Wioletta Kozłowska
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 27 kwie 2020, 19:09

Pełnienie dyżuru w bibliotece,wypożyczanie książek przez inne osoby nie będące bibliotekarzami

piątek 28 maja 2021, 09:12

Proszę o odpowiedź
Czy dyrektor może zlecić wypożyczanie, przyjmowanie książek innym osobą, nauczycielom bez kwalifikacji bez zgody bibliotekarza.
Chodzi mi oto, że podczas gdy mam dzień wolny w bibliotece siedzi inny nauczyciel i wypożycza książki. Jestem osobą po studiach bibliotecznych, nie godzę się na to, że ktoś wchodzi w moje kompetencje. Proszę o porady czy to jest zgodne z prawem.|
Ostatnio zmieniony sobota 12 cze 2021, 19:51 przez Wioletta Kozłowska, łącznie zmieniany 2 razy.
Wb

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Pełnienie dyżuru w bibliotece,Wypożyczanie książek przez inne osoby nie będące bibliotekarzami

piątek 28 maja 2021, 11:23

Sytuacja dla mnie niezrozumiała...
Podczas tygodnia mojej nieobecności z powodu choroby biblioteka była zamknięta i nikt nie mógł z niej korzystać, nawet nauczyciele. Kiedyś dyrektor powiedział przy jakiejś okazji, że w bibliotece nie robi się zastępstw za nieobecnego nauczyciela bibliotekarza. Osobiście nie wyobrażam sobie bałaganu w zbiorach związanego z udostępnianiem materiałów przez osobę niekompetentną.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Pełnienie dyżuru w bibliotece,Wypożyczanie książek przez inne osoby nie będące bibliotekarzami

niedziela 30 maja 2021, 17:26

U mnie kiedys kolezanka chciała wymóc zastępstwo koleżeńskie. dyr powiedziała wówczas, że to nie wchodzi w grę bo jak niby ktoś bez kwalifikacji ma pracować w bibliotece.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Pełnienie dyżuru w bibliotece,Wypożyczanie książek przez inne osoby nie będące bibliotekarzami

poniedziałek 31 maja 2021, 09:18

Anna pisze:
niedziela 30 maja 2021, 17:26
U mnie kiedys kolezanka chciała wymóc zastępstwo koleżeńskie. dyr powiedziała wówczas, że to nie wchodzi w grę bo jak niby ktoś bez kwalifikacji ma pracować w bibliotece.
Brawo dla Twojej dyrektor 8)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 83 gości