Pelagia

Re: Jak obecnie pracujecie

wtorek 16 mar 2021, 14:28

Mam polecenie służbowe do pracy stacjonarnej. Udostępniam uczniom książki, podręczniki stosując przyjęte zasady... W klasach młodszych prowadzę zajęcia, konkursy, warsztaty.itp. Uczniów starszych klas nie chcę zbyt obciążać, więc od czasu do czasu wysyłam jakieś materiały korzystając z Biblioteki w szkole. Opiekuję się również uczniami, którzy są w bibliotece na nauczaniu zfalnym.
Pozdrawiam

betka

środa 17 mar 2021, 10:27

Ja mam dość ciągle muszę coś robić poza swoimi obowiązkami to dyżury na stołówce ,to pomoc przy zdalnym nauczaniu, to próbne egzaminy kl.8 i jeszcze normalnie praca w bibliotece. a u nas już 8 osób na zwolnieniach. mam dość. i to wszystko bez dodatkowego wynagrodzenia. Do czytelni nikogo nie wpuszczam bo u mnie przesiaduje dziewczynka która uczy się zdalnie. Czasem w wyjątkowych sytuacjach wpuszczam 1-2 osoby ale siedzą w maseczkach ja podaję im książki potem wkładają je do pudła na kwarantannę -3 dni. książki odbieram tylko w rękawiczkach.

Rudolfina

czwartek 18 mar 2021, 11:03

W tych trudnych czasach i nam nie jest łatwo...
Ja też mam dołożone nowe obowiązki. Codziennie dwie godziny dyżuru w jadalni - bo dzieci jedzą w małych grupach.
Dzisiaj muszę przygotować 5 zestawów komputerowych do wydania rodzicom i podpisać z nimi 5 umów w imieniu dyrektora :cry:
Wczoraj oklejałam kodami sprzęt w salach lekcyjnych.
I takie tam inne mniejsze i większe dziwne zadania przydzielane z dnia na dzień.
Nie narzekam. Mam pracę - a wielu ją straciło.
Kiedyś wrócimy do normalności i znowu będzie dobrze.

Bibliofilka1

środa 24 mar 2021, 11:26

Obecnie wszyscy pracują zdalnie ze szkoły. Kilkoro dzieci korzysta w osobnych pomieszczeniach ze szkolnych laptopów. Z księgozbioru można korzystać normalnie, jeżeli ktoś chce coś wypożyczyć, oczywiście w obostrzeniach. Ja obecnie porządkuję księgozbiór (ubytki) i czasem realizuję zastępstwa doraźne, bądź koleżeńskie w ramach swojego pensum.

Rudolfina

czwartek 25 mar 2021, 11:29

Pracuję stacjonarnie 4 godziny dziennie, pozostałe godziny w ramach pracy zdalnej.
Mam co robić - przygotowuję bibliotekę do skontrum - szukam książek w pracowniach i gabinetach :roll:
Mam też teraz czas, żeby uporządkować biblioteczną dokumentację :P

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”