Basia

Opiekun stażu

wtorek 22 wrz 2020, 09:58

Tak wyszło, że w tym roku jestem opiekunem stażu nauczyciela wspomagającego.
Zgodnie z przepisami opiekun umożliwia nauczycielowi odbywającemu staż uczestniczenie w prowadzonych przez siebie zajęciach, w wymiarze co najmniej jednej godziny zajęć w miesiącu, w maju i czerwcu nigdy nie mam lekcji bibliotecznych, co ma obserwować moja stażystka? Ubytkowanie zbiorów? Przyjmowanie zwrotów? Pomijam sensowność obserwacji moich zajęć, ale chodzi mi o względy formalne.

Rudolfina

Re: Opiekun stażu

środa 23 wrz 2020, 09:02

Basia pisze:
wtorek 22 wrz 2020, 09:58
Tak wyszło, że w tym roku jestem opiekunem stażu nauczyciela wspomagającego.
Zgodnie z przepisami opiekun umożliwia nauczycielowi odbywającemu staż uczestniczenie w prowadzonych przez siebie zajęciach, w wymiarze co najmniej jednej godziny zajęć w miesiącu, w maju i czerwcu nigdy nie mam lekcji bibliotecznych, co ma obserwować moja stażystka? Ubytkowanie zbiorów? Przyjmowanie zwrotów? Pomijam sensowność obserwacji moich zajęć, ale chodzi mi o względy formalne.
Ja bym się ustosunkowała do określenia "zajęć". Nie jest uszczegółowione, że chodzi o zajęcia z uczniami.
Można to zinterpretować jako "zajęcia bibliotekarza" - wprowadzanie książek do zbiorów, ubytkowanie, przygotowanie / przeprowadzanie konkursów itd.
"Zajęć" własnych mamy do wyboru, do koloru :lol:

aga_jamp

Re: Opiekun stażu

środa 23 wrz 2020, 22:03

Stażysta może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez opiekuna lub innych nauczycieli.
Też mam pod opieką stażystę, nauczyciela przedmiotowca. Miałam też w poprzednim roku stażystkę. Oprócz moich zajęć obserwowała zajęcia innych nauczycieli. Zajęcia, czyli nie tylko lekcje przedmiotowe, ale te przede wszystkim.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”