Monika6gl
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2022, 16:21

Wpis darów do księgi podręczniów i broszur

poniedziałek 26 gru 2022, 18:16

Dzień dobry,
Jesten niedoświadczonym, nowym bibliotekarzem ...Chciałabym się upewnić czy postąpiłam prawidłowo. Biblioteka otrzymała darmowych książek od instytucki naukowej, która nie jest uostępniana w księgarniach-pomocnych do nauki liter, czytania (nie poręcznik, ale książka pomocna w nauce). Wpisałam je do księgi inwentarzowej podręczników i broszur bez wyceny.
Czy każdy dar musi być wyceniony? Czyw tym celu za każdym razem musi się to odbyć komisyjnie?
Z góry dziękuję za pomoc

AnnoDoro40
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 15 gru 2022, 14:29

Re: Wpis darów do księgi podręczniów i broszur

wtorek 27 gru 2022, 16:20

Monika6gl pisze:
poniedziałek 26 gru 2022, 18:16
Dzień dobry,
Jesten niedoświadczonym, nowym bibliotekarzem ...Chciałabym się upewnić czy postąpiłam prawidłowo. Biblioteka otrzymała darmowych książek od instytucki naukowej, która nie jest uostępniana w księgarniach-pomocnych do nauki liter, czytania (nie poręcznik, ale książka pomocna w nauce). Wpisałam je do księgi inwentarzowej podręczników i broszur bez wyceny.
Czy każdy dar musi być wyceniony? Czyw tym celu za każdym razem musi się to odbyć komisyjnie?
Z góry dziękuję za pomoc

U nas jest tak. Powołana została komisja, która za każdym razem gdy dostajemy darowizny robi ich wycenę, po czym ksiażki wpisujemy do księgi głównej. Z podręcznikami i broszurami czynimy tak samo.
Darowizny musza byc przyjete do biblioteki na podstawie dowodu przyjęcia, który należy sporządzić. Musi byc podany autor, tytuł, ilość, cena, wartość. Dary można wyceniać komisyjnie, ale może też wycenić sam bibliotekarz. Dowód podpisuje bibliotekarz, komisja i dyrektor, ale to nie jest konieczne.

Monika6gl
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2022, 16:21

Re: Wpis darów do księgi podręczniów i broszur

wtorek 27 gru 2022, 17:26

Bardzo dziękuję za ekspresową odpowiedź i pomoc :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości