Eska

Czy do obowiązków nauczyciela bibliotekarza należy:

wtorek 18 sie 2020, 18:36

Tak jak w temacie,czy oprócz swojej pracy w bibliotece nauczyciel ma w obowiązku( ustalonym z góry przez dyrekcję): wyjazd na basen jako opiekun, opieka nad uczniami klas 4-8 nie uczęszczającymi na religię tu opieka i ewidencja obecności, opiekun dzieci które skończyły lekcje a nie chodza na świetlicę( klasy 4, 5), zastępstwa niepłatne oczywiście, całkowite obarczenie dotacją podręcznikową:od zamówień, przez rozliczenie, opracowanie, udostępnienie, zwroty nadwyżek? Dziś dowiedziałam się, ze to wykonuje moja znajoma i oczy mi się ze zdumienia otworzyły, bo gdzie czas na właściwą pracę nauczyciela bibliotekarza, tzn.propagowanie akcji czutelniczych, zaznajamianie z fantastycznym światem literatury, zachęcanie do czytania, konkursy, kluby książki, spotkania z pasjonatami czytania i pisarzami, współpraca z innymi, nieczytającymi niestety nauczycielami? Po godzinach? W weekendy? Faktycznie nauczyciel w bibliotece szkolnej to i nauczyciel i opiekun i księgowy.. Jak nie dać się tak wykorzystywać? jak to odczarować?

Rudolfina

Re: Czy do obowiązków nauczyciela bibliotekarza należy:

środa 19 sie 2020, 10:33

Można by przedstawić dyrektorowi na początku roku szkolnego baaardzo szczegółowy plan pracy, z którego wynikałoby, że bibliotekarz ma do zrealizowania wiele zadań związanych z czytelnictwem i zaplanowanymi działaniami stricte bibliotecznymi.
I na inne dodatkowe czynności nie będzie miał po prostu czasu.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”