, poprawiałam błędne sygnatury i wszystko OK

migaweczka
Posty: 75
Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 08:11
Kontakt: Strona WWW

Re: Skontrum w Mol Optivum

środa 24 cze 2020, 18:57

Dobrze wiedzieć 8)

Jednak mój problem techniczny nadal trwa. Trudno, będę się martwić, jak dotrę do końca książek :lol:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości