M.W
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 09:41

Biblioteka = Świetlica Szkolna

poniedziałek 27 wrz 2021, 08:09

Czy u Was w szkołach ponadpodstawowych biblioteka pełni niejako rolę świetlicy? Jeśli nauczyciel nie wie co ma zrobić z uczniami, albo sam uczeń nie wie co ma zrobić sam ze sobą przed lekcjami, czy tuż po nich ląduje u Was w bibliotece? Jest to trochę męczące, zważywszy na fakt, iż dyrekcja uraczyła nas również zajęciami opiekuńczymi, więc na pracę stricte biblioteczne nie ma już czasu zupełnie.

Zuzza
Posty: 684
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Biblioteka = Świetlica Szkolna

poniedziałek 27 wrz 2021, 12:00

Dla dzieci, które nie chodzą na religię lub drugi język obcy (orzeczenia) jesteśmy poczekalnią. Ale na 900 dzieci to raptem 4 osoby z różnych klas. Przynajmniej w tym roku. Około 15 osób w różne dni czeka też po lekcjach na zajęcia dodatkowe. Zwykle 1 h lekcyjną. Ponieważ nie ma korzystania z komputerów, bo pandemia to nikt nie przychodzi przed zajęciami. Kilka lat temu dyło sporo takich uczniów, którzy zrywali się wcześniej.

M.W
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 09:41

Re: Biblioteka = Świetlica Szkolna

poniedziałek 27 wrz 2021, 12:27

Dla dzieci, które nie chodzą na religię mamy oprócz tego 20h zajęć opiekuńczych w tygodniu (wszystkie te grupy są powyżej 15 osób). U Nas nie ma zakazu korzystania z komputerów mimo pandemii, więc takowi zainteresowani również przychodzą. Mam czasem wrażenie, że biblioteka stała się czymś w rodzaju przechowalni (dziecko nie idzie do kina z klasą - biblioteka, ma zwolnienie z wf-u - biblioteka). Chciałam wiedzieć, czy to jest tylko u mnie w szkole, czy macie podobne odczucia.

zanja
Posty: 57
Rejestracja: piątek 05 sty 2007, 12:06

Re: Biblioteka = Świetlica Szkolna

wtorek 28 wrz 2021, 13:05

U nas uczniowie, którzy mają tzw. okienka przychodzą do biblioteki, ale tylko ci, co chcą posiedzieć w bibliotece. Nie ma jakiegoś odgórnego zarządzenia, że wszyscy mają przychodzić do nas. Często uczniowie przychodzą po lekcjach, zrobić zadanie, czy poczekać na autobus.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 50 gości