Dona

Kwalifikacje nauczyciela - bibliotekarza

czwartek 07 wrz 2006, 09:45

Witajcie kochani po wakacjach! Chciałam się Was poradzić w następującej sprawie. Jestem bibliotekarką w szkole średniej już 10 lat. Mam wykształcenie wyższe polonistyczne ze stopniem magistra. Kilka lat temu ukończyłam kursy kwalifikacyjne biblioteczne. W chwili obecnej dyrekcja stwierdziła, że nie mam odpowiedniego przygotowania do pracy w bibliotece szkolnej w swietle obowiązujących obecnie przepisów. Błagam o poradę w tym względzie! Czy moja dyrektorka ma rację? Pozdrawiam wszystkich

Jola

kwalifikacje nauczyciela-bibliotekarza

czwartek 07 wrz 2006, 17:59

Witam na stronie KO w Poznaniu jest pismo wyjasniającę sprawy kwalifikacji m.in. n-bibl. DN-1-AD-7012-50/06 z dn.26.06.06
Przepis Par.15 pkt.2 rozp. dopuszcza do zajmowania stanowiska n-bibl. również osobę, która posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela dowolnego przedmiotu lub zajęć w tej szkole, a ponadto ukończyła jedną z trzech wymienionych niżej form:
1. studia podypl. z zakresu bibliot.
2. kurs kwalifikacyjny z zakresu bibliot.
3. pomaturalne studium bibliot.
Pozdrawiam

Anna

czwartek 07 wrz 2006, 18:12

Wydaje mi się, że kursy kwalifikacyjne dawały uprawnienia do pracy w bibliotece szkoły podstawowej i gimnazjum.

Gość

sobota 09 wrz 2006, 10:01

Dona miałam ten sam problem zakwestionowano moje kwalfikacje mam skończone studia - historia i kurs kwalfikacyjny 300 godzinny uprawniający do przcy w każdym typie szkół. warunkiem jego ukończenia były właśnie studia pedagogiczne.Rozporządzenie ministra o sposobie zatrudniania nauczycieli mówi wyraźnie że w średniej szkole musisz mieć ukończone mgr natomiast jeżeli masz etet w bibl. do tych studiów musisz mieć ukończone albo podyplomowe albo kurs. Do podstawówek wystarczy kurs i np. dawny"esen".
Za zamieszanie winne są osoby nie znające przepisów ja miałam wizytę aż w kuratorium i musiałam pani pokazać ten przepis bo ona jakoś do niego nie dotarła a od nas wymaga się dokształcania ciągłego. Jak będziesz potzebować numeru rozporządzenia daj zna ć dam ci adres strony z tymi przepisami (poszukam bo gzieś na pólkę odłożyłam całe rozporządzenie) I NIE PRZEJMUJ SIĘ MASZ KWALFIKACJE :!: :!: :!:
POZDRAWIAM BEATA

Gość

sobota 09 wrz 2006, 10:03

Teraz zauważyłąm że Jola podała odpowiednie namiary. Pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 356 gości