Pelagia
Posty: 1
Rejestracja: środa 25 mar 2020, 15:31

Re: Jak obecnie pracujecie

wtorek 16 mar 2021, 14:28

Mam polecenie służbowe do pracy stacjonarnej. Udostępniam uczniom książki, podręczniki stosując przyjęte zasady... W klasach młodszych prowadzę zajęcia, konkursy, warsztaty.itp. Uczniów starszych klas nie chcę zbyt obciążać, więc od czasu do czasu wysyłam jakieś materiały korzystając z Biblioteki w szkole. Opiekuję się również uczniami, którzy są w bibliotece na nauczaniu zfalnym.
Pozdrawiam

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: Jak obecnie pracujecie

środa 17 mar 2021, 10:27

Ja mam dość ciągle muszę coś robić poza swoimi obowiązkami to dyżury na stołówce ,to pomoc przy zdalnym nauczaniu, to próbne egzaminy kl.8 i jeszcze normalnie praca w bibliotece. a u nas już 8 osób na zwolnieniach. mam dość. i to wszystko bez dodatkowego wynagrodzenia. Do czytelni nikogo nie wpuszczam bo u mnie przesiaduje dziewczynka która uczy się zdalnie. Czasem w wyjątkowych sytuacjach wpuszczam 1-2 osoby ale siedzą w maseczkach ja podaję im książki potem wkładają je do pudła na kwarantannę -3 dni. książki odbieram tylko w rękawiczkach.

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Jak obecnie pracujecie

czwartek 18 mar 2021, 11:03

W tych trudnych czasach i nam nie jest łatwo...
Ja też mam dołożone nowe obowiązki. Codziennie dwie godziny dyżuru w jadalni - bo dzieci jedzą w małych grupach.
Dzisiaj muszę przygotować 5 zestawów komputerowych do wydania rodzicom i podpisać z nimi 5 umów w imieniu dyrektora :cry:
Wczoraj oklejałam kodami sprzęt w salach lekcyjnych.
I takie tam inne mniejsze i większe dziwne zadania przydzielane z dnia na dzień.
Nie narzekam. Mam pracę - a wielu ją straciło.
Kiedyś wrócimy do normalności i znowu będzie dobrze.

Bibliofilka1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 31 gru 2020, 15:05

Re: Jak obecnie pracujecie

środa 24 mar 2021, 11:26

Obecnie wszyscy pracują zdalnie ze szkoły. Kilkoro dzieci korzysta w osobnych pomieszczeniach ze szkolnych laptopów. Z księgozbioru można korzystać normalnie, jeżeli ktoś chce coś wypożyczyć, oczywiście w obostrzeniach. Ja obecnie porządkuję księgozbiór (ubytki) i czasem realizuję zastępstwa doraźne, bądź koleżeńskie w ramach swojego pensum.

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Jak obecnie pracujecie

czwartek 25 mar 2021, 11:29

Pracuję stacjonarnie 4 godziny dziennie, pozostałe godziny w ramach pracy zdalnej.
Mam co robić - przygotowuję bibliotekę do skontrum - szukam książek w pracowniach i gabinetach :roll:
Mam też teraz czas, żeby uporządkować biblioteczną dokumentację :P

GaBa
Posty: 185
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 12:25
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak obecnie pracujecie

piątek 14 maja 2021, 12:49

MEN bardzo lakonicznie pisze teraz o zasadach pracy w bibliotece. W publicznych przywrócono wolny dostęp do półek. Jakie zasady przyjmujecie na koniec roku szkolnego? To samo, co jesienią, gdy zachorowań było sporo a zaszczepionych zero?
Gabrysia z Rybnika

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Jak obecnie pracujecie

piątek 14 maja 2021, 23:58

Młodsze dzieci mają wolny dostęp do półek. Wpuszczamy po kilka osób. W zasadzie zaraz kończymy wypożyczanie. W mojej szkole 7 i 8 czerwca jest wolny na życzenie rodziców. Od 9 zaczynam zwroty podręczników i chcę by do tego czasu rozliczyli się z wypożyczonych książek. Po podręcznikach przydzielam nagrody. Czasu zostało mało więc w czerwcu już nie będę wypożyczać i problem się sam rozwiąże.

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Jak obecnie pracujecie

wtorek 18 maja 2021, 11:11

W mojej szkole wszelkie procedury covidowe nadal obowiązują. Nie zostały przez dyrektora odwołane.

Dorothy
Posty: 117
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: Jak obecnie pracujecie

środa 19 maja 2021, 11:47

Witam, a w jaki sposób planujecie przyjmować zwracane podręczniki. W ubiegłym roku u nas, poszczególne poziomy klas, w wyznaczonych miejscach w szatniach składały podręczniki (komplet podręczników był związany sznurkiem i miał kartkę z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą). Poziomy klas miały wyznaczone dni na zwrot podręczników. Przed pandemią, my zbierałyśmy podręczniki w bibliotece. Na wyznaczonej godzinie lekcyjnej od danej klasy. Pozdrawiam

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Jak obecnie pracujecie

czwartek 20 maja 2021, 09:27

Bardzo chciałabym odbierać podręczniki jak przed pandemią.
Każda klasa na wyznaczonej godzinie, a potem czas na chodzenie za tymi, którzy zapomnieli... nie zwrócili wszystkiego... :roll:
W zasadzie byłby to w jakimś stopniu reżim sanitarny - uczniowie poszczególnych klas nie będą się ze sobą kontaktować.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Jak obecnie pracujecie

czwartek 20 maja 2021, 16:46

Rudolfina pisze:
czwartek 20 maja 2021, 09:27
Bardzo chciałabym odbierać podręczniki jak przed pandemią.
Każda klasa na wyznaczonej godzinie, a potem czas na chodzenie za tymi, którzy zapomnieli... nie zwrócili wszystkiego... :roll:
W zasadzie byłby to w jakimś stopniu reżim sanitarny - uczniowie poszczególnych klas nie będą się ze sobą kontaktować.
U mnie tak będzie.

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Jak obecnie pracujecie

piątek 21 maja 2021, 08:11

Anna pisze:
czwartek 20 maja 2021, 16:46
Rudolfina pisze:
czwartek 20 maja 2021, 09:27
Bardzo chciałabym odbierać podręczniki jak przed pandemią.
Każda klasa na wyznaczonej godzinie, a potem czas na chodzenie za tymi, którzy zapomnieli... nie zwrócili wszystkiego... :roll:
W zasadzie byłby to w jakimś stopniu reżim sanitarny - uczniowie poszczególnych klas nie będą się ze sobą kontaktować.
U mnie tak będzie.
U mnie też. We wrześniu wypożyczałam podręczniki indywidualnie każdemu uczniowi ( na 1 godzinie przychodziła cała klasa), dlatego zwrot będzie się odbywał w taki sam sposób.

Dorota79
Posty: 869
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Jak obecnie pracujecie

piątek 21 maja 2021, 08:23

Powiedzcie mi, jak wypożyczacie podręczniki, tzn. czy wpisujecie każdemu uczniowie na konto, czy też - z czym także się spotkałam - robicie listy klas, przekazujecie je wychowawcom razem z kompletami książek? Zadaniem nauczyciela jest wpisać numer podręcznika w odpowiednią rubrykę i tak samo odznaczyć przy zwrocie, a wszystko opatrzone jego podpisem...

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Jak obecnie pracujecie

piątek 21 maja 2021, 09:39

Po kilku latach prób ogarnięcia wypożyczania podręczników tak, żeby pracy sobie nie komplikować, opracowałam "kartę wypożyczenia podręczników" dla każdego ucznia. Taką do kserowania, na połówce A4 8) Dwa wzory - osobno dla klas I-III i IV-VIII.
Jest miejsce do wpisania klasy, imienia i nazwiska ucznia oraz numeru w dzienniku.
Poniżej tabela z rubrykami: przedmiot, nr inwentarzowy, zwrot / uwagi.
I na końcu ważny wpis: "Uczeń został zapoznany z regulaminem wypożyczania podręczników i materiałów edukacyjnych z biblioteki szkolnej ..."
Karty uczniów jednej klasy trzymam w koszulce, a koszulki w segregatorku :lol:
Myślę, że mam to w końcu w jakiś sposób uporządkowane :P

Dorothy
Posty: 117
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: Jak obecnie pracujecie

piątek 21 maja 2021, 10:28

Witam, u nas sporządzamy protokół wypożyczenia podręczników danej klasy. Na protokole są nazwiska uczniów, skróty nazw przedmiotów a przy nich wykropkowane miejsce na wpisanie numeru inwentarzowego podręcznika. Przed pandemią my na wyznaczonej godzinie lekcyjnej jednej klasie wypożyczałyśmy podręczniki, natomiast w tym roku szkolnym przekazałyśmy komplety podręczników i ćwiczeń nauczycielom wraz z protokołem wypożyczeń. Nauczyciel wpisał numery inwentarzowe podręczników na protokół. Komplety podręczników i ćwiczeń do klasy dostarczyli uczniowie wraz z panem woźnym, który nam pomagał. 8) Pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości