Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

poniedziałek 09 lis 2020, 20:53

Pozwoliłam sobie zacząć nowy wątek ze względu na nowość, która się pojawiła.
Nauczyciele zaangażowani w pracę zdalną z uczniami otrzymają pieniądze na dofinansowanie do zakupu sprzętu, akcesoriów komputerowych lub oprogramowania.
W komentarzach znalazłam informację, że wszyscy nauczyciele, którzy złożą wniosek i dołączą fakturę imienną otrzymają owo dofinansowanie.
Co z bibliotekarzami, którzy pracują stacjonarnie lub hybrydowo i nie nauczają zdalnie, ale wykonują inne czynności zdalne związane z pracą szkoły?
Np. protokołują Rady Pedagogiczne online i potrzebują dobrego sprzętu, który udźwignie Zoom / Ms Teams.
Czy ktoś wie więcej na ten temat?

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

środa 11 lis 2020, 18:59

500 zł dla nauczycieli na akcesoria komputerowe – znamy projekt rozporządzenia
https://biblioteka.pl/artykul/500-zl-dl ... enia/10164

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

czwartek 12 lis 2020, 10:29

Dziękuję Panu za zainteresowanie się tematem 8)
W tym artykule rzeczowo i dokładnie wyjaśnia Pan całe zagadnienie. Po prostu nic dodać, nic ująć 8)

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

piątek 13 lis 2020, 10:29

Czyli co, koledzy i koleżanki bibliotekarze, możemy wnioskować, tak? :)

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

środa 18 lis 2020, 12:05

Kto ma potrzebę, niech wnioskuje :P
Jeśli chcecie zamawiać przez Internet, to radzę się pospieszyć. Sklepy ze sprzętem komputerowym przeżywają prawdziwe oblężenie. Na zamówiony 10 dni temu tablet wielofunkcyjny ciągle czekam, a sprzedawca uprzejmie wyjaśnia mi, że "w związku z uruchomieniem dotacji dla nauczycieli nie nadążają z realizacją zamówień" :shock:

M.W
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 09:41

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

środa 18 lis 2020, 15:28

Moi Drodzy mam do Was pytanie - zastanawiamy się z koleżanką, czy z tych pieniędzy jako nauczycielki bibliotekarki będziemy mogły kupić czytnik kodów, który ułatwiłby nam pracę przy przyszłorocznym skontrum (mamy tylko jeden i to na kabel, a niby cała biblioteka skomputeryzowana :(), albo ewentualnie czy mogłybyśmy kupić urządzenie wielofunkcyjne do biblioteki, bo nasza stara drukarka ledwo działa, a nie ukrywam, że i skaner by nam się bardzo przydał. Czy macie jakąś wiedzę na ten temat? Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie z biblioteki szkolnej :)

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

czwartek 19 lis 2020, 11:14

Według mojej wiedzy - nie.
Dofinansowanie dotyczy sprzętu do pracy zdalnej, nie stacjonarnej.

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

czwartek 19 lis 2020, 12:06

Zajrzyjcie tutaj:
https://biblioteka.pl/artykul/500-zl-dl ... enia/10164
To projekt, ale jeśli się nie zmieni, to drukarkę można kupić

pani_karka
Posty: 25
Rejestracja: piątek 27 mar 2020, 09:23

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

czwartek 19 lis 2020, 12:18

Dzień dobry,
według świeżych wiadomości ze strony MEN: "Świadczenie przysługuje nauczycielom i dyrektorom zatrudnionym w jednostkach systemu oświaty, zarówno ze szkół i placówek publicznych, jak i niepublicznych, którzy wykonywali lub wykonują pracę zdalną z uczniami".
Rozumiem, że skoro nie prowadziłam kształcenia na odległość, to nie mogę liczyć na dofinansowanie.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

czwartek 19 lis 2020, 12:38

W opublikowanym rozporządzeniu jest zapis: "§ 10c. 1. Nauczycielom zatrudnionym w jednostkach systemu oświaty przysługuje jednorazowe dofinansowanie zakupu sprzętu lub oprogramowania, przydatnych w prowadzeniu zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zajęć".

Czyli (czytając dosłownie) nauczycielom w ogóle takie dofinansowanie przysługuje. Nie ma podanych żadnych warunków dodtakowych. Ale oczywiście może to być różnie interpretowane. Pewnie zależnie od dyrektora.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

czwartek 19 lis 2020, 13:47

Rozporządzenie podpisane. Jest kilka zmian w stosunku do projektu: https://biblioteka.pl/artykul/500-zl-dl ... rowe/10166

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

piątek 20 lis 2020, 14:29

Bibliotekarze i bibliotekarki, wnioskujecie o ten sprzęt czy nie? jestem w kropce :roll:

pani_karka
Posty: 25
Rejestracja: piątek 27 mar 2020, 09:23

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

piątek 20 lis 2020, 14:30

Ministerstwo zmieniło zdanie i dopisało bibliotekarzy (cytuję za stroną rządową):

Czy dofinansowanie przysługuje wszystkim nauczycielom wymienionych powyżej jednostek systemu oświaty, czy tylko nauczycielom przedmiotowcom?

Dofinansowanie nie jest uzależnione od zajmowanego przez nauczyciela stanowiska. Są więc do niego uprawnieni nie tylko tzw. nauczyciele przedmiotowcy, ale również zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty nauczyciele wspierający proces kształcenia, w tym m.in. nauczyciele bibliotekarze, wychowawcy świetlic szkolnych, tzw. nauczyciele wspomagający, pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, doradcy zawodowi.


Można też już pobrać wniosek o dofinansowanie.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

sobota 21 lis 2020, 11:23

Dofinansowanie przysługuje bez względu na to, czy nauczyciel bibliotekarz pracował zdalnie.
https://biblioteka.pl/artykul/500-dla-n ... licy/10170

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Dofinansowanie do zakupu sprzętu do pracy zdalnej

poniedziałek 23 lis 2020, 14:46

Dla tych, którzy jeszcze się wahają:
Byłam dzisiaj w szkole (pracuję hybrydowo) i otrzymałam od dyrektora do wypełnienia wniosek o dofinansowanie. Mogę składać i dostanę.
Nie wiem, czy wszyscy się orientują, ale jeśli sprzęt został zakupiony w okresie od 1 września do 20 listopada - wystarczy paragon i podpisanie oświadczenia, które jest na wniosku. Sprzęt zakupiony po 20 listopada musi mieć fakturę imienną.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 79 gości