KalinowskaK
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 03 maja 2020, 01:35

Koszty użytkowania czytnika kodów

piątek 22 paź 2021, 18:09

Witam - proszę o pomoc wszystkich tych, którzy w swojej pracy używają czytnika kodów i mają oklejony kodami księgozbiór.Jakiego rzędu koszty wygeneruje wydruk 26.000 naklejek na ksiązki z kodem. Jakie materiały użyte do wydruku , czy gotowe kody się najlepiej sprawdzają. Czy warto oklejać książeczki dla najmłodszych - wiemy., że małe sprytne paluszki zniszczą wszystko. Pytam o ekonomię i koszta, bo ja osobiście wolę wydawać pieniądze na księgozbiór. I czy rzeczywiście inwentaryzacja przy pomocy czytnika idzie tak szybko?

Libertad
Posty: 28
Rejestracja: piątek 20 wrz 2019, 08:47

Re: Koszty użytkowania czytnika kodów

poniedziałek 25 paź 2021, 09:26

Mam czytnik i do tej pory wyglądało to tak, że kody miałam zamówione - zakup na allegro 1000 kodów wynosił ok. 36-39 zł. Teraz - póki oklejam mniejsze partie książek - drukuję sama kody na etykietach samoprzylepnych a4 (paczka 100 kartek to koszt ok. 20 zł + toner do druku). To się jednak sprawdza przy małych partiach, ale jest do zrobienia (kody generuję na stronie online "kreseczki", można generować większą serię z pliku tekstowego .txt, np. notatnik, nie .doc czy .xls i drukować bezpośrednio ze strony - warto zmniejszyć proporcje druku, wtedy wchodzi nawet 30 kodów na stronę). Jednak np. w przypadku podręczników nie ma czasu na cięcie kodów i myślę o zakupie drukarki kodów - to koszt ok. 350-450 zł + puste etykiety na rolce (od 6 zł za 1000-2000 naklejek, zależy od miejsca zakupu i wielkości naklejek).

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości