Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

piątek 12 maja 2023, 10:14

Powiedzcie mi, czy te znaki i logotypy z NPRCz trzeba gdzieś umieścić?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

piątek 12 maja 2023, 10:27

Dorota79 pisze:
piątek 12 maja 2023, 10:14
Powiedzcie mi, czy te znaki i logotypy z NPRCz trzeba gdzieś umieścić?
Trzeba. Na zakupionym z programu sprzęcie - tak jak w przypadku projektów unijnych. W książkach natomiast trzeba wbić pieczątkę na stronie tytułowej. Można napisać maila do NCK z prośbą o przysłanie wzoru pieczątki.

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

piątek 12 maja 2023, 10:59

Rudolfina pisze:
piątek 12 maja 2023, 10:27
Dorota79 pisze:
piątek 12 maja 2023, 10:14
Powiedzcie mi, czy te znaki i logotypy z NPRCz trzeba gdzieś umieścić?
Trzeba. Na zakupionym z programu sprzęcie - tak jak w przypadku projektów unijnych. W książkach natomiast trzeba wbić pieczątkę na stronie tytułowej. Można napisać maila do NCK z prośbą o przysłanie wzoru pieczątki.
Na stronie BwSz jest obszerna informacja dotycząca pieczęci:
https://biblioteka.pl/artykul/NPRC-Czy- ... mpel/11334
Jeśli chodzi o oznaczenie wyposażenia to u mnie OP i dyrektor nie wymagają takiego oznaczenia, natomiast znajduje się oznaczenie z ksiąg inwentarzowych (potrzebne do inwentaryzacji mienia szkolnego).
Ja wydzieliłam regał z nowymi książkami i tam w widocznym miejscu umieściłam logotyp z napisem "Nowości".

www5
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2020, 22:52

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

piątek 12 maja 2023, 12:20

Jeśli chodzi o stemplowanie książek okolicznościową pieczęcią to decyzję podejmuje wyłącznie OP.Jeśli tego wymaga, wysyła pismo do szkół lub taka informacja znajduje się w umowie. Nie ma natomiast obligatoryjnego obowiązku stemplowania książek pieczęcią NPRCz - nie ma takiego wymogu w przepisach ogólnych programu

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

piątek 12 maja 2023, 13:10

Sprawa przedstawia się tak:
Koordynatorzy Priorytetu 3 NPRCz 2.0 na lata 2021-2025 otrzymali z MEiN pismo z dn. 22 września 2021 r. pn. "Rekomendacje dla Beneficjentów Priorytetu 3".
Sygnatura pisma: DPNP-WPPIP.4087.26.2021.BS.
W piśmie tym jasno określono zasady umieszczania informacji o uzyskaniu dofinansowania i logotypów oraz umieszczaniu stempla "na każdej dofinansowanej publikacji". Koordynatorami są organy prowadzące i one rozsyłały to pismo do szkół, które otrzymały wsparcie z programu.
Mój OP polecił zastosować się do wytycznych i będzie to kontrolowane.

Kamyk
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 07 maja 2020, 14:12

NPRCZ

piątek 12 maja 2023, 14:01

Witam. Właśnie otrzymałyśmy informacje z organu prowadzącego, że wszystkie informacje i materiały dot. realizacji programu, które będziemy umieszczać na stronie internetowej szkoły mają uzyskać akceptacje Narodowego Centrum Kultury. Czy Wy również macie coś takiego? Narodowego Centrum kultury ma również sprawdzić poprawność użycia logotypów. który znak należy użyć (ze strony MEN)?

SOSW dla Dzieci Nieslyszacych
Posty: 17
Rejestracja: piątek 10 gru 2021, 11:37

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

piątek 12 maja 2023, 23:14

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie sprawozdania. Czy OP może zmienić wg własnego uznania niektóre tabele? Porównałam sprawozdanie zamieszczone na stronie BwS z tym, które wypełniały moje koleżanki w grudniu 2022 i są różnice. Np. nie ma rubryki z zapytaniem o tytuły uwzględniające dzieci niepełnosprawne, ale za to jest pytanie o książki historyczne.
Druga sprawa, to kiedy można umieścić logo na stronie internetowej szkoły? W momencie uzyskania informacji o zakwalifikowaniu się, czy dopiero po podpisaniu umowy. W przypadku mojej szkoły ma miejsce dość niejasna sytuacja, otóż w kwietniu, kiedy to na stronie Kuratorium pojawiła się lista placówek, którym przyznano dotację, mojej szkoły nie było. A więc uznałam, że się nie udało. Tymczasem dwa dni temu księgowa powiadomiła mnie, że otrzymaliśmy dotację. Co ciekawe, na stronie Kuratorium nadal nas nie ma. Czekam więc, aż zostanie podpisana umowa, aby mieć pewność, że faktycznie wniosek został przyjęty. Problem w tym, że mam dużo mniej czasu na działanie, a niestety jestem sama. Całe szczęście, że jest BwS i Wy drodzy forumowicze, bo dzięki temu jestem o wiele spokojniejsza.
Pozdrawiam J.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: NPRCZ

poniedziałek 15 maja 2023, 08:31

Kamyk pisze:
piątek 12 maja 2023, 14:01
Witam. Właśnie otrzymałyśmy informacje z organu prowadzącego, że wszystkie informacje i materiały dot. realizacji programu, które będziemy umieszczać na stronie internetowej szkoły mają uzyskać akceptacje Narodowego Centrum Kultury. Czy Wy również macie coś takiego? Narodowego Centrum kultury ma również sprawdzić poprawność użycia logotypów. który znak należy użyć (ze strony MEN)?
Też mam pytanie w sprawie tych logotypów, tzn. który z nich należy umieścić na stronie szkoły, że otrzymaliśmy dofinansowanie :roll:

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: NPRCZ

poniedziałek 15 maja 2023, 09:17

Kamyk pisze:
piątek 12 maja 2023, 14:01
Witam. Właśnie otrzymałyśmy informacje z organu prowadzącego, że wszystkie informacje i materiały dot. realizacji programu, które będziemy umieszczać na stronie internetowej szkoły mają uzyskać akceptacje Narodowego Centrum Kultury. Czy Wy również macie coś takiego? Narodowego Centrum kultury ma również sprawdzić poprawność użycia logotypów. który znak należy użyć (ze strony MEN)?
Prześledź wątek, pisałam o tym wcześniej.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

poniedziałek 15 maja 2023, 09:19

SOSW dla Dzieci Nieslyszacych pisze:
piątek 12 maja 2023, 23:14
(...)

Druga sprawa, to kiedy można umieścić logo na stronie internetowej szkoły? W momencie uzyskania informacji o zakwalifikowaniu się, czy dopiero po podpisaniu umowy. W przypadku mojej szkoły ma miejsce dość niejasna sytuacja, otóż w kwietniu, kiedy to na stronie Kuratorium pojawiła się lista placówek, którym przyznano dotację, mojej szkoły nie było. A więc uznałam, że się nie udało. Tymczasem dwa dni temu księgowa powiadomiła mnie, że otrzymaliśmy dotację. Co ciekawe, na stronie Kuratorium nadal nas nie ma. Czekam więc, aż zostanie podpisana umowa, aby mieć pewność, że faktycznie wniosek został przyjęty. Problem w tym, że mam dużo mniej czasu na działanie, a niestety jestem sama. Całe szczęście, że jest BwS i Wy drodzy forumowicze, bo dzięki temu jestem o wiele spokojniejsza.
Pozdrawiam J.
W takiej sytuacji KONIECZNIE czekaj na umowę!

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: NPRCZ

poniedziałek 15 maja 2023, 09:22

Dorota79 pisze:
poniedziałek 15 maja 2023, 08:31
(...)

Też mam pytanie w sprawie tych logotypów, tzn. który z nich należy umieścić na stronie szkoły, że otrzymaliśmy dofinansowanie :roll:
Trzeba wybrać potrójny logotyp:
NPRCz + MKiDN + MEiN

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: NPRCZ

poniedziałek 15 maja 2023, 09:52

Rudolfina pisze:
poniedziałek 15 maja 2023, 09:22
Dorota79 pisze:
poniedziałek 15 maja 2023, 08:31
(...)

Też mam pytanie w sprawie tych logotypów, tzn. który z nich należy umieścić na stronie szkoły, że otrzymaliśmy dofinansowanie :roll:
Trzeba wybrać potrójny logotyp:
NPRCz + MKiDN + MEiN
Są tam różne. Czy trzeba wybrać konkretny, czy jaki się chce?

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

poniedziałek 15 maja 2023, 18:17

Rudolfina pisze:
piątek 12 maja 2023, 13:10
Sprawa przedstawia się tak:
Koordynatorzy Priorytetu 3 NPRCz 2.0 na lata 2021-2025 otrzymali z MEiN pismo z dn. 22 września 2021 r. pn. "Rekomendacje dla Beneficjentów Priorytetu 3".
Sygnatura pisma: DPNP-WPPIP.4087.26.2021.BS.
W piśmie tym jasno określono zasady umieszczania informacji o uzyskaniu dofinansowania i logotypów oraz umieszczaniu stempla "na każdej dofinansowanej publikacji". Koordynatorami są organy prowadzące i one rozsyłały to pismo do szkół, które otrzymały wsparcie z programu.
Mój OP polecił zastosować się do wytycznych i będzie to kontrolowane.
Moja szkoła nie otrzymała w tej sprawie żadnego pisma. Nie wiem co zawiera umowa. Jedynie dyr. dostała maila, z tabelką o podziale pieniędzy i że mamy je wydać do października. Niczego więcej. czy wysyłacie do zatwierdzenia (na jaki adres?) treść zamieszczonej na stronie szkoły informacji z logotypem? Mogę prosić o przykładowy tekst jaki zamieściłyście. Normalnie napisałabym o dotacji ale jak to jeszcze trzeba gdzieś zatwierdzać to sama nie wiem. Czy wysyłałyście też wybrany logotyp do umieszczenia na sprzęcie i pieczątkę? Trochę to nielogiczne skoro logotypy są do pobrania ze strony MEiN.

SOSW dla Dzieci Nieslyszacych
Posty: 17
Rejestracja: piątek 10 gru 2021, 11:37

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025

wtorek 16 maja 2023, 08:37

Czy mogę udostępnić prezentację "B w S" na temat wartości płynących z czytania na stronie mojej szkoły?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: NPRCZ

wtorek 16 maja 2023, 10:59

(...)

Trzeba wybrać potrójny logotyp:
NPRCz + MKiDN + MEiN
[/quote]

Są tam różne. Czy trzeba wybrać konkretny, czy jaki się chce?
[/quote]

Wszystkie logotypy opublikowane przez NCK są zatwierdzone do publikacji. Kolorowe, czarno-białe, w różnych połączeniach z innymi instytucjami. Nas obowiązuje potrójny logotyp j/w. Można sobie wybrać z kilku jego wariantów.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 73 gości