Elka110
Posty: 2
Rejestracja: piątek 07 paź 2022, 22:35

film zachęcający do czytania dla rodziców

niedziela 13 lis 2022, 23:41

Czy możecie mi polecić jakiś krótki i ciekawy, ale krótki film skierowany do rodziców klas 1-3 i 4-8. Przejrzałam kilkanaście i nic mi nie pasuje. Są prezentacje, ale wolałabym fabułę.

AnnoDoro40
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 15 gru 2022, 14:29

Re: film zachęcający do czytania dla rodziców

czwartek 15 gru 2022, 17:49

Elka110 pisze:
niedziela 13 lis 2022, 23:41
Czy możecie mi polecić jakiś krótki i ciekawy, ale krótki film skierowany do rodziców klas 1-3 i 4-8. Przejrzałam kilkanaście i nic mi nie pasuje. Są prezentacje, ale wolałabym fabułę.
A może zamiast filmu pójść na wywiadówkę i zaproponować rodzicom udział w::

Bookcrossing dla społeczności szkolnej (stworzenie miejsca wymiany książek),
Konkurs na najlepszą recenzję nowości książkowej,
Przygarnij książkę na święta (wypożyczanie książki ze słodkim upominkiem i wróżbą na Nowy Rok),
Żywa wystawa - nie tylko lektury (bieżące wypożyczanie książek z wystawy, na których miejscu pojawia się nowa propozycja),
Podziel się tym co czytasz (proponowanie ciekawej książki lub myśli/cytatu z niej, na udostępnionych plakatach),
Kto czyta rzadziej pyta (promowanie czytelnictwa na terenie szkoły w formie wlepek, z hasłami o czytaniu);

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: film zachęcający do czytania dla rodziców

poniedziałek 19 gru 2022, 10:00

AnnoDoro40 pisze:
Elka110 pisze:
niedziela 13 lis 2022, 23:41
Czy możecie mi polecić jakiś krótki i ciekawy, ale krótki film skierowany do rodziców klas 1-3 i 4-8. Przejrzałam kilkanaście i nic mi nie pasuje. Są prezentacje, ale wolałabym fabułę.
A może zamiast filmu pójść na wywiadówkę i zaproponować rodzicom udział w::

Bookcrossing dla społeczności szkolnej (stworzenie miejsca wymiany książek),
Konkurs na najlepszą recenzję nowości książkowej,
Przygarnij książkę na święta (wypożyczanie książki ze słodkim upominkiem i wróżbą na Nowy Rok),
Żywa wystawa - nie tylko lektury (bieżące wypożyczanie książek z wystawy, na których miejscu pojawia się nowa propozycja),
Podziel się tym co czytasz (proponowanie ciekawej książki lub myśli/cytatu z niej, na udostępnionych plakatach),
Kto czyta rzadziej pyta (promowanie czytelnictwa na terenie szkoły w formie wlepek, z hasłami o czytaniu);
Myślę, że to nie załatwi sprawy. Prawdopodobnie chodzi o obowiązek zorganizowania spotkania z rodzicami na temat zalet czytania (NPRC) więc gadanie o konkursach to raczej może być dodatek do tematu spotkania.



Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości