betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: Przekazanie książek do sali przedmiotowej

czwartek 11 lut 2021, 21:41

Pani Anno przejęzyczyłam się no cóż moja wina i dlatego nieopatrznie zrozumiała Pani moją ostatnią wypowiedź chodziło mi o niezbyt cenne i nieaktualne książki historyczne , które zajmują tylko miejsce na półce i nie są wypożyczane zbyt często przez nauczycieli. Oczywiście słowniki i encyklopedii czy wydań albumowych również bym nie wycofała. Ale jeśli chodzi o nauczycieli to zasada ograniczone zaufania bo już różne historie przeżyłam. ja jak wypożyczam książki z księgozbioru podr. na lekcję każę się nauczycielowi podpisać w zeszycie wypożyczeń ks. podr. + plus wypożyczenia zapisuję na kartę czytelnika. i do konta na komputerze.

kattara
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2016, 15:17

Re: Przekazanie książek do sali przedmiotowej

czwartek 04 mar 2021, 13:43

Te książki zostaną w szkole. A pamięć bywa dobra, ale krótka-zwłaszcza i mnie:). Jest jeszcze problem, że są one ustawione na otwartych regałach. Klasa jest otwarta, nie mam kontroli czy coś ktoś nie "pożyczy". Tak to już nie mój problem:)

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: Przekazanie książek do sali przedmiotowej

piątek 05 mar 2021, 09:08

Dlatego ja bym je zubytkowała. a ci ,którzy je dostaną za nie odp. A pani ma kłopot z głowy
.

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Przekazanie książek do sali przedmiotowej

piątek 05 mar 2021, 09:32

betka pisze: Dlatego ja bym je zubytkowała. a ci ,którzy je dostaną za nie odp. A pani ma kłopot z głowy
.
Na jakiej podstawie byś je zubytkowała? Książki, zniszczone, nieaktualne, przekazane nauczycielowi? Moim zdaniem to co proponujesz jest niezgodne z zasadami obowiązującymi w bibliotece. Najprościej jest zrobić protokół przekazania książek do pracowni z ADNOTACJĄ o odpowiedzialności nauczyciela (dwa egzemplarze - jeden w bibliotece, drugi dla nauczyciela) . Jest podpis nauczyciela i on jest za książki odpowiedzialny. Jeśli książki zginą to bibliotekarz robi dopiero wtedy protokół ubytków z odpowiednia adnotacją np. że książki były nieodpowiednio przechowywane itp. Nikt nie może zarzucić bibliotekarzowi, że ubytkował dobre książki i że to on jest odpowiedzialny za zagubienie książek wypożyczonych do pracowni.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Przekazanie książek do sali przedmiotowej

piątek 05 mar 2021, 10:15

Dokładnie tak, jak pisze Julia65.
Protokół przekazania książek do pracowni musi zawierać zapis o odpowiedzialności nauczyciela, który książki przejmuje.
W dwóch egzemplarzach! Chrońmy siebie, bo różnie potem bywa :roll:

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Przekazanie książek do sali przedmiotowej

piątek 05 mar 2021, 20:26

Mam takie samo zdanie jak przedmówczynie. Bardzo nie podoba mi się ubytkowanie dobrych i potrzebnych w szkole książek byle mieć kłopot z głowy.

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: Przekazanie książek do sali przedmiotowej

sobota 06 mar 2021, 20:34

Ja za zgodą nauczycieli, założyłam karty z nazwą klasopracowni i nazwiskiem nauczyciela odpowiedzialnego. W e-biblio wprowadziłam po prostu to jako nowych czytelników. W ten sposób wiem kto odpowiada za to i gdzie się znajduje dana pozycja.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 113 gości