Biblioteka15
Posty: 6
Rejestracja: środa 11 mar 2020, 11:15

Wszystko dla szkoły 2021 ?????

czwartek 11 mar 2021, 14:06

Czy do tej pory nie wyszedł żaden numer czasopisma? Bo do mnie do szkoły nie dotarł.

pozdrawiam
Alin

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 95
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Wszystko dla szkoły 2021 ?????

piątek 12 mar 2021, 15:38

Dzień dobry, już wszystko wyjaśniam :)

Generalnie "Wszystko dla Szkoły" ma inny harmonogram niż nasze pozostałe czasopisma. Plakaty wymagają dużo większego nakładu pracy i synchronizacji między autorem, grafikiem, ilustratorem. Oczywiście nie powinno tak być, ale zdarza się, że np. któryś ilustrator wydłuży termin i przedłuża się czas publikacji całego numeru.

Przyczyną opóźnienia aktualnego numeru jest jednak przede wszystkim pandemia. W zeszłym roku łączyliśmy numery, by nie wysyłać ich w czasie, gdy szkoły były praktycznie zamknięte. Oczywiście jednocześnie staraliśmy się, by szkoła otrzymała tę samą liczbę materiałów i by nie były one zbyt aktualne, żeby się nie zmarnowały. Na początku stycznia, gdy szanse na pełny powrót do szkół wydawały się dość realne, postanowiliśmy poczekać chwilę, by nie tworzyć kolejnego numeru "pod pandemię", tylko dostarczyć więcej aktualnych materiałów wraz z informacją o powrocie uczniów. Tak się jednak nie stało, więc zmieniliśmy plany. Szczególnie, że sytuacja jest coraz gorsza i perspektywa powrotu starszych klas wydaje się dość odległa. A musimy brać pod uwagę nie tylko szkoły podstawowe, którym plakaty przydadzą się w kontekście klas I-III, lecz także szkoły ponadpodstawowe.

Numer 1 jest gotowy i właśnie rozsyłany do szkół. Kolejne numery będziemy publikować możliwie szybko, by nadrobić harmonogram, nie czekając już aż tak na rozwój wypadków. Niebawem roześlemy też prenumeratorom ankietę z prośbą o wskazanie, jakich materiałów oczekują w tym czasie: czy mają to być serie materiałów na przyszłość, czy może powinniśmy skupić się na klasach I-III, jakich przedmiotów powinny dotyczyć plakaty itd.

Biblioteka15
Posty: 6
Rejestracja: środa 11 mar 2020, 11:15

Re: Wszystko dla szkoły 2021 ?????

poniedziałek 15 mar 2021, 13:30

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 25 gości