Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Księgozbiór biblioteki szkolnej

środa 28 wrz 2022, 14:40

Mam pytanie dotyczące młodzieżowych powieści obyczajowych z serii Plus Minus 16.
Czy nadają się do biblioteki szkoły podstawowej?
Albo może inaczej. Które z własnego doświadczenia polecicie dla uczniów klas 7-8?

Lirael
Posty: 34
Rejestracja: środa 02 gru 2020, 12:53

Re: Księgozbiór biblioteki szkolnej

czwartek 29 wrz 2022, 08:48

W mojej bibliotece się nie sprawdzają. Mam kilka sztuk i nawet jak są wyeksponowane w podręcznym to nie chcą wypożyczać. W tamtym roku ani jednego wypożyczenia, a mam kilka nałogowych czytelniczek obyczajówki.

Julita_Jowita
Posty: 4
Rejestracja: sobota 15 paź 2022, 07:23

Re: Księgozbiór biblioteki szkolnej

sobota 15 paź 2022, 07:27

Witajcie,
Rozpoczęłam pracę w bibliotece szkolnej. Przeglądając księgi inwentarzowe zauważyłam że są praktycznie puste. Poprzednia pracownica przy zakupie np. 30 egz. jednej książki uzupełniała opis dla pierwszej pozycji i ostatniej. A pomiędzy - 28 wierszy zostawiała puste. I tak wyglądają prawie całe 2 ostatnie księgi. Czy w takim wypadku powinnam uzupełnić te wszystkie brakujące opisy, a może zrobić wydruk z MolNet+ i oprawić jak książkę ? Czy jest wymóg prowadzenia papierowo ręcznie pisanej księgi czy taki wydruk wystarczy i te księgi niekompletne można oddać do archiwum a tymi wydrukowanymi się posługiwać ???

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Księgozbiór biblioteki szkolnej

sobota 15 paź 2022, 17:22

Julita_Jowita pisze:
sobota 15 paź 2022, 07:27
Witajcie,
Rozpoczęłam pracę w bibliotece szkolnej. Przeglądając księgi inwentarzowe zauważyłam że są praktycznie puste. Poprzednia pracownica przy zakupie np. 30 egz. jednej książki uzupełniała opis dla pierwszej pozycji i ostatniej. A pomiędzy - 28 wierszy zostawiała puste. I tak wyglądają prawie całe 2 ostatnie księgi. Czy w takim wypadku powinnam uzupełnić te wszystkie brakujące opisy, a może zrobić wydruk z MolNet+ i oprawić jak książkę ? Czy jest wymóg prowadzenia papierowo ręcznie pisanej księgi czy taki wydruk wystarczy i te księgi niekompletne można oddać do archiwum a tymi wydrukowanymi się posługiwać ???
Od momentu przejścia na księgę elektroniczną księga papierowa zostaje zamknięta na ostatnim wpisie. Kontynuacja w formie papierowej to wydruki z MOL.
Absolutnie niczego nie uzupełniaj w starej księdze papierowej, nie Ty za nią odpowiadasz.

Julita_Jowita
Posty: 4
Rejestracja: sobota 15 paź 2022, 07:23

Re: Księgozbiór biblioteki szkolnej

poniedziałek 30 sty 2023, 10:04

A czy posiadasz może jakieś druki/ wzory dokumentów, które należy przygotować przy przechodzeniu na system komputerowy?? Na przykład zarządzenia ?


Rudolfina pisze:
sobota 15 paź 2022, 17:22
Julita_Jowita pisze:
sobota 15 paź 2022, 07:27
Witajcie,
Rozpoczęłam pracę w bibliotece szkolnej. Przeglądając księgi inwentarzowe zauważyłam że są praktycznie puste. Poprzednia pracownica przy zakupie np. 30 egz. jednej książki uzupełniała opis dla pierwszej pozycji i ostatniej. A pomiędzy - 28 wierszy zostawiała puste. I tak wyglądają prawie całe 2 ostatnie księgi. Czy w takim wypadku powinnam uzupełnić te wszystkie brakujące opisy, a może zrobić wydruk z MolNet+ i oprawić jak książkę ? Czy jest wymóg prowadzenia papierowo ręcznie pisanej księgi czy taki wydruk wystarczy i te księgi niekompletne można oddać do archiwum a tymi wydrukowanymi się posługiwać ???
Od momentu przejścia na księgę elektroniczną księga papierowa zostaje zamknięta na ostatnim wpisie. Kontynuacja w formie papierowej to wydruki z MOL.
Absolutnie niczego nie uzupełniaj w starej księdze papierowej, nie Ty za nią odpowiadasz.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Księgozbiór biblioteki szkolnej

wtorek 31 sty 2023, 09:44

Nic nie jest potrzebne w przypadku przejścia na system komputerowy. Zgłaszasz dyrekcji, żeby wiedziała, jaką masz nowoczesną bibliotekę 8)

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Księgozbiór biblioteki szkolnej

poniedziałek 13 lut 2023, 14:16

Mam takie pytanie. Wiem, że odkupioną książkę można zamienić na starą, jeśli zgadza się wydawnictwo, rok wydania, ISBN. Uczeń przyniósł odkupioną i wszystko jest to samo, co w poprzedniej, tylko inny ISBN. Myślałam w Molu Net+ zamienić stare lub dopisać nowe ISBN, bo nie chcę ubytkować książki i wpisywać jej na nowo. Jak myślicie, czy to dobry pomysł? Czy ktoś już tak zrobił? Wydaje mi się, że nie wpłynęłoby to szkodliwie na zapis w księdze inwentarzowej, chyba że czegoś nie wzięłam pod uwagę :roll:

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Księgozbiór biblioteki szkolnej

wtorek 14 lut 2023, 10:00

Sprawdź, zostawiłam Ci prywatną wiadomość.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Księgozbiór biblioteki szkolnej

poniedziałek 20 lut 2023, 09:01

Potrzebuję książki dla uczniów SP (raczej młodszych) poruszające problem zespołu Downa i których bohaterami są dzieci z ZD.
Czy ktoś coś wie?

BibliotekaM
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 10 mar 2020, 11:31

Re: Księgozbiór biblioteki szkolnej

wtorek 21 lut 2023, 09:55

"Mój młodszy brat" Monika Krajewska

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Księgozbiór biblioteki szkolnej

środa 22 lut 2023, 13:47

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 77 gości