MALA742
Posty: 4
Rejestracja: środa 30 lis 2016, 14:22

ograniczenie godzin w bibliotece

środa 21 gru 2022, 10:55

Zwracam się z zapytaniem - nauczyciel bibliotekarz ma cały etat - 30godz, uczniów nie przybyło do szkoły aby utworzyć dwie lub trzy klasy Brakuje godzin nauczycielom przedmiotów Czy dyrektor może ograniczyć godz bibliotekarzowi i przydzielić innym nauczycielom godz z etatu bibliotekarza? Jakie są przepisy prawne aby bibliotekarz obronił cały etat?


AnnoDoro40
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 15 gru 2022, 14:29

Re: ograniczenie godzin w bibliotece

wtorek 27 gru 2022, 16:22

MALA742 pisze:
środa 21 gru 2022, 10:55
Zwracam się z zapytaniem - nauczyciel bibliotekarz ma cały etat - 30godz, uczniów nie przybyło do szkoły aby utworzyć dwie lub trzy klasy Brakuje godzin nauczycielom przedmiotów Czy dyrektor może ograniczyć godz bibliotekarzowi i przydzielić innym nauczycielom godz z etatu bibliotekarza? Jakie są przepisy prawne aby bibliotekarz obronił cały etat?
Trudno powiedzieć.... Ja przez rok miałam mniejszy etat, bo polonistce brakowało godzin...

Libertad
Posty: 29
Rejestracja: piątek 20 wrz 2019, 08:47

Re: ograniczenie godzin w bibliotece

czwartek 29 gru 2022, 20:01

Coś tu jest nie tak. Jak można było zabrać Ci godziny, bo innemu nauczycielowi brakowało? A Tobie jakie godziny dodano, byś miała etat? Wg mnie to nielegalne. Może prawnik ze związków pomoże? Na pewno nie dać się skłonić do podpisania jakichś zgód na zmniejszenie godzin czy aneksu. Czy polonistka odda godziny innemu nauczycielowi?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 130 gości