Pati
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 23:44

Ksiegozbiór dawnego Gimnazjum

czwartek 08 gru 2022, 11:32

Witam,

co sądzicie o takiej sytuacji. W naszej szkole funkcjonowała szkoła podstawowa i gimnazjum. Biblioteka była jedna, zbiory zostały podzielone, również księgi inwentarzowe w programie MOL. Nie było jednak żadnego rozporządzenia czy polecenia ze strony Organu Prowadzącego, aby te księgozbiory po likwidacji gimnazjum połączyć. Kiedy ostatnio przekazywałam naszej księgowej wartość zbiorów Gimnazjum, nie spodobała się jej ta nazwa bo "przecież gimnazjum już nie istnieje" i proszę nazwę księgi inwentarzowej zmienić na przyklad na "księgozbiór nr 2 szkoły podstawowej ". Czy to jest właściwe?

Pati

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Ksiegozbiór dawnego Gimnazjum

czwartek 08 gru 2022, 12:51

Pati pisze:
czwartek 08 gru 2022, 11:32
Witam,

co sądzicie o takiej sytuacji. W naszej szkole funkcjonowała szkoła podstawowa i gimnazjum. Biblioteka była jedna, zbiory zostały podzielone, również księgi inwentarzowe w programie MOL. Nie było jednak żadnego rozporządzenia czy polecenia ze strony Organu Prowadzącego, aby te księgozbiory po likwidacji gimnazjum połączyć. Kiedy ostatnio przekazywałam naszej księgowej wartość zbiorów Gimnazjum, nie spodobała się jej ta nazwa bo "przecież gimnazjum już nie istnieje" i proszę nazwę księgi inwentarzowej zmienić na przyklad na "księgozbiór nr 2 szkoły podstawowej ". Czy to jest właściwe?

Pati
Nie wiem, czy istnieje do tego podstawa prawna, ale wiem, że można tak zrobić. Skoro księgowość tak chce, a dyrektor się zgodzi, to można zmienić nazwę księgi inwentarzowej.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Ksiegozbiór dawnego Gimnazjum

czwartek 08 gru 2022, 20:59

Może ten artykuł będzie przydatny: https://biblioteka.pl/artykul/Przekszta ... lnych/9124

Ale generalnie - dyrekcja może zarządzić, co chce i bierze za to odpowiedzialność. W przypadku spraw związanych z majątkiem szkoły powinna być to decyzja pisemna

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 82 gości