Pati
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 23:44

Książki ubytkowane, a puste numery w księdze

środa 06 kwie 2022, 09:20

Witam,

mam taki oto problem z którym nie wiem co zrobić,a może nic nie robić. Otóż mam skomputeryzowaną bibliotekę. Trzeba było na koniec uzgodnić oczywiście wartość zbiorów w księdze papierowej z wartością zbiorów w Molu. Wyszła różnica, ale teraz wszystko już się zgadza. Tymczasem po ostatniej inwentaryzacji zbiorów w Molu, okazało się, że w księdze inwentarzowej w Molu są numery puste, czyli opuszczone. Po prostu tych numerów nie ma. Cóż, bibliotekę komputeryzowały różne osoby. Natomiast w księdze papierowej są to ubytki. Czy powinnam coś z tym zrobić?
Pozdrawiam Pati

madzi
Posty: 80
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 12:52

Re: Książki ubytkowane, a puste numery w księdze

środa 06 kwie 2022, 09:28

Pati pisze:
środa 06 kwie 2022, 09:20
Witam,

mam taki oto problem z którym nie wiem co zrobić,a może nic nie robić. Otóż mam skomputeryzowaną bibliotekę. Trzeba było na koniec uzgodnić oczywiście wartość zbiorów w księdze papierowej z wartością zbiorów w Molu. Wyszła różnica, ale teraz wszystko już się zgadza. Tymczasem po ostatniej inwentaryzacji zbiorów w Molu, okazało się, że w księdze inwentarzowej w Molu są numery puste, czyli opuszczone. Po prostu tych numerów nie ma. Cóż, bibliotekę komputeryzowały różne osoby. Natomiast w księdze papierowej są to ubytki. Czy powinnam coś z tym zrobić?
Pozdrawiam Pati
Nic nie robić, jest wszystko w porządku, ubytki nie zostały wprowadzone, a ustawiona została wartość ubytków (jak najbardziej poprawnie).

Pati
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 23:44

Re: Książki ubytkowane, a puste numery w księdze

środa 06 kwie 2022, 09:40

Dziękuję za wyjaśnienie. Ale trafiła mi się też taka sytuacja, że książka w ogóle nie była wpisana do Mola, ale się odnalazła i to nie był ubytek. Czy wpisać ją pod ten włąśnie numer inwentarzowy?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Książki ubytkowane, a puste numery w księdze

środa 06 kwie 2022, 09:44

Pati pisze:
środa 06 kwie 2022, 09:40
Dziękuję za wyjaśnienie. Ale trafiła mi się też taka sytuacja, że książka w ogóle nie była wpisana do Mola, ale się odnalazła i to nie był ubytek. Czy wpisać ją pod ten włąśnie numer inwentarzowy?
Tego bym nie robiła, bo wtedy nie będziesz mieć zgodności finansowej z księgowością.

Pati
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 23:44

Re: Książki ubytkowane, a puste numery w księdze

środa 06 kwie 2022, 10:56

Też tak myślę. Dziękuję i pozdrawiam

kimberlivoss
Posty: 1
Rejestracja: środa 27 kwie 2022, 09:33

Re: Książki ubytkowane, a puste numery w księdze

środa 27 kwie 2022, 09:37

Dziękuję za radę, możliwe że skorzystam.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości