Aga95
Posty: 4
Rejestracja: środa 05 cze 2019, 10:16

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

wtorek 16 maja 2023, 13:48

Opublikowane do pobrania belki mają 6 elementów nie 3.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

wtorek 16 maja 2023, 13:59

Nie wiem czy można samemu obrobić belkę i zostawić 3 elementy?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

środa 17 maja 2023, 10:29

Aga95 pisze:
wtorek 16 maja 2023, 13:48
Opublikowane do pobrania belki mają 6 elementów nie 3.
Masz rację, belek w różnych konfiguracjach jest tam wiele. W przypadku NPRCz obowiązuje nas potrójny logotyp składający się z trzech belek:
NPRCz / MKiDN / MEiN.
Osobiście konsultowałam to z NCK.
Można do nich pisać @, szybko odpowiadają.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

czwartek 18 maja 2023, 08:40

Czy są jakieś wymogi odnośnie do zerówki, tzn. jakie książki trzeba uwzględnić, kupując? Dostałam z urzędu wytyczne i tam jest napisane, że nauczyciel nie może kupić dla siebie materiałów pomocniczych. Ale jak to rozumieć? Materiałem pomocniczym może być przecież książka dla nauczyciela (podaje tytuły, które wybrała sobie koleżanka): Dziecięca matematyka - dwadzieścia lat później. Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków i Starsze przedszkolaki. Jak skutecznie je wychowywać i kształcić w przedszkolu i w domu. Chyba że chodzi o inne materiały pomocnicze, ale jakie w takim razie?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

czwartek 18 maja 2023, 09:51

Dorota79 pisze:
czwartek 18 maja 2023, 08:40
Czy są jakieś wymogi odnośnie do zerówki, tzn. jakie książki trzeba uwzględnić, kupując? Dostałam z urzędu wytyczne i tam jest napisane, że nauczyciel nie może kupić dla siebie materiałów pomocniczych. Ale jak to rozumieć? Materiałem pomocniczym może być przecież książka dla nauczyciela (podaje tytuły, które wybrała sobie koleżanka): Dziecięca matematyka - dwadzieścia lat później. Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków i Starsze przedszkolaki. Jak skutecznie je wychowywać i kształcić w przedszkolu i w domu. Chyba że chodzi o inne materiały pomocnicze, ale jakie w takim razie?
W razie kontroli sprawdzają dokładnie tytuły :roll:
Np "Podręcznik dla superbohaterów" uznają za podręcznik (!!!) i tym samym zakup nikwalifikowalny.
Wiem to od koleżanki, która miała taką kontrolę.
Tak więc, jeśli w tytule jest "dla rodziców" / "dla nauczycieli" - byłabym ostrożna z zakupem.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

środa 24 maja 2023, 12:36

Czy mając pieniądze na koncie a nie mając umowy ryzykujecie i robicie zakupy? Bo już sama nie wiem czy czekać czy nie. Poprzednim razem Warszawa zrobiło spotkanie z informacjami. Teraz nawet umowy nie mamy.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

środa 24 maja 2023, 12:59

Zakupy z datą sprzed daty umowy nie będą mogły (ze względów formalnych) być zakwalifikowane do wydatków z NPRC. Oczywiście można liczyć, że ktoś nie zauważy daty faktury, ale czy jakaś księgowa zdecyduje się na takie ryzyko?

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

środa 24 maja 2023, 17:09

Zaczynam mieć wątpliwość. Kto z kim podpisuje tę umowę? Organ prowadzący (czyli Warszawa) z wojewodą i od tego momentu zaczynamy działać czy organ prowadzący czyli Warszawa? dzielnica? ze szkoła i od tego momentu działamy? Skoro pieniądze są na koncie szkoły tzn. że organ prowadzący podpisał umowę z wojewodą. I co dalej. Szkoła otrzymała tylko informację od księgowej z dzielnicy ze pieniądze mamy na koncie i mamy je wydać do października. Koleżanka z innej szkoły dzwoniła do dzielnicy i otrzymała info ze musi wysłać listę propozycji zakupowych do metodyka. Ja takiej informacji nie dostałam. Nie wiem czy to pomysł dzielnicy czy Warszawy. Ogólnie w tym roku odczuwam brak informacji z OP..

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

poniedziałek 29 maja 2023, 11:12

Anna pisze:
środa 24 maja 2023, 12:36
Czy mając pieniądze na koncie a nie mając umowy ryzykujecie i robicie zakupy? Bo już sama nie wiem czy czekać czy nie. Poprzednim razem Warszawa zrobiło spotkanie z informacjami. Teraz nawet umowy nie mamy.
Nasz OP przysłał maila z informacją, że mamy czekać na umowę i nie robić zakupów wcześniej. Tego się trzymamy.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

poniedziałek 29 maja 2023, 11:17

Anna pisze:
środa 24 maja 2023, 17:09
Zaczynam mieć wątpliwość. Kto z kim podpisuje tę umowę? Organ prowadzący (czyli Warszawa) z wojewodą i od tego momentu zaczynamy działać czy organ prowadzący czyli Warszawa? dzielnica? ze szkoła i od tego momentu działamy? Skoro pieniądze są na koncie szkoły tzn. że organ prowadzący podpisał umowę z wojewodą. I co dalej. Szkoła otrzymała tylko informację od księgowej z dzielnicy ze pieniądze mamy na koncie i mamy je wydać do października. Koleżanka z innej szkoły dzwoniła do dzielnicy i otrzymała info ze musi wysłać listę propozycji zakupowych do metodyka. Ja takiej informacji nie dostałam. Nie wiem czy to pomysł dzielnicy czy Warszawy. Ogólnie w tym roku odczuwam brak informacji z OP..
Już tłumaczę.
Organ prowadzący podpisuje umowę z wojewodą wg schematu:
1. Wojewoda sporządza umowę i niepodpisaną przesyła do OP
2. OP podpisuje jako pierwszy i odsyła do wojewody
3. Wojewoda podpisuje jako druga strona i odsyła do OP
4. OP wysyła podpisaną przez obie strony umowę do szkół, które otrzymały wsparcie finansowe
5. Od chwili ujrzenia umowy na własne oczy można wydawać pieniądze.

SOSW dla Dzieci Nieslyszacych
Posty: 17
Rejestracja: piątek 10 gru 2021, 11:37

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

poniedziałek 29 maja 2023, 12:34

Teatrzyk Kamishibai - skrzyneczka. Wśród najczęściej zadawanych pytań znalazłam również dotyczące teatrzyku i bardzo się ucieszyłam, że można go zakupić w ramach NPRC. Ale u mnie OP odrzucił koleżance taki zakup i miała problemy. Jedynie książki i tylko książki. Czy gdyby wniosek zawierał Teatrzyk jako element wyposażenia, to by przeszło? Ja niestety nie zawarłam we wniosku teatrzyku , a bardzo mi na nim zależy. Czy jest jakiś sposób, aby to obejść?

Lirael
Posty: 34
Rejestracja: środa 02 gru 2020, 12:53

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

wtorek 30 maja 2023, 08:36

SOSW dla Dzieci Nieslyszacych pisze:
poniedziałek 29 maja 2023, 12:34
Teatrzyk Kamishibai - skrzyneczka. Wśród najczęściej zadawanych pytań znalazłam również dotyczące teatrzyku i bardzo się ucieszyłam, że można go zakupić w ramach NPRC. Ale u mnie OP odrzucił koleżance taki zakup i miała problemy. Jedynie książki i tylko książki. Czy gdyby wniosek zawierał Teatrzyk jako element wyposażenia, to by przeszło? Ja niestety nie zawarłam we wniosku teatrzyku , a bardzo mi na nim zależy. Czy jest jakiś sposób, aby to obejść?
Można zakupić komplet z książkami, a teatrzyk jako zakup ze środków własnych. Karty do teatrzyku są książkami. Ja kupiłam komplet z 16. książkami za 1000zł. Na fakturze były dwie pozycje: zestaw 16 bajek i teatrzyk za 70 zł. Wtedy wystarczy opisać fakturę, że bajki zakupione w ramach NPRC, a teatrzyk zakupiony ze środków własnych szkoły, ale nie w ramach NPRC. Chyba nie powinno być problemu uzyskania takiej kwoty od dyrekcji, ewentualnie rady rodziców. No teraz trochę wyższej, bo ceny podskoczyły. Ale nawet jeżeli to 100 zł to i tak w zestawie taniej policzony jest teatrzyk niż osobny zakup-ok 250zł. Można się skontaktować ze sprzedawcą, zapytać czy nie ma możliwości jeszcze bardziej zmniejszyć kwoty teatrzyku na fakturze, a zwiększenia kwoty książek, ale może być problem, ponieważ jest różny VAT.

SOSW dla Dzieci Nieslyszacych
Posty: 17
Rejestracja: piątek 10 gru 2021, 11:37

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

wtorek 30 maja 2023, 10:00

Dziękuję, tak myślałam, że muszą się znaleźć pieniądze z innego źródła.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

wtorek 30 maja 2023, 13:28

Rudolfina dziękuję.
Umowy na oczy nie widziałam. W dzielnicy też nikt mi niczego na ten temat powiedzieć nie umie. W kuratorium dowiedziałam się tyle że wymagają tego co jest zapisane w programie. Nie wiem czy mam zamawiać pieczątkę czy nie, czy mam wysyłać listę zakupów do metodyka czy nie. Mam kasę i mam wydawać i tyle.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

wtorek 30 maja 2023, 23:02

Listy zakupów z nikim nie uzgadniałam. To były wybory uczniów i nauczycieli. "Wyrzuciłam" to, na co nie pozwalały przepisy (podręczniki). Chociaż... kupiłam np. Biologię Campbella, która jest podręcznikem akademickim. Od grudnia ub. roku nikt mi tego zakupu nie zakwestionował. (Dofinansowanie uzyskałam jeszcze w 2020 r.)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 139 gości