mimoza
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 07 wrz 2006, 19:12
Kontakt: Strona WWW

Internetowe centrum multim w bibliotece - godziny pracy

czwartek 07 wrz 2006, 19:19

Witam!
Pracuję w bibliotece szkoły podstawowej, która również otrzymała w wakacje komputery do czytelni.
Proszę o informacje, w jaki sposób będzie wykorzystywane centrum w tym roku, w jakich godzinach przewidujecie korzystanie z centrum
przez uczniów i osoby dorosłe. :roll: Interesuje mnie również, czy dostałyście nadgodziny na popołudniową pracę centrum, czy w tym czasie biblioteka jest otwarta oraz ile osób zatrudnionych jest w bibliotece.
Serdecznie pozdrawiam, Gosia :D

Tara
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2006, 17:54
Kontakt: Strona WWW

czwartek 07 wrz 2006, 20:21

U mnie nie ma żadnych dodatkowych godzin na centrum, mamy udostępniać w godzinach pracy i tak ustawić czas pracy, żeby było trochę czasu po lekcjach.

Natomiast moja dyrekcja zażyczycła sobie programu działalności centrum, jak widzimy wykorzystanie centrum, co szkoła, uczniowiei nauczyciele będą z tego mieli, jakie zajęcia przewidujemy, itp.

Pozdrawiam
Tara

mimoza
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 07 wrz 2006, 19:12
Kontakt: Strona WWW

czwartek 07 wrz 2006, 20:35

Tara - dziękuję za szybką odpowiedź. W jakich godzinach pracujecie i ile osób?

Tara
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2006, 17:54
Kontakt: Strona WWW

czwartek 07 wrz 2006, 20:50

Mamy dwa etaty - jeden cały ja i dwie koleżanki po 1/2 etatu, a pracujemy od 98 do 15.30

Pozdrawiam
Tara

Tara
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2006, 17:54
Kontakt: Strona WWW

czwartek 07 wrz 2006, 20:51

Oczywiście od 8.00
Tara

Anna

czwartek 07 wrz 2006, 21:04

U mnie władze zażyczyły sobie dwa dni po południu. Mamy dwa etaty i we wtorek i czwartek jedna z nas będzie pracować od 8 - 14 a druga od 11 - 17. Czas od 14 będzie przeznaczony na ICIM. No i w czasie lekcji ale napewno nie na przerwach. Tara jakie zajęcia planujecie prowadzić? Mówiąc szczerze nie czuję się na siłach uczyć kogoś bo sama mam niezbyt dużą wiedzę. Sądziłam, że to mają być komputery do samodzielnej pracy.

Tara
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2006, 17:54
Kontakt: Strona WWW

czwartek 07 wrz 2006, 21:25

Nie mam bladego pojęcia, na razie walczę z problemami technicznymi, myślę, że będzie to jakaś doraźna pomoc przy tworzeniu np. prezentacji, ale podejrzewan, że młodzież i tak będzie lepsza ode mnie, zresztą może nie wszyscy. Myślę o jakiś konsultacjach dla maturzystów w wyszukiwaniu inforamcji do matury, w katalogach biblotek, literackich bazach danych, itp.

Ale więcej pomysłów na razie nie mam. U mnie na razie komputery stoją i czekaja na lepsze czasy, bo najpierw ja muszę sie rozeznać w tym wszystkim, zanim kogoś dopuszczę do komputera.

Anno, co to znaczy, że nie będziesz udostepniać komputerów na przerwach ? Dlaczego ? U mne to chyba będą głównie na przerwach korzystać, bo nie wiem nawet, jak miałabym je upilnować!

Pozdrawiam
Tara

mimoza
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 07 wrz 2006, 19:12
Kontakt: Strona WWW

piątek 08 wrz 2006, 13:03

Czy ktoś opracował już regulamin korzystania z ICIM dla uczniów szkoły podstawowej?
Bardzo proszę o wszelkie sugestie także praktyków, na pewno macie cenne doświadczenia.
Czy z komputerów korzystają także uczniowie klas 1-3, czy tylko dzieci starsze?
Pozdrawiam

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

piątek 08 wrz 2006, 15:39

W mojej bibliotece jest tylko jeden etat. Udostępnianie ICIM na przerwach rzecz jasna odpada. Wstepnie uzgodniłam z dyrekcją, ze na korzystanie z ICIM będą wyznaczone godziny. Nie dam rady jednoczesnie zajmowac sie obsługą czytelnika i pracą w wypozyczalni i jednoczesnie "rzucac okiem" na komputery. To niewykonalne. Prawdopodobnie na ICIM bede przeznaczac dwie ostatnie godziny pracy. Oprocz biblioteki mam jeszcze pare godzin dydaktyki i automatycznie czas, ktory spędzam w szkole mi sie wydłuża. Na razie oczyma wyobrazni tego nie widze :shock: , ale człowiek jest w stanie do wszystkiego sie przyzwyczaic.
Nauczyciele będą mogli korzystac z ICIM o każdej porze.

A propozycja regulaminu była kiedys publikowana w "Bibliotece w Szkole", ale jeszcze sie do tego nie dokopałam. Proponuje poszukac w archiwum http://www.bibliotekawszkole.pl/archiwum/spisy.php

Podrawiam!

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

piątek 08 wrz 2006, 15:43


Anna

piątek 08 wrz 2006, 22:58

Nie wyobrażam sobie pozostawienia ucznia bez opieki a komputery mam w osobnym pomieszczeniu. To taka mała czytelnia dla nauczycieli niestety teraz trochę się musiała zmienić jej funkcja. Pracuję w podstawówce + gimnazjum. To nie są dzieciaki, które można spuścić z oka. W czasie przerwy mam tłum w zasadniczym pomieszczeniu - wypożyczalnia z czytelnią. Nie żeby tak ogromnie byli zainteresowani wypożyczaniem ale są stoliki, czasopisma można posiedzieć w czasie przerwy, popodrywać koleżanki no i niestety próbować porozrabiać. Mam w tej dużej czytelni 2 kompy. Jeden mój z programem bibliotecznym i drugi z którego w razie potrzeby będzie mógł uczeń skorzystać także w czasie przerwy.
Też jestem zainteresowana jak wyobrażacie sobie małe dzieci z klas 1 - 3 w ICIM. Bo ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie wcale. Może ktoś ma doświadczenie.

mimoza
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 07 wrz 2006, 19:12
Kontakt: Strona WWW

niedziela 10 wrz 2006, 16:50

Fiori i Anna: serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Jeśli chodzi o uczniów z klas 1-3, to chyba wpiszę w regulaminie, że korzystanie z komputerów w ICIM możliwe jest jedynie pod opieką osoby dorosłej (rodzica, opiekuna, nauczyciela). Pozdrawiam serdecznie

KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

niedziela 10 wrz 2006, 17:54

Ja też się właśnie przymierzam do takiego postawienia sprawy... chociaż nie wiem, czy panie z nauczania zintegrowanego nie uznają tego za dyskryminację swoich młodocianych. Musiałabym chyba cały czas siedzieć przy dzieciakach. :roll:
Udostępnianie na przerwach też raczej odpada. Mam jeden etat, jedno pomieszczenie, więc kiedy będę, każdy może korzystać. Chyba nic się nie zmieni w godzinach.
POZDR:) Kaja

wika

mci

wtorek 12 wrz 2006, 17:41

W naszym Zespole Szkół (podstawówka, gimnazjum i liceum) MCI funkcjonuje od stycznia tego roku. Dwa dni w tygodniu z komputerów moga korzystac uczniowie podstawówki i gimnazjum, pozostałe trzy dni - tylko uczniowie liceum. Największe oblężenie jest oczywiscie na przerwach. Z komputerów mozna korzystac od 8.00 - 10.00 i od 12.00 do 14.00. Pracujemy we dwie ( 1,5 etatu) i zwykle jestesmy w stanie dzielic sie obowiązkami (tzn. jedna z nas "pilnuje" komputerów a druga wypozyczeń). Do tej pory nie mamy wiekszych problemów z MCI. Dzieciaczki z klas I-III korzytaja same, ale w razie problemów - jestesmy "pod ręką". Oczywiscie nie na wszystkie strony w Internecie uczniowie moga zagladac. W pierwszej kolejności korzytaja z informacji do celów edukacyjnych a kiedy stanowiska komputerowe są wolne - mogą pogłębiac swoje zainteresowania itp. Ten system sprawdza sie całkiem nieźle.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości