Werlidka
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 08 cze 2021, 19:58

Wymiana podręczników

wtorek 08 cze 2021, 20:00

Dzień dobry.
Mimo długiego stażu pracy dydaktycznej jestem początkującym bibliotekarzem, na dodatek rozpoczęłam pracę w bardzo nietypowej placówce. Wskutek zmian organizacyjnych w szkole znajdują się klasy I, II, II, IV oraz VI.
Jak się łatwo domyślić, w przyszłym roku będziemy mieli klasy I, II, III, IV, V i VII. Stąd właśnie moje wątpliwości odnośnie podręczników. Z klasami I-III nie ma problemu, podobnie z IV - te oddziały przejmują w większości podręczniki po poprzednim roczniku, a dla klasy II zamawiane będą nowe. Pytanie dotyczy klasy V i klasy VII, a mianowicie:
Czy  przyszła klasa V (obecna IV) przejmie podręczniki po poprzednikach, którzy do klasy V uczęszczali w roku szkolnym 2019/2020, czy też należy zamówić nowe?
Czy przyszła klasa VII (obecna VI) przejmie podręczniki po poprzednikach, którzy do klasy VII uczęszczali w roku szkolnym 2018/2019, czy też należy zamówić nowe? 
Z góry dziękuję za pomoc w tej nietypowej sytuacji.

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Wymiana podręczników

środa 09 cze 2021, 08:41

Szczegółowy poradnik na temat podręczników jest w "Bibliotece w Szkole" 6/2021 https://biblioteka.pl/biblioteka-w-szko ... y-poradnik
Zamawianiem podręczników powinien zajmować się dyrektor szkoły. Sporo informacji o podręcznikach jest w wątku Wszystko o podręcznikach

Juliusz Wasilewski
Posty: 901
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Wymiana podręczników

środa 09 cze 2021, 11:08

W roku szkolnym 2021/22 nowe podręczniki będą w klasach II, V, VIII.

bozenakowalczyk
Posty: 6
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 20:59

Re: Wymiana podręczników

środa 09 cze 2021, 15:40

Do klasy V musi Pani zamówić podręczniki , ponieważ od roku 2021/22 będą dla tej klasy nowe do użytku przez trzy kolejne lata. Także dla klasy VII trzeba zamówić nowe, ponieważ takowych Pani nie ma. Podręczniki do klasy VII w obecnym roku szklonym były użytkowane pierwszy rok i będą jeszcze wykorzystane przez dwa lata.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 54 gości