bibliotekazsg
Posty: 27
Rejestracja: środa 06 maja 2020, 17:20

wydruk wartość księgozbioru

wtorek 16 lut 2021, 13:03

Witam, od niedawna przejęłam bibliotekę i sprawdzam z księgowością wartość księgozbioru. Chciałam zapytać czy ktoś miał taki przypadek, że robiąc wydruk wartości księgozbioru ilość książek tam podana (razem) nie zgadzała się z ostatnim numerem w inwentarzu.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: wydruk wartość księgozbioru

środa 17 lut 2021, 10:29

bibliotekazsg pisze:
wtorek 16 lut 2021, 13:03
Witam, od niedawna przejęłam bibliotekę i sprawdzam z księgowością wartość księgozbioru. Chciałam zapytać czy ktoś miał taki przypadek, że robiąc wydruk wartości księgozbioru ilość książek tam podana (razem) nie zgadzała się z ostatnim numerem w inwentarzu.
Sprawdź jaki masz poprzedni dokument potwierdzający stan / wartość zbiorów. Jeśli wtedy wszystko z księgowością było uzgodnione, to trzeba sprawdzić okres od wtedy do obecnego stanu. Należałoby przejrzeć dokładnie faktury z tego okresu i porównać z wpisami w księdze inwentarzowej.

bozenakowalczyk
Posty: 6
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 20:59

Re: wydruk wartość księgozbioru

środa 17 lut 2021, 14:34

Wartość i ilość księgozbioru to zapisy w księdze inwentarzowej minus ilość i wartość ubytków (protokoły ubytków odnotowane w rejestrze ubytków), w niektórych bibliotekach mogą być jeszcze numery puste i opuszczone w księgach inwentarzowych, które też trzeba odjąć od ilości. Po odjęciu powinien się stan zgadzać pod względem ilości i wartości.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 68 gości