KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

MS TEAMS - w bibliotece szkolnej

poniedziałek 26 paź 2020, 11:27

Bardzo proszę o informację, w jaki sposób wykorzystujecie MS TEAMS w bibliotece?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: MS TEAMS - w bibliotece szkolnej

poniedziałek 26 paź 2020, 12:01

Ms Teams wykorzystuję jedynie w celu realizowania szkoleń i konferencji RP.
Uczniowie klas IV-VIII są wystarczająco zaabsorbowani lekcjami i materiałami przez nauczycieli przedmiotów (tak sądzę na podstawie doświadczeń z wiosny) i będą teraz wiele czasu spędzać przed komputerem. Nie planuję, żeby z mojego powodu ten czas był jeszcze dłuższy. W piątek byłam we wszystkich klasach starszych na pogadankach i przypomniałam o znaczeniu czytania książek papierowych - jako przeciwwadze do czasu spędzanego przed ekranem.
Pożegnaliśmy się hasłem "Niech książka będzie z Wami" :P

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: MS TEAMS - w bibliotece szkolnej

wtorek 27 paź 2020, 09:23

Rudolfino, dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście, chyba czasami za bardzo chcemy być tacy na czasie w kwestiach technologicznych, a zapominamy o najważniejszym. Potrzebna mi była taka chwila refleksji. Pozdrawiam.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: MS TEAMS - w bibliotece szkolnej

wtorek 27 paź 2020, 10:08

Mnie na wiosnę właśnie w tym guście dyrekcja sprowadziła na ziemie i miała rację.

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: MS TEAMS - w bibliotece szkolnej

wtorek 27 paź 2020, 16:04

MS Teams wykorzystuję tylko do udziału w szkoleniach z ODN. U mnie w szkole korzystamy z platformy Zoom. Wiosną zorganizowałam jedno spotkanie dla łączników. Jutro mam zajęcia online z jedną klasą, ale to tak po koleżeńsku zastępuję. Poza tym nie planuję żadnych cyklicznych zajęć online. Nauczyciele raczej nie byliby chętni do odstępowania godzin, nawet jeśliby to były zajęcia w ramach j. polskiego (realizacja podstawy programowej).

Alicia
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2014, 13:26

Re: MS TEAMS - w bibliotece szkolnej

środa 28 paź 2020, 11:16

U mnie już wiosną sprawdziło się przeniesienie spotkań Klubu Miłośników Książki do Teams, i teraz też tylko to realizuję (w ramach możliwości i chęci uczestników). Dużo materiałów/linków podajemy Librusem, na stronach i internetowych i portalach społecznościowych - i to wystarczy do realizacji planu pracy wg mnie. Co za dużo to niezdrowo ;)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości