bibliotekazsg
Posty: 27
Rejestracja: środa 06 maja 2020, 17:20

plan pracy biblioteki

piątek 09 wrz 2022, 09:56

Witam, proszę napiszcie co zamieszczacie w planie pracy biblioteki, ponieważ mój dotychczasowy plan pracy według nowego dyrektora powinien zawierać tylko to co robimy ponad przydział czynności. Czy są jakieś przepisy prawne jak powinien wyglądać plan pracy biblioteki. Bardzo proszę o pomoc. pozdrawiam

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: plan pracy biblioteki

poniedziałek 12 wrz 2022, 09:44

bibliotekazsg pisze:
piątek 09 wrz 2022, 09:56
Witam, proszę napiszcie co zamieszczacie w planie pracy biblioteki, ponieważ mój dotychczasowy plan pracy według nowego dyrektora powinien zawierać tylko to co robimy ponad przydział czynności. Czy są jakieś przepisy prawne jak powinien wyglądać plan pracy biblioteki. Bardzo proszę o pomoc. pozdrawiam
W planie pracy mam takie zadania:
ORGANIZACJA BIBLIOTECZNEGO WARSZTATU PRACY
ORGANIZACJA WARSZTATU PRACY WŁASNEJ BIBLIOTEKARZA
WSPOMAGANIE REALIZACJI PROGRAMÓW NAUCZANIA I WYCHOWANIA
PROMOWANIE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ I POPULARYZOWANIE CZYTELNICTWA
WSPÓŁPRACA ZE ŚRODOWISKIEM SZKOLNYM I POZASZKOLNYM
DZIAŁANIA INNE wynikające z bieżącej pracy i z przydziału dodatkowych zadań

Każde zadanie zawiera wypunktowany opis jego realizacji.

pani_karka
Posty: 25
Rejestracja: piątek 27 mar 2020, 09:23

Re: plan pracy biblioteki

poniedziałek 12 wrz 2022, 09:55

Dzień dobry.

W "Vademecum nauczyciela bibliotekarza" Saniewskiej jest napisane:
"W planie pracy biblioteki nie uwzględnia się zadań stałych, wykonywanych w sposób ciągły z roku na rok, określanych ogólnie, takich jak np. gromadzenie zbiorów, opracowanie książek, udzielanie informacji, prowadzenie katalogów itp. Są to czynności, których wykaz powinien znaleźć się w przydziale obowiązków lub w zapisach w dzienniku biblioteki.
W planie należy umieścić działania konkretne i wymierne".
Cały podrozdział jest poświęcony planowaniu pracy biblioteki. Co powinien zawierać plan opracowany w formie tabeli - w dużym skrócie: omówienie sytuacji wyjściowej, przyjęte priorytety (na podstawie wniosków z rady ped., programu dydaktycznego i wychowawczo-profilaktycznego szkoły, wytycznych ministerstwa na dany rok szkolny...) i ich uzasadnienie, warunku realizacji planu.

No i właśnie się dowiedziałam, że ja też źle tworzyłam plan :) Muszę przeczytać Saniewską od deski do deski.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości