Izabela Sikora
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 13 paź 2020, 14:34

Biblioterapia- kwalifikacje zawodowe

środa 06 kwie 2022, 11:03

Czy nauczyciel biblioteki szkolnej może prowadzić zajęcia z zakresu biblioterapii, bajkoterapii, czy zobowiązany jest do ukończenia studiów podyplomowych - biblioterapii aby prowadzić powyższe zajęcia z uczniami w szkole?

Anna Jopek-Kuchnia
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 02 wrz 2021, 11:45

Re: Biblioterapia- kwalifikacje zawodowe

poniedziałek 04 lip 2022, 13:20

Witam! Ja odmówiłam prowadzenia takich zajęć mimo zaliczonych kilku webinariów na ten temat, ponieważ jak dla mnie to za mało, a jestem w zasadzie zakończyłam teraz staż i planuję pójść na "stacjonarny" kurs biblioterapii z certyfikatem i uprawnieniami itd. Ma ruszyć na UP w Krakowie chyba od października przez około 6 miesięcy - 2 weekendy w miesiącu o ile będą chętni, nie będzie pandemii etc. Ewentualnie coś takiego mi polecono kosztuje połowę ceny tamtego, ale chyba nie ma zaświadczenia/uprawnień z SBP: https://perfectus.edu.pl/produkt/biblio ... i-terapii/ - proszę sobie sprawdzić. Pozdrawiam
Anna

odiliasee
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2022, 05:37

Re: Biblioterapia- kwalifikacje zawodowe

poniedziałek 22 sie 2022, 06:33

Też tak myślę. Dziękuję i pozdrawiam

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Biblioterapia- kwalifikacje zawodowe

poniedziałek 22 sie 2022, 08:25

Izabela Sikora pisze:
środa 06 kwie 2022, 11:03
Czy nauczyciel biblioteki szkolnej może prowadzić zajęcia z zakresu biblioterapii, bajkoterapii, czy zobowiązany jest do ukończenia studiów podyplomowych - biblioterapii aby prowadzić powyższe zajęcia z uczniami w szkole?
Jeżeli takie zajęcia będą prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej, nie trzeba mieć studiów podyplomowych, ani żadnych kursów. W zasadzie wystarczy szkolenie - było kilka online organizowanych przez "BwSz". A i to niekoniecznie, bo w przypadku innowacji dyrektor nie pyta o uprawnienia. Tak jest w mojej szkole i w innych zaprzyjaźnionych.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości