KalinowskaK
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 03 maja 2020, 01:35

Godzina konsultacji

wtorek 30 sie 2022, 22:25

Nie uważacie , że to w naszym przypadku bezsensowne?

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Godzina konsultacji

środa 31 sie 2022, 14:11

A co ma powiedzieć nauczyciel wspomagający lub pani ze świetlicy? My to jeszcze możemy mieć konsultacje dla uczniów przygotowujących się do jakiegoś konkursu.
Nie wiem czy pamiętacie, szanowne ministerstwo chce 8 h tygodniowo takich konsultacji!!! :roll:

Libertad
Posty: 29
Rejestracja: piątek 20 wrz 2019, 08:47

Re: Godzina konsultacji

środa 31 sie 2022, 14:37

W moim przypadku stwierdziłam, że we wrześniu będę konsultować uczniów w zakresie okładania podręczników. Nawet warsztaty mogę im robić 😉 😁. Problem tylko kiedy? Czy to musi być po południu, np. po 15.00? Czy może być po pracy od razu (14.00)? Jakie macie wytyczne w Waszych szkołach?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Godzina konsultacji

czwartek 01 wrz 2022, 11:06

Po konferencji RP wytyczne takie, żeby godzina konsultacji była w czasie popołudniowym, kiedy rodzice są po pracy.
Można podzielić dwa razy po pół godziny.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Godzina konsultacji

czwartek 01 wrz 2022, 19:12

U nas czas mamy sobie określić sami. Nie ma wskazania na godziny popołudniowe. i to nie są godziny konsultacji tylko dostępności. Jesteś i czekasz na chętnych ucznia rodzica z problemem czyli tak naprawdę nam zwiększono pensum. Bo jeśli jestem to mimo, że po godzinach pracy biblioteki, nadal będę pracować i obsługiwać chętnych czytelników. Na tym przecież polega nasza dostępność. Jak zwykle ktoś przekombinował albo to celowy wstęp do zwiększenia pensum.

KalinowskaK
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 03 maja 2020, 01:35

Re: Godzina konsultacji

czwartek 01 wrz 2022, 21:04

Anna pisze:
czwartek 01 wrz 2022, 19:12
" Bo jeśli jestem to mimo, że po godzinach pracy biblioteki, nadal będę pracować i obsługiwać chętnych czytelników. Na tym przecież polega nasza dostępność. Jak zwykle ktoś przekombinował albo to celowy wstęp do zwiększenia pensum.

Moim zdaniem koleżanka nadinterpretuje prawo. To są konsultacje - czyli uczeń może przyjść i porozmawiac o literaturze, sprawdzić terminy zwrotu, zapytać się o coś - ale nie wypożyczać. To samo dotyczy rodziców - można zrobić np spotkanie na temat NPRC.

KalinowskaK
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 03 maja 2020, 01:35

Re: Godzina konsultacji

czwartek 01 wrz 2022, 21:04

Anna pisze:
czwartek 01 wrz 2022, 19:12
" Bo jeśli jestem to mimo, że po godzinach pracy biblioteki, nadal będę pracować i obsługiwać chętnych czytelników. Na tym przecież polega nasza dostępność. Jak zwykle ktoś przekombinował albo to celowy wstęp do zwiększenia pensum.

Moim zdaniem koleżanka nadinterpretuje prawo. To są konsultacje - czyli uczeń może przyjść i porozmawiac o literaturze, sprawdzić terminy zwrotu, zapytać się o coś - ale nie wypożyczać. To samo dotyczy rodziców - można zrobić np spotkanie na temat NPRC.

KalinowskaK
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 03 maja 2020, 01:35

Re: Godzina konsultacji

czwartek 01 wrz 2022, 21:09

Zuzza pisze:
środa 31 sie 2022, 14:11
A co ma powiedzieć nauczyciel wspomagający lub pani ze świetlicy? My to jeszcze możemy mieć konsultacje dla uczniów przygotowujących się do jakiegoś konkursu.
Nie wiem czy pamiętacie, szanowne ministerstwo chce 8 h tygodniowo takich konsultacji!!! :roll:
Nauczyciel wspomagający akurat dużo może pokonsultować - bo rodzic pracujący raczej się z nim nie ma szansy spotkać. Tak samo rewalidatorzy. Bibliotekarz - konsultacje co do konkursu mogą dotyczyć jedynie źródeł wiedzy z których może skorzystać. Bo nie samego konkursu czy olimpiady - chyba, że jest związana z czytelnictwem.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Godzina konsultacji

piątek 02 wrz 2022, 20:51

KalinowskaK pisze:
czwartek 01 wrz 2022, 21:04
Anna pisze:
czwartek 01 wrz 2022, 19:12
" Bo jeśli jestem to mimo, że po godzinach pracy biblioteki, nadal będę pracować i obsługiwać chętnych czytelników. Na tym przecież polega nasza dostępność. Jak zwykle ktoś przekombinował albo to celowy wstęp do zwiększenia pensum.

Moim zdaniem koleżanka nadinterpretuje prawo. To są konsultacje - czyli uczeń może przyjść i porozmawiac o literaturze, sprawdzić terminy zwrotu, zapytać się o coś - ale nie wypożyczać. To samo dotyczy rodziców - można zrobić np spotkanie na temat NPRC.
Już widzę to w szkole podstawowej. Jestem w bibliotece, wchodzi uczeń np. kl. 1 a ja do niego - możemy podyskutować ale niczego nie wypożyczysz bo to jest godzina dostępności. Śmiech na sali.No i jednak nie ma zapisu o konsultacjach a o godzinie dostępności. W stałym. wyznaczonym dniu i godzinie jesteś w pracy. Rozmowy z uczniem np. o literaturze to nasza praca na co dzień czyli mamy dodatkową godzinę pracy. A spotkania w jakiejkolwiek sprawie z rodzicami w bibliotece oczywiście można zorganizować. Na frekwencję bym jednak nie liczyła. Zazwyczaj na spotkania organizowane np. przez pedagogów na bardziej dla rodziców żywotne tematy (tak sądzę) przychodzi 1 - 2 rodziców albo i wcale. W jednym roku szkolnym dyrekcja zarządziła, ze bibliotekarz też musi być w szkole w trakcie zebrań i dni otwartych dla rodziców. Efekt siedziałam sobie w bibliotece i nigdy żaden rodzic do mnie nie przyszedł. W sprawie NPRC przeszłam po klasach w trakcie zebrań z rodzicami.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości