magdalena89
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 17:55

Dokończenie studiów

czwartek 17 wrz 2020, 18:04

Mam pytanie. Mam licencjat z kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, specjalność biblioteki szkolne i publiczne. Nie zrobiłam wtedy magistra, bo myślałam, że po tym kierunku nie znajdę nigdzie pracy. Nie pracuję w zawodzie, chociaż bym chciała. Teraz chciałabym dokończyć studia i zrobić magistra, ale mój kierunek został zlikwidowany ze względu na brak chętnych i nie wiem, co wybrać. Może mi coś doradzicie w tej sprawie. Jaki kierunek studiów magisterskich wybrać i czy jest sens robić magistra po 9 latach przerwy od obrony licencjata? I czy, żeby byc nauczycielem bibliotekarzem w szkole średniej, to trzeba mieć magistra, czy wystarczy sam licencjat?

Rogaczanka
Posty: 1
Rejestracja: sobota 19 wrz 2020, 15:09

Re: Dokończenie studiów

sobota 19 wrz 2020, 15:11

Można zrobić studia podyplomowe kierunkowe. Są np w Pozaniu

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Dokończenie studiów

czwartek 24 wrz 2020, 11:16

Żeby pracować w szkole ponadpodstawowej musisz mieć wykształcenie wyższe magisterskie. Po licencjacie, który ukończyłaś, możesz zrobić studia uzupełniające z dowolnej specjalności - da Ci to prawo do pracy nauczyciela bibliotekarza w szkole średniej. Powodzenia

Lang
Posty: 1
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 00:32

Re: Dokończenie studiów

piątek 30 paź 2020, 00:43

Możesz także podjąć studia podyplomowe ( z licencjatem można) na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym na kierunku - Bibliotekoznawstwo z elementami zarządzania informacją cyfrową. Dodatkowo w trakcie kształcenia słuchacze poznają systemy komputerowe wspomagające pracę bibliotekarza oraz zdobywają wiedzę dotyczącą zabezpieczeń cyfrowych.

Weronika_
Posty: 1
Rejestracja: piątek 31 gru 2021, 14:53

Re: Dokończenie studiów

piątek 31 gru 2021, 14:54

magdalena89 Hej, jak się potoczyły Twoje losy? Ja też jestem po licencjacie i dowiedziałam sie ze w szkole ponadpostawowej moge pracować mając MGR. Robie podyplomówke w WSKZ online, z biblio, ale chyba w miedzyczasie zapisze sie na MGR zeby w podobnym czasie ukończyć i móc pracować tu i tu :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 90 gości