aLeena
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 28 cze 2012, 14:43

Bonito - NPRC

środa 18 maja 2022, 11:51

Dzień dobry,
Czy ktoś z Państwa ma umowę z bonito.pl odnośnie zakupów w ramach NPRC? Chodzi mi o to, czy udało się z nimi uzgodnić rabat , skoro pieniądze na zakupy są spore? Czy idą na rękę odnośnie wartości faktur, tak by ostatnia faktura była na dokładnie określoną kwotę? Np. zostanie mi do wydanie na końcu 1290,69 zł i czy można u nich taką dokładnie fakturę otrzymać? Poprzednio, w 2017 roku, miałam umowę z nieprzeczytane.pl. Tam miałam uśredniony rabat 40% oraz wartość ostatniej faktury, byli w stanie mi skorygować co do grosza. Jednak od pewnego czasu nieprzeczytane ma bardzo złą opinię i nie chcę ryzykować. Na forach bibliotekarskich chwalą za to bonito, ale od nich dostałam odpowiedź, że żadnych rabatów nie przewidują, nawet jeśli wyda się u nich 15 000 :( Możecie się Państwo podzielić swoimi doświadczeniami?
Pozdrawiam

madzi
Posty: 80
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 12:52

Re: Bonito - NPRC

czwartek 19 maja 2022, 08:18

Trzeba założyć konto hurtowe i ceny są niższe niż normalne. Dodatkowych rabatów nie ma. Co do dokładności kwoty nie wiem, nie potrzebowałam. U mnie chcą, żeby nie było dokładnie, tylko trochę przekroczone.
Nie zawiera się umowy, po prostu składa się zamówienie.

Anna11
Posty: 18
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 14:19

Re: Bonito - NPRC

czwartek 19 maja 2022, 08:50

Ja też tak robię jak napisała madzi. Wszystkie książki z NPRC kupiłam w bonito.

aLeena
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 28 cze 2012, 14:43

Re: Bonito - NPRC

czwartek 19 maja 2022, 12:24

madzi pisze:
czwartek 19 maja 2022, 08:18
Trzeba założyć konto hurtowe i ceny są niższe niż normalne. Dodatkowych rabatów nie ma. Co do dokładności kwoty nie wiem, nie potrzebowałam. U mnie chcą, żeby nie było dokładnie, tylko trochę przekroczone.
Nie zawiera się umowy, po prostu składa się zamówienie.
Założyłam konto hurtowe i porównałam ceny... u mnie nie ma żadnej różnicy :( Napisałam więc do nich, by zapytać jaka jest różnica pomiędzy hurt.bonito.pl a bonito.pl i odpowiedzieli, ze jedynie faktury w hurcie są długoterminowe. I tyle:( Ja chyba skorzystam z czytam.pl, bo tam przynajmniej na starcie dają rabaty i maja osobna osobę, która zajmuje się tylko NPRC.
No i jestem w szoku, ze nie trzeba rozliczać się co do grosza. U nas nie ma dyskusji, ma być równo co do grosza z wszystkich faktur: 15 000 zł. Nie wolno nam wydać ani grosza więcej, nawet z pieniędzy szkoły. Tak więc zazdroszczę tak elastycznego podejścia.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Bonito - NPRC

czwartek 19 maja 2022, 23:56

Ostatnią fakturę (na poniżej 500 zł) realizowałam w zaprzyjaźnionej księgarni w mieście, w którym mieszkam. Pani dopasowała mi zapłatę co do grosza - już drugi raz :) Poza tym od lat realizujemy w tej księgarni zakupy nagród dla uczniów z okazji zakończenia szkoły czy zakończenia roku szkolnego (uczniowie otrzymują ze szkoły talon na określoną kwotę, do realizacji w księgarni) - stąd może zrozumienie dla innych naszych potrzeb.

EmiliaBotrecka
Posty: 2
Rejestracja: sobota 21 maja 2022, 22:12

Re: Bonito - NPRC

sobota 21 maja 2022, 22:56

madzi pisze:
czwartek 19 maja 2022, 08:18
Trzeba założyć konto hurtowe i ceny są niższe niż normalne. Dodatkowych rabatów nie ma. Co do dokładności kwoty nie wiem, nie potrzebowałam. U mnie chcą, żeby nie było dokładnie, tylko trochę przekroczone.
Nie zawiera się umowy, po prostu składa się zamówienie. https://berich.eu/crypto-revolt-czym-je ... i-wnioski/
Dzięki dobrze wiedzieć bo właśnie mamy plany w tym kierunku ale to w następnym miesiącu.

Lilla Romma
Posty: 10
Rejestracja: środa 03 lut 2021, 18:10

NPRC

wtorek 24 maja 2022, 08:40

Dzień dobry.
Mam kilka pytań dotyczących realizacji NPRC.
Kiedy placówki, które otrzymały dofinansowanie z NPRC mają podać do publicznej wiadomości na stronach internetowych informacje o udzielonym wsparciu finansowym? Czy organ prowadzący placówkę ma obowiązek wysłać oficjalne pismo o przyznaniu dotacji? U mnie organ prowadzący podał do publicznej wiadomości informacje o udzielonym wsparciu dla prowadzonych przez siebie placówek, umowa również została podpisana. Czy na tej podstawie nasza placówka powinna już zamieścić na stronie internetowej informacje o udzielonym wsparciu finansowym?

bibgro
Posty: 3
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 21:14

Re: Bonito - NPRC

wtorek 24 maja 2022, 10:12

madzi pisze:
czwartek 19 maja 2022, 08:18
Trzeba założyć konto hurtowe i ceny są niższe niż normalne. Dodatkowych rabatów nie ma. Co do dokładności kwoty nie wiem, nie potrzebowałam. U mnie chcą, żeby nie było dokładnie, tylko trochę przekroczone.
Nie zawiera się umowy, po prostu składa się zamówienie.
Bonito - największy wybór i ceny z dużym rabatem od cen okładkowych dla wszystkich klientów, realizują sprzedaż wysyłkową na dużą skalę i dlatego raczej nie uzyskacie dodatkowych rabatów ani specjalnych wycen. Z moich obserwacji wynika że ceny na koncie hurtowym nie różnią się zbytnio od normalnych (bardzo często te ceny dla każdego są jednak bardziej atrakcyjnie od wielu księgarni dających rabaty niby hurtowe), bywają lekkie opóźnienia w dostawie, z zaokrągleniem faktury nie ma problemu do określonej kwoty (chyba o ile dobrze pamiętam 5 złotych), kontakt typu infolinia (nie ma specjalnej osoby zajmującej się NPRCZ).

Platon - nie jest to księgarnia dla wszystkich, mogą założyć tam konto m.in.szkoły (biblioteki szkolne), również duże rabaty,, szybka wysyłka, trochę mniejszy wybór niż w Bonito,bardzo dobry kontakt z osobą zajmującą się bibliotekami, bez problemu można dzwonić na komórkę tej osoby, dokonają też wyceny lub udzielą dodatkowego rabatu, nie ma problemu z zaokrągleniem faktury. Przynajmniej tak było w naszym przypadku.

My kupowaliśmy książki z NPRCZ jak i wielokrotnie wcześniej w Platonie a to co okazało się droższe lub nie było dostępne w Bonito.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Bonito - NPRC

wtorek 13 gru 2022, 09:33

Kilka lat temu kupowałam książki z NPRCz w księgarni Mestro. Mieli dobry wybór, dobre ceny i dobrą obsługę. (Wie ktoś może, czy ta księgarnia jeszcze istnieje?). Teraz jeśli kupuję, to w Taniej książce i jestem zadowolona.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Bonito - NPRC

wtorek 13 gru 2022, 11:40

Dorota79 pisze:
wtorek 13 gru 2022, 09:33
Kilka lat temu kupowałam książki z NPRCz w księgarni Mestro. Mieli dobry wybór, dobre ceny i dobrą obsługę. (Wie ktoś może, czy ta księgarnia jeszcze istnieje?). Teraz jeśli kupuję, to w Taniej książce i jestem zadowolona.
To Ci zazdroszczę, że możesz sobie sama dokonać wyboru księgarni.
My musimy do każdego zakupu zrobić zapytanie ofertowe i jedynym kryterium (100%) jest CENA !!!
Chcielibyśmy wspierać naszą lokalną hurtownię książek, ale jakaś inna firma może dać niższą cenę i tyle.
Taką mamy politykę finansową w szkole :|

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 83 gości