betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Wydatki na bibliotekę

poniedziałek 08 lut 2021, 09:45

Dzień dobry,

Proponuję nowy temat , chyba jeszcze nie był omawiany na forum. Wydatki na bibliotekę szkolną nauczyciela-bibliotekarza czyli ile bibliotekarz z własnej kieszeni wydaje na bibliotekę-jakie ponosi koszty i na co . Może przeprowadzimy taką sondę wśród nauczycieli -bibliotekarzy lub zaprosimy do współpracy twórców ,,słynnej ankiety SIO". Co Państwo na to? . Wyniki może prześlemy do MEN.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Wydatki na bibliotekę

poniedziałek 08 lut 2021, 10:32

Pracuję w bibliotece szkolnej dłuuugooo.
Ponieważ praca jest moją pasją, pół domu do niej przeniosłam :lol:
Mottem naszej biblioteki jest SOWA MĄDRA GŁOWA, więc samych maskotek i sowich postaci zgromadziłam ponad sto. Dzieciaki zachwycone :P
Cały wystrój jest ze środków prywatnych moich i moich przyjaciół, ale... wszystko zawsze wpisywałam do sprawozdań rocznych jako sponsoring na rzecz szkoły. Myślę, że to uczciwe.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Wydatki na bibliotekę

poniedziałek 08 lut 2021, 10:55

Zapomniałam dodać, że sponsoruję też nagrody w konkursach bibliotecznych. Mam całe pudło zdobycznych gadżetów i w sumie dokupuję tylko słodycze 8)

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: Wydatki na bibliotekę

poniedziałek 08 lut 2021, 14:22

Ja sponsoruję konkursy biblioteczne, dopłacam do konkursów międzyszkolnych i imprez międzyszkolnych, kupuję długopisy art biurowe, kiedyś kupowałam karty np. książek, kupuję za własne pieniądze książki do biblioteki. Załatwiłam sobie drukarkę, po czym kiedy się zepsuła nie mogę się doprosić nowej od szkoły od kilku lat muszę znowu sama sobie załatwić. Przyzwyczailiśmy ,że z wszystkim sobie sami radzimy ,ale to chyba nie zawsze tędy droga. Co Wy na to?

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Wydatki na bibliotekę

poniedziałek 08 lut 2021, 14:33

Absolutnie nie dopłacam. Szkoła to nie jest mój prywatny biznes. Przez ponad 20 lat kupiłam kilka książek i papier na dyplomy i tyle.Ale już się oduczyłam. Nie ma pieniędzy to nie ma.

KalinowskaK
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 03 maja 2020, 01:35

Re: Wydatki na bibliotekę

poniedziałek 08 lut 2021, 19:45

Gro księgozbioru to moje starania - projekty, akcje czytelnicze i żebranie to tu to tam. Cały wystrój - moje fundusze, kredki, długopisy, rozmaite przydasie. Ba nawet fotel i biurko mam własne. Dziś wiem , że to niepotrzebne i trzeba mówić - jaka płaca i finanse taka praca. Nowy projekt NPRC będzie moim ostatnim.

Klementyna
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2021, 21:43

Re: Wydatki na bibliotekę

poniedziałek 08 lut 2021, 21:51

Sponsorowanie biblioteki z własnych funduszy uważam za nienormalne, mimo to robię to permanentnie: za własne pieniądze kupuję wszelkie materiały biurowe, segregatory, papier, klej itp., nawet tusz do pieczątek, a także nagrody dla laureatów konkursów bibliotecznych. Drukarki nie posiadam, możliwości drukowania muszę szukać w innych pracowniach. Gdybym tego nie robiła, musiałabym usiąść z założonymi rękoma i czekać na cud. Niestety, w ten sposób tracę motywację do pracy.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Wydatki na bibliotekę

środa 10 lut 2021, 20:54

W poprzednich moich postach zapomniałam Wam podpowiedzieć, żeby przy okazji kupowania książek do biblioteki prosić o zakładki. Księgarnie mają ich całe mnóstwo, gdyż dostają od wydawnictw jako materiały reklamowe. Zakładki mogą być wykorzystane jako nagrody w konkursach bibliotecznych.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości