bibliotekazsg
Posty: 27
Rejestracja: środa 06 maja 2020, 17:20

inwentaryzacja szkoły a skontrum w bibliotece

niedziela 30 sty 2022, 19:39

Witam, w naszej szkole prowadzona była inwentaryzacja wszystkich pomieszczeń szkoły oraz biblioteki i jej zbiorów czyli musieliśmy zrobić skontrum. W związku z tym mam pytanie Czy protokół poskontrowy mam przedstawić dyrektorowi szkoły? Osoby odpowiedzialne za inwentaryzacje kazały nam przekazać swój protokół do przewodniczącej komisji inwentaryzacyjnej a ona ujmie go w podsumowaniu inwentaryzacji. Wcześniej jak było samo skontrum to przekazywałam protokół dyrektorowi szkoły. Proszę o pomoc.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: inwentaryzacja szkoły a skontrum w bibliotece

wtorek 01 lut 2022, 10:37

Protokół przekazać dyrektorowi szkoły. A potem do księgowości.

miros
Posty: 2
Rejestracja: piątek 27 mar 2020, 14:33

Re: inwentaryzacja szkoły a skontrum w bibliotece

czwartek 05 maja 2022, 12:05

Ja także muszę robić inwentaryzację razem ze szkoła. Niestety nasze DBFO Warszawa Wola znów wymyśliło, że zamiast skontrum mamy drukować księgi inwentarzowe, tyle że tym razem bez ubytków ( w Excelu).. Wcześniej w 2018 roku kazano nam drukować całość. Mam program MOLNET+ ale nie mogę go użyć do zrobienia skontrum, tak jak to miało miejsce wcześniej. Do kierownictwa DBFO nie trafiają żadne argumenty, Osobiście pisałam do nich pismo argumentując, że w Ustawie o systemie oświaty jest zapis, który wyraźnie mówi, że w bibliotekach szkolnych robimy skontrum według ustawy o bibliotekach i że takie drukowanie ksiąg niczego nie sprawdza. Czy ktoś spotkał się z podobną inwentaryzacją, a raczej bzdurą?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: inwentaryzacja szkoły a skontrum w bibliotece

piątek 06 maja 2022, 10:08

miros pisze:
czwartek 05 maja 2022, 12:05
Ja także muszę robić inwentaryzację razem ze szkoła. Niestety nasze DBFO Warszawa Wola znów wymyśliło, że zamiast skontrum mamy drukować księgi inwentarzowe, tyle że tym razem bez ubytków ( w Excelu).. Wcześniej w 2018 roku kazano nam drukować całość. Mam program MOLNET+ ale nie mogę go użyć do zrobienia skontrum, tak jak to miało miejsce wcześniej. Do kierownictwa DBFO nie trafiają żadne argumenty, Osobiście pisałam do nich pismo argumentując, że w Ustawie o systemie oświaty jest zapis, który wyraźnie mówi, że w bibliotekach szkolnych robimy skontrum według ustawy o bibliotekach i że takie drukowanie ksiąg niczego nie sprawdza. Czy ktoś spotkał się z podobną inwentaryzacją, a raczej bzdurą?
A już myślałam, że nic mnie nie zaskoczy :shock:
Chciałoby się powiedzieć: co kraj - to obyczaj, ale przecież w całym kraju obowiązują te same przepisy prawa. Prawda jest taka, że musimy się dostosować do WEWNĘTRZNYCH ustaleń właściwych organów prowadzących. No bo jak inaczej? Z koniem się kopać? :|

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 75 gości