bibliofanka
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2020, 23:14

Przejście z e-biblio do mola

wtorek 10 lis 2020, 13:45

Czy ktoś z Was ostatnimi czasy przechodził z Librusa (e-biblio) do Vulcana (na Mola). Interesuje mnie czy informatycy z Vulcana przerzucą zbiory, za ile i kiedy najlepiej to zrobić tj. jak umowa wygaśnie z Librusem czy jeszcze w czasie jej trwania. Do końca roku mamy umowę z Librusem.

Jakub Salamon
Posty: 34
Rejestracja: środa 18 lis 2020, 12:00
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Przejście z e-biblio do mola

środa 18 lis 2020, 12:23

Dane bibliograficzne z e-biblio są eksportowane w formacie MARC21 kodowane ISO2709. Taki jest standard bibliotekarski.
Ale mam inne pytanie: dlaczego ta zmiana z e-biblio na MOLa?

Pozdrawiam
Qba
Jakub Salamon
Architekt Systemów Bibliotecznych
(e-biblio, Alfios, Bibliografia)

Kuba
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 12:34

Re: Przejście z e-biblio do mola

poniedziałek 30 lis 2020, 23:13

bibliofanka pisze:
wtorek 10 lis 2020, 13:45
Czy ktoś z Was ostatnimi czasy przechodził z Librusa (e-biblio) do Vulcana (na Mola). Interesuje mnie czy informatycy z Vulcana przerzucą zbiory, za ile i kiedy najlepiej to zrobić tj. jak umowa wygaśnie z Librusem czy jeszcze w czasie jej trwania. Do końca roku mamy umowę z Librusem.
Przerzucenie danych z e-biblio do MOL NET+ jest możliwe. Można złożyć takie zamówienie w VULCANie. Chyba lepiej zrobić to jeszcze w trakcie trwania umowy, żeby móc spokojnie pozyskać wszystkie dane z e-biblio (opisy z zasobami, dane czytelników wraz z wypożyczeniami aktualnymi i archiwalnymi).

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości