Buka7
Posty: 2
Rejestracja: piątek 13 mar 2020, 15:16

Dziennik biblioteki szkolnej

wtorek 02 lis 2021, 13:51

Dzień dobry.
Potrzebuję porady, a raczej jestem ciekawa jak jak inni zapisują pewne rzeczy w dzienniku. Zakupiłam w tym roku szkolnym dziennik biblioteki szkolnej Wydawnictwa Sukurs. Różni się on trochę od standardowych dzienników biblioteki. Stąd moje pytanie. Na końcu jest rubryka Zajęcia dodatkowe/inne. Zamierzam do niej wpisywać oczywiście zastępstwa. Zastanawiam się czy wpisywać zajmowanie się podręcznikami podczas ostatnich dni wakacji, no i czy wpisywać do tej rubryki fakt, że układam plan lekcji dla szkoły (bo to jednak zajmuje sporo czasu - wieczory/weekendy - kto układa ten wie :-)). Do tej pory nie miałam żadnego miejsca, w którym mogłabym zanotować, że do moich zajęć należy takie zadanie. Byłabym wdzięczna za podpowiedzi.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Dziennik biblioteki szkolnej

wtorek 02 lis 2021, 14:57

Dzień dobry, od kilku lat wpisuję swoje działania do dziennika, stworzonego przeze mnie w Wordzie. Rubryki - podobne, jak w dzienniku papierowym. Czynności powtarzające się wpisuję na zasadzie "kopiuj-wklej". Na końcu zrobiłam tabelkę, zatytułowaną :Czynności inne", w której wpisuję stałe zajęcia - np. protokołowanie RP, komisja socjalna, komisja ds zmian w statucie szkoły, komisja rekrutacyjna itp., zastępstwa, opiekę podczas konkursów, wyjazdy na wycieczki i to wszystko, co robię poza swoimi obowiązkami. Po zakończeniu roku szkolnego dziennik jest drukowany i zszyty.

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Dziennik biblioteki szkolnej

wtorek 02 lis 2021, 17:25

Warto zapisywać wszystkie czynności "pozabibliotekarskie" i np. raz do roku zrobić na RP podsumowanie. Takie zestawienie może się też przydać w różnego rodzaju rozmowach z dyrekcją. Do mnie kilka lat temu przyszedł dyrektor z "propozycją" zmniejszenia liczby godzin. Wyjęłam dziennik, pokazałam czynności, do których będzie musiał znaleźć kogoś innego - gdy zobaczył te zapisy, to się wycofał i jakoś te 2 godziny wygospodarował ;)

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Dziennik biblioteki szkolnej

środa 03 lis 2021, 11:40

Pola z Opola pisze:
wtorek 02 lis 2021, 17:25
(...) Do mnie kilka lat temu przyszedł dyrektor z "propozycją" zmniejszenia liczby godzin. Wyjęłam dziennik, pokazałam czynności, do których będzie musiał znaleźć kogoś innego - gdy zobaczył te zapisy, to się wycofał i jakoś te 2 godziny wygospodarował ;)
I właśnie na potrzeby takich sytuacji warto zapisywać WSZYSTKO cokolwiek robimy, najlepiej w jednym miejscu, żeby w razie czego pokazać komu trzeba 8)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości