mewatergirl
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 10 sie 2020, 12:50

Zakup książek dla biblioteki i na nagrody

wtorek 22 gru 2020, 18:25

Dzień dobry. Mam pytanie związane z zakupem książek z pieniędzy ,które dyrekcja przeznaczyła w danym roku dla biblioteki. Polecono mi zakupić książki dla szkolnej biblioteki i na nagrody w konkursach organizowanych przez bibliotekę . Wszystkie ksiazki są na jednej fakturze. Zaczelam je wpisywac ,ale wiadomo,ze koszt w ksiedze inwentarzowej bedzie inny niz ten na fakturze.Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Jak opisać fakturę?
Dziekuje za odpowiedź.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Zakup książek dla biblioteki i na nagrody

środa 23 gru 2020, 20:28

mewatergirl pisze:
wtorek 22 gru 2020, 18:25
Dzień dobry. Mam pytanie związane z zakupem książek z pieniędzy ,które dyrekcja przeznaczyła w danym roku dla biblioteki. Polecono mi zakupić książki dla szkolnej biblioteki i na nagrody w konkursach organizowanych przez bibliotekę . Wszystkie ksiazki są na jednej fakturze. Zaczelam je wpisywac ,ale wiadomo,ze koszt w ksiedze inwentarzowej bedzie inny niz ten na fakturze.Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Jak opisać fakturę?
Dziekuje za odpowiedź.
Należy następująco opisać fakturę:
1. Książki na kwotę.... zł (pozycje .... na fakturze) wpisano do księgi inwentarzowej pod poz. ....- ... .
2. Książki na kwotę ... zł (pozycje ... na fakturze) przeznaczono na nagrody w konkursach bibliotecznych.
Na tej podstawie księgowość doliczy do stanu zbiorów tylko wartość z opisu nr 1.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Zakup książek dla biblioteki i na nagrody

środa 23 gru 2020, 20:30

Oczywiście trzeba dodać do jakiej księgi wpisano książki: głównej, czy innej :P

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości