Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Opiekun stażu

wtorek 22 wrz 2020, 09:58

Tak wyszło, że w tym roku jestem opiekunem stażu nauczyciela wspomagającego.
Zgodnie z przepisami opiekun umożliwia nauczycielowi odbywającemu staż uczestniczenie w prowadzonych przez siebie zajęciach, w wymiarze co najmniej jednej godziny zajęć w miesiącu, w maju i czerwcu nigdy nie mam lekcji bibliotecznych, co ma obserwować moja stażystka? Ubytkowanie zbiorów? Przyjmowanie zwrotów? Pomijam sensowność obserwacji moich zajęć, ale chodzi mi o względy formalne.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Opiekun stażu

środa 23 wrz 2020, 09:02

Basia pisze:
wtorek 22 wrz 2020, 09:58
Tak wyszło, że w tym roku jestem opiekunem stażu nauczyciela wspomagającego.
Zgodnie z przepisami opiekun umożliwia nauczycielowi odbywającemu staż uczestniczenie w prowadzonych przez siebie zajęciach, w wymiarze co najmniej jednej godziny zajęć w miesiącu, w maju i czerwcu nigdy nie mam lekcji bibliotecznych, co ma obserwować moja stażystka? Ubytkowanie zbiorów? Przyjmowanie zwrotów? Pomijam sensowność obserwacji moich zajęć, ale chodzi mi o względy formalne.
Ja bym się ustosunkowała do określenia "zajęć". Nie jest uszczegółowione, że chodzi o zajęcia z uczniami.
Można to zinterpretować jako "zajęcia bibliotekarza" - wprowadzanie książek do zbiorów, ubytkowanie, przygotowanie / przeprowadzanie konkursów itd.
"Zajęć" własnych mamy do wyboru, do koloru :lol:

aga_jamp
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2016, 08:56

Re: Opiekun stażu

środa 23 wrz 2020, 22:03

Stażysta może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez opiekuna lub innych nauczycieli.
Też mam pod opieką stażystę, nauczyciela przedmiotowca. Miałam też w poprzednim roku stażystkę. Oprócz moich zajęć obserwowała zajęcia innych nauczycieli. Zajęcia, czyli nie tylko lekcje przedmiotowe, ale te przede wszystkim.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Opiekun stażu

poniedziałek 22 sty 2024, 01:01

Koleżanka w tym roku kończy staż na mianowanego. Jako opiekun muszę napisać jakąś ocenę. Czy ktoś może się podzielić taką oceną, jak to się pisze, co tam ma się znajdować.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 72 gości