Ewa Koziol
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 28 lip 2020, 18:05

Łączenie ksiąg gimnazjalnych z księgami szkoły podstawowej

środa 17 lis 2021, 21:44

Szanowne Grono,
potrzebuję informacji na temat łączenia ksiąg. Pracuję od września w bibliotece szkolnej (szkoła podstawowa), powstałej po wygaszeniu gimnazjum. Mamy oddzielne księgi inwentarzowe gimnazjalne i podstawowe. Numery zaczynają się od 1 w obydwu, do tego dochodzą jeszcze księgi podręczników gimnazjalnych i oddzielne księgi podręczników sp. Zaczęłam wprowadzać księgozbiór do Mola i zastanawiam się czy mogę połączyć księgozbiory przez wpisanie części gimnazjalnych do ksiąg sp., a potem całość do Mola. Jest tego sporo, ale może docelowo miałoby to sens. Czy mogę wpisać księgozbiór gimnazjalny nadając kolejny numer inwentarzowy w księgozbiorze głównym w sp.? Oczywiście wiem, ze wszystko muszę uzgodnić z dyrektorem i księgową, tylko zanim zacznę z nimi rozmowę chcę się upewnić czy mogę tak zrobić. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi :)

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Łączenie ksiąg gimnazjalnych z księgami szkoły podstawowej

piątek 19 lis 2021, 23:35

W "Bibliotece w Szkole" ze dwa lata temu było to dosyć dokładnie opisane. Autorka chyba Danuta Majkusiak. Poszukaj w wyszukiwarce na biblioteka.pl

Wioletta32
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2020, 17:12

Re: Łączenie ksiąg gimnazjalnych z księgami szkoły podstawowej

wtorek 21 gru 2021, 13:52

Byłam kilka lat temu w takiej samej sytuacji jak Pani. Pomogła mi firma Vulcan. Kiedy wpisuje książki należące kiedyś do gimnazjum dopisuje x000, natomiast numery książek z księgozbioru szkoły podstawowej wpisuje bez tego wyróżnika. Pracuje w programie MOL Net +.

Wioletta32
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2020, 17:12

Re: Łączenie ksiąg gimnazjalnych z księgami szkoły podstawowej

wtorek 21 gru 2021, 13:54

Ja już miałam obydwa księgozbiory w Molu, Pani dopiero zaczyna wpisywać, to jest inna sytuacja.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości