M.W
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 09:41

Podwyżki dla nauczycieli

środa 04 sty 2023, 15:17

Najniższa krajowa wzrosła, a co z podwyżkami dla nauczycieli? Wiecie może kiedy możemy się ich spodziewać i w jakiej wysokości? Bo za niedługo dowcip pt."nauczycielom przecież zawsze wystarcza do pierwszego" stanie się faktem.

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Podwyżki dla nauczycieli

środa 04 sty 2023, 15:37

Wszystko od ministra zależy. Nie obliczymy ile, bo jak to zrobić, gdy ktoś jest nieobliczalny :mrgreen:


M.W
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 09:41

Re: Podwyżki dla nauczycieli

czwartek 05 sty 2023, 09:11

Właśnie dostałam informację od księgowej, że nie przysługuje mi wyrównanie do najniższej krajowej, bo mam wysługę lat i dodatek motywacyjny co powoduje, że już dostaję obecną najniższą krajową. Naprawdę zarówno stażowe jak i dodatek motywacyjny wchodzą w skład najniższej krajowej. Jestem zrozpaczona, bo wszystko w sklepach drożeje, a mam wrażenie, że moja wypłata niedługo to tylko na wodę będzie starczyła.

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Podwyżki dla nauczycieli

czwartek 05 sty 2023, 16:33

Jeśli nauczyciel ma tylko licencjat i jest pracownikiem pierwszy rok w niektórych organach prowadzących ma 0 zł motywacyjnego, ma też 0 za staż, więc nie dostaje tyle, co wynagrodzenie minimalne. Wtedy system musi mu dopłacić różnicę. Ale jeśli ten nauczyciel będzie miał zastępstwo płatne lub nadgodziny, to mimo że więcej pracuje, nie dostanie wyrównania, bo jego łączna kwota wyniesie tyle co najniższa. Paranoja w Polsce tak wygląda.(Info od pani płacowej). Ta najniższa to na rękę około 2 500.

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Podwyżki dla nauczycieli

niedziela 08 sty 2023, 14:18

Zuzza pisze: Jeśli nauczyciel ma tylko licencjat i jest pracownikiem pierwszy rok w niektórych organach prowadzących ma 0 zł motywacyjnego, ma też 0 za staż, więc nie dostaje tyle, co wynagrodzenie minimalne. Wtedy system musi mu dopłacić różnicę. Ale jeśli ten nauczyciel będzie miał zastępstwo płatne lub nadgodziny, to mimo że więcej pracuje, nie dostanie wyrównania, bo jego łączna kwota wyniesie tyle co najniższa. Paranoja w Polsce tak wygląda.(Info od pani płacowej). Ta najniższa to na rękę około 2 500.
Wydaje mi się, że wynagrodzenie minimalne to wynagrodzenie BEZ nadgodzin. Np. przez I semestr nauczyciel ma nadgodziny i osiąga płacę minimalną i nie dostaje podwyżki, a w II semestrze nie ma nadgodzin i dostaje podwyżkę? To przecież niemożliwe. Może należy to sprawdzić, a nie wierzyć "pani płacowej".

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Podwyżki dla nauczycieli

poniedziałek 09 sty 2023, 10:44

Pani płacowa to liczy. Ma do tego licencjonowany program. :roll: I to nie jest podwyżka. To wyrównanie do najniższej krajowej.

minkycm
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 cze 2023, 13:28

Re: Podwyżki dla nauczycieli

środa 21 cze 2023, 13:30

A patrostreamerzy zarabiają setki tysięcy złotych dziennie. Jakich czasów dożyliśmy...

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: Podwyżki dla nauczycieli

czwartek 29 cze 2023, 20:53

Jak zwykle rząd zrobił nas w bambuko podobno będzie zamiast podwyżek większy odpis na ZFŚS. :cry:

Mira34
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 05 paź 2023, 05:32

Re: Podwyżki dla nauczycieli

środa 27 gru 2023, 04:06

minkycm pisze:
środa 21 cze 2023, 13:30
A patrostreamerzy zarabiają setki tysięcy złotych dziennie. Jakich czasów dożyliśmy...
Podnoszenie wynagrodzeń nauczycieli to złożona kwestia, w którą zaangażowane są różne zainteresowane strony, w tym nauczyciele, administratorzy, decydenci, podatnicy i społeczność.

minkycm
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 cze 2023, 13:28

Re: Podwyżki dla nauczycieli

środa 31 sty 2024, 16:13

Mira34 pisze:
środa 27 gru 2023, 04:06
minkycm pisze:
środa 21 cze 2023, 13:30
A patrostreamerzy zarabiają setki tysięcy złotych dziennie. Jakich czasów dożyliśmy...
Podnoszenie wynagrodzeń nauczycieli to złożona kwestia, w którą zaangażowane są różne zainteresowane strony, w tym nauczyciele, administratorzy, decydenci, podatnicy i społeczność.
Z tymi podwyżkami teraz to zobaczymy jak będzie....

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Podwyżki dla nauczycieli

czwartek 01 lut 2024, 12:50

Proszę nie trollować. Przecież wiadomo, jak będzie.
Żeby były podwyżki, muszą one być uwzględnione w budżecie, a budżet musi być uchwalony i podpisany przez prezydenta
Poprzedni rząd nie widział potrzeby podwyżek dla nauczycieli, więc ich nie uwzględnił.
Obecny rząd budżet poprawił i podwyżki uwzględnił, ale prezydent lubi, gdy na niego jest zwrócona uwaga, więc do ostatniego możliwego dnia zwlekał z podpisaniem budżetu.
Teraz już wymogi formalne są spełnione, więc będzie realizacja (z wyrównaniem od stycznia).

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości