Strona 1 z 1

Dokończenie studiów

: czwartek 17 wrz 2020, 18:04
autor: magdalena89
Mam pytanie. Mam licencjat z kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, specjalność biblioteki szkolne i publiczne. Nie zrobiłam wtedy magistra, bo myślałam, że po tym kierunku nie znajdę nigdzie pracy. Nie pracuję w zawodzie, chociaż bym chciała. Teraz chciałabym dokończyć studia i zrobić magistra, ale mój kierunek został zlikwidowany ze względu na brak chętnych i nie wiem, co wybrać. Może mi coś doradzicie w tej sprawie. Jaki kierunek studiów magisterskich wybrać i czy jest sens robić magistra po 9 latach przerwy od obrony licencjata? I czy, żeby byc nauczycielem bibliotekarzem w szkole średniej, to trzeba mieć magistra, czy wystarczy sam licencjat?

Re: Dokończenie studiów

: sobota 19 wrz 2020, 15:11
autor: Rogaczanka
Można zrobić studia podyplomowe kierunkowe. Są np w Pozaniu

Re: Dokończenie studiów

: czwartek 24 wrz 2020, 11:16
autor: halinah
Żeby pracować w szkole ponadpodstawowej musisz mieć wykształcenie wyższe magisterskie. Po licencjacie, który ukończyłaś, możesz zrobić studia uzupełniające z dowolnej specjalności - da Ci to prawo do pracy nauczyciela bibliotekarza w szkole średniej. Powodzenia

Re: Dokończenie studiów

: piątek 30 paź 2020, 00:43
autor: Lang
Możesz także podjąć studia podyplomowe ( z licencjatem można) na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym na kierunku - Bibliotekoznawstwo z elementami zarządzania informacją cyfrową. Dodatkowo w trakcie kształcenia słuchacze poznają systemy komputerowe wspomagające pracę bibliotekarza oraz zdobywają wiedzę dotyczącą zabezpieczeń cyfrowych.