arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Selekcja podręczników z gimnazjum.

środa 07 paź 2020, 10:52

Powiedzcie proszę, jak ułatwić sobie selekcję nieaktualnych już podręczników z byłego gimnazjum.
Mam na te podręczniki osobną Księgę Inwentarzową. Czy można zubytkować hurtem całą Księgę, czy trzeba to jednak robić etapami/tytułami podręczników? Mam wyliczoną wartość tej Księgi i byłoby dla mnie ogromnym ułatwieniem i oszczędnością czasu zlikwidowanie całej Księgi. Można tak?

Pozdrawiam brać bibliotekarską :)

Rudolfina
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Selekcja podręczników z gimnazjum.

czwartek 08 paź 2020, 09:19

Znam szkołę, gdzie dyrektor nie zgodził się na zubytkowanie hurtem całej księgi.
W innej szkole jednak można było tak zrobić.
Tak więc decyzja zależy od dyrektora...
Jesteś w dobrej sytuacji, gdyż założyłaś osobną księgę dla gimnazjum.
Może to będzie argument dla Twojego dyrektora.
Też pracuję w SP przekształconej z gimnazjum, ale mam jedną księgę podręczników dotowanych.
Tak więc wycofując podręczniki gimnazjalne miałam dużo żmudnej pracy :cry:

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Re: Selekcja podręczników z gimnazjum.

czwartek 08 paź 2020, 10:07

Dziękuję Ci Rudolfino za odpowiedź.
W takim razie udam się do dyrektora, aby ten wyraził zgodę na zubytkowanie całej Księgi. Bałam się, że są jakieś przepisy (o których ja nie wiem :) uniemożliwiające takie hurtowe działanie.
Żmudna praca czeka mnie z ubytkowaniem podręczników ze szkoły podstawowej, bo moje poprzedniczki nigdy tego nie robiły :cry: I w sumie nie wiem od czego zacząć :|

Pozdrawiam

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: Selekcja podręczników z gimnazjum.

środa 14 paź 2020, 12:59

Ja też w sprawie likwidacji podręczników gimnazjalnych. Komisyjnie sporządzony został protokół w sprawie selekcji księgozbioru. Dokument zawiera autora, tytuł podręcznika, nr inwentarzowe i ceny. Podana jest dokładna ilość i wartość likwidowanych pozycji. Księgowość do tego protokołu wymaga jeszcze zrobienie likwidacji, o co chodzi? Sama bym zapytała księgową, ale atmosfera jest nieciekawa i próbuję to jakoś we własnym zakresie rozwiązać.

Julia65
Posty: 268
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Selekcja podręczników z gimnazjum.

środa 14 paź 2020, 15:53

Ja na protokole selekcji jeszcze mam rubrykę nr ubytku. A na końcu mam formułkę np. że przekazano na makulaturę itp. , zatwierdzam: podpis dyrektora. Może o to chodzi. Dla mnie jest to protokół selekcji/likwidacji podręczników. Nr ubytku nadaje zwykle po zatwierdzeniu przez dyrektora.

Rudolfina
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Selekcja podręczników z gimnazjum.

czwartek 15 paź 2020, 09:44

KaWa pisze:
środa 14 paź 2020, 12:59
(...) Komisyjnie sporządzony został protokół w sprawie selekcji księgozbioru. Dokument zawiera autora, tytuł podręcznika, nr inwentarzowe i ceny. Podana jest dokładna ilość i wartość likwidowanych pozycji. Księgowość do tego protokołu wymaga jeszcze zrobienie likwidacji, o co chodzi? (...)
To jakaś niedorzeczność.
Likwidacja (protokół likwidacji) dotyczy sprzętu szkolnego.
Księgozbiór ubytkowany jest na podstawie protokołu w sprawie selekcji.
Jeśli jednak księgowość żąda :roll: - zapytaj o wzór protokołu likwidacji osobę, która zajmuje się inwentarzem szkoły.

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: Selekcja podręczników z gimnazjum.

czwartek 15 paź 2020, 11:34

Rudolfino, tez uważam,że to jakaś niedorzeczność. Dla mnie protokół komisji w sprawie selekcji księgozbioru jest ostatecznym dokumentem świadczącym o usunięciu podręczników. Tym bardziej, że protokół zawiera uzasadnienie potrzeby likwidacji i jest zapis o przekazaniu podręczników na makulaturę. Tak jak radzisz, poproszę o wzór protokołu likwidacji, zobaczymy co to za cudo.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości