Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Jak obecnie pracujecie

czwartek 21 sty 2021, 22:47

pracujemy stacjonarnie ale naprzemiennie. Jesteśmy we dwie i żeby nie siedzieć kilka godzin razem w jednym pomieszczeniu, gdy jedna pracuje, wypożycza w reżimie sanitarnym to druga z domu wprowadza dane do programu komputerowego.

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: Jak obecnie pracujecie

czwartek 21 sty 2021, 23:45

Ja także mam dyżury w jadalni.

M.W
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 09:41

Re: Jak obecnie pracujecie

poniedziałek 01 lut 2021, 11:25

U nas w LO pracujemy cały czas 30h tygodniowo, ale uczniów chętnych wypożyczać książki jak na lekarstwo.

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: Jak obecnie pracujecie

wtorek 02 lut 2021, 09:42

Biblioteka pracuje w swoich standardowych godzinach - 14h tygodniowo tyle mam etatu. Do środka wchodzą po 4 osoby w maseczkach (pomieszczenie jest dosyć duże).

M.W
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 09:41

Re: Jak obecnie pracujecie

środa 03 lut 2021, 12:59

Pytanie może z innej beczki, czy u Was też się odbywają matury próbne w szkole stacjonarnie?

Nika1
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 18:39

Re: Jak obecnie pracujecie

środa 03 lut 2021, 13:37

Tak, matury próbne stacjonarnie w szkole w małych grupach na różne godziny, co 15 min zaczynali pisać, pilnowałam wszystkie 4 dni.

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Re: Jak obecnie pracujecie

środa 03 lut 2021, 14:32

U nas były próbne Egzaminy ósmoklasisty stacjonarnie, też w mniejszych grupach. Pilnowałam przez wszystkie trzy dni.

vinayjadhav
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 04 lut 2021, 11:29

Re: Jak obecnie pracujecie

czwartek 04 lut 2021, 11:43

I stopped reading books about 10 years ago and I don´t advocate in my own teaching that I know everything there is to know because I really don´t.

However when you take into consideration that the end of knowledge brings about a state of infinite wisdom away from reasoning, a case could be made assuming that I am in fact someone who has a certain type of wisdom that transcends the normal boundaries and limitations of the human mind, I would say I do in fact posses a type of knowledge that is more precise and refined than thought.

In essence, knowledge is mind, thus by transcending mind you are in fact transcending all knowledge. But there is only one true knowledge, it´s called self knowledge. This type of knowledge is what the Hindus call Brahman, what the Buddhists call enlightenment, what christian mystics call Christ consciousness.

When you get to the point of knowing who you really are you have arrived at a place that has no confines, liberation truly frees the soul from the burden of thought.

The end of growth if you can imagine such a thing happens in enlightenment. After enlightenment your growth ends because it is truly the final graduation. It´s learning everything there is to know about one´s life by destroying thought and the person who thinks.

Such a person on the whole does not posses any motivations to become a better a person because he is being guided by a force much larger than himself which he cannot control through will.

It sounds arrogant to say you know everything there is to know about life, but it´s fairly accurate and the simple truth.

So I guess my answer would be I´m not currently working on anything to better myself.

zsckrlut
Posty: 2
Rejestracja: środa 06 maja 2020, 17:00

Re: Jak obecnie pracujecie

czwartek 04 lut 2021, 12:50

Pracuję w czasie zdalnego nauczania w pełnym wymiarze godzin w bibliotece szkoły średniej, opiekując się w tym czasie młodzieżą, która korzysta ze stanowisk komputerowych celem odbycia zdalnego nauczania. Potrzebujący książek, w reżimie sanitarnym, korzystają z biblioteki

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Jak obecnie pracujecie

piątek 05 lut 2021, 15:57

30 h normalnie pracuję, od stycznia koleżankę wydelegowali na świetlicę i ja sama obsługuję wszystko 9.00 - 15.00.
W szkole jest 15 klas 1 - 3 i uczniowie mają wyznaczone godziny, kiedy przychodzą, by nie mieszali się uczniowie z różnych klas. Czekają na swoją kolej w czytelni. Pomieszczenie mam spore, wiec siedzą dość daleko od siebie . Nie ma wchodzenia wszędzie między regały, tylko do kilku wskazanych. Poza tym przychodzą uczniowie klas 4 - 8 lub ich rodzice (po lektury głównie, ale są też pasjonaci czytania czegoś jeszcze). Do tego przy komputerach 3 uczniów pracuje zdalnie - ci, którzy są na prośbę rodziców w szkole. Pracy tyle, że herbaty rzadko wypiję więcej niż 3 łyki zanim wystygnie.

karmetta
Posty: 2
Rejestracja: piątek 05 lut 2021, 23:04

Re: Jak obecnie pracujecie

sobota 06 lut 2021, 16:06

Pracuję , w szkole podstawowej. Mamy . dwie prace , Przychodzimy do normalnej pracy i jesteśmy tam codziennie 8 godzin. Wszystko zależy od reżysera. Jeśli chcesz pracować inaczej, zaproponuj reżyserow .

bibliotekarka7
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 21 lut 2021, 10:17

Re: Jak obecnie pracujecie

niedziela 21 lut 2021, 10:34

W bibliotece szkolnej pracuję dopiero drugi rok. Nie przypuszczałam że, zmuszona będę wykonywać pracę" łatacza dziur". Mimo braku kwalifikacji jestem "oddelegowana" do pracy w świetlicy oraz do prowadzenia zajęć lekcyjnych w klasie 3. Proszę o wyjaśnienie czy to powszechna praktyka.

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: Jak obecnie pracujecie

poniedziałek 22 lut 2021, 11:51

Niestety jest to powszechna praktyka. Ja w tej chwili normalnie prowadzę bibliotekę, lekcje biblioteczne do tego mam pod opieką uczennicę z kl.4-zdalne nauczanie, dyżury podczas obiadów 2-3 razy w tygodniu i teraz jestem przewodniczącą komisji -3 etap konkursów przedmiotowych.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Jak obecnie pracujecie

wtorek 23 lut 2021, 09:58

To temat - rzeka :roll:
Przejrzyj np wątek "powrót bezpłatnych zastępstw".
Walka z wiatrakami...

zsckrlut
Posty: 2
Rejestracja: środa 06 maja 2020, 17:00

Re: Jak obecnie pracujecie

wtorek 16 mar 2021, 14:04

Czy istnieją jakieś normy ilości uczniów przypadających na powierzchnię w bibliotece. Dotyczy to zdalnego nauczania w bibliotece szkolnej, gdzie młodzież przebywa od godz. 8 - 14.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 91 gości