MagdaK1984
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2021, 23:20

Księga podręczników

niedziela 06 lut 2022, 17:37

Witam wszystkich.
Chciałabym uzyskać informacje na temat postępowania w księdze podręczników, co zrobić gdy przez wiele lat do księgi wpisywałam podręczniki kupione z dotacji, atlasy, zbiory zadań oraz książki przysłane z wydawnictw jako gratisy. Księgowej oddawałam tylko faktury z numerami inwentarzowymi za podręczniki. Dowiedziałam się od innych osób, że nie powinnam tam wpisywać tych rzeczy poza podręcznikami. Robiłam sama wyceny wyżej wymienionych publikacji, ale nie oddawałam tego do księgowości. Jak powinnam postąpić w tej sprawie? Chcę ubytkować podręczniki i jeśli zrobię protokoły ubytków, to co innego będzie u mnie, a co innego u księgowej. Wiem już, że jeśli będę miała zajmować się podręcznikami w 2022 roku, to wpiszę do tej księgi tylko i wyłącznie podręczniki z faktur.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Księga podręczników

poniedziałek 07 lut 2022, 10:29

Szkoda, że nie założyłaś sobie wcześniej nowej księgi o nazwie podręczniki dotowane...
W zasadzie możesz to zrobić od kolejnego zakupu dotacyjnego. Nieaktualne podręczniki z poprzedniej księgi i tak będziesz sukcesywnie ubytkować i z czasem księga się wyprostuje. Wpisuj do niej typowe broszury i inne takie, z którymi nie wiadomo co zrobić 8)
No i przede wszystkim: wartość księgi broszur i podręczników nie jest wliczana do wartości zbiorów biblioteki - czyli stanu nie podaje się księgowej.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Księga podręczników

poniedziałek 07 lut 2022, 12:10

"No i przede wszystkim: wartość księgi broszur i podręczników nie jest wliczana do wartości zbiorów biblioteki - czyli stanu nie podaje się księgowej." - nie wszędzie tak jest. U mnie od tego roku księgowość postanowiła wliczać. Na szczęście prowadziłam solidnie księgę podręczników, więc podanie liczby podręczników i ich wartości było formalnością :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 79 gości